Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня полуприлегающее, відрізне нижче лінії талії, з кишенями
Сукня з однотонної або кольоровий щільної тканини (розміри 48 - 54), відрізне нижче лінії талії. Спідниця настрочив на ліф, замість талевої і плечовий виточок в підріз закладені по дві м'які складки.Спинка із застібкою по середині. Рукав втачной, тричетвертними, виріз горловини - «човник», за якою пришитий косою комір, выстроченный защипами. 

Плаття такого фасону рекомендується на всі фігури. Для жінок маленького зросту з сильно розвинутими стегнами заднє полотнище сукні краще робити суцільнокроєні, зі складкою посередині. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 241)

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 3аднее полотнище (рис. 241, а). Від глибини вирізу паростка вгору відкласти 2,5 см, по плечовому срезуот висоти паростка вліво - 5 див. Точки 2,5 і 5 з'єднати. Від лінії талії по боковому зрізу вниз відкласти 10 - 12 см і провести пряму до перетину з серединою спинки, продовживши цю лінію на 2,5 см для заходу застібки. Точки 2,5 і 2,5 з'єднати. По лінії низу звузити спідницю на 2 см (за бажанням) і точку 2 з'єднати з лінією стегон. 

 Переднє полотнище (рис. 241, б). Середину переду продовжити вгору довільно від глибини вирізу горловини. За плечового зрізу відкласти відрізок, рівний вирізу паростка, та провести пряму до перетину з серединою переду. Від точки перетину вниз відкласти 2 см і плавною лінією оформити виріз, з'єднуючи точки 0,5, 2. 

По лінії талії від середини переду вліво відкласти 7 см і від точки 7 побудувати талевую виточку, рівну по довжині і глибині основний талевої вытачке, тобто 4 див. середини переду від талії вниз відкласти 7 см і вліво від точки 7 - 13 див. 

 Лінія входу в кишеню. По боковому зрізу від талії відкласти 10 - 12 див. Точки 7, 13, 10 - 12 з'єднати плавною лінією, як показано на рис. 241, б. Для перенесення плечової виточки на талію нанести лінію розрізу, з'єднуючи кінці талевої і плечовий виточок. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

 Комір (рис. 241, в). Довжина коміра дорівнює лінії вирізу горловини, ширина - 8 - 9 див. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 242) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинка (рис. 242, а). При розкрої до середини спинки дати припуск для обробки застібки 5 - 6 див.

 Заднє полотнище спідниці (рис. 242, б). Середину викрійки покласти до згину тканини.Для обробки верхнього зрізу спідниці викроїти обтачку шириною 4 див 

 Поличка (рис. 242, в). По нанесеній лінії від кінця талевої виточки зробити підріз до кінця плечової, не дорізуючи 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова, збільшена витачками (для м'яких складок) по лінії талії. Середину викрійки полички покласти до згину тканини. По нижньому зрізу полички при розкрої дати припуск на мішковину кишені, як показано на рис. 242, ст. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 242, р). Середину викрійки полоФить до згину тканини, для обробки верхнього зрізу подкроить обтачку шириною 4 - 5 см, одночасно подкраивая мішковину кишені. 

 Комір викроїти з отриманої викройкою. Для втачіванія коміра в горловину викроїти обтачку з тонкої шовкової або бавовняної тканини по косій нитці. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 242.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки, полички, переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Закласти і закріпити на поличці м'які складки по лінії талії. Змітати і стачать виточки на спинці. 

4. Обробити петлі в застібці спинки. Відігніть на лицьову сторону припуск для заходу застібки у вирізу горловини, відстрочити його до надсічки, вивернути, приутюжить.Прорізати петлі, підшити ручними потайними стібками.

5. Змітати і стачать плечові шви, запрасувати в сторону спинки.

6. Стачать бічні шви ліфа. У більш щільної тканини їх можна заутюжте і зрізи підшити на машині. Якщо тканина тонка, бічні шви спочатку заутюжте, а потім запрасувати в бік переднього полотнища.

7. Скласти комір лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, обшиті кінці коміра швом шириною 0,5 - 0,7 див. Вивернути комір, виправити шви, вимітати, приутюжить. Приметать комір, поєднуючи середину його з середини переду. Додати лицьову сторону нижнього коміра до лицьовій стороні виробу, зрівнюючи зрізи. Скласти обтачку і верхній комір лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи. Втачать комір з боку обтачку швом 0,7 - 1 див. Обрізний край обтачку підігнути всередину на 0,5 - 0,7 см і підшити ручними стібками. 

8. Змітати і стачать бічні шви у спідниці, заутюжте.

9. Стачать обтачку спинки з мішковиною кишені по боковому зрізу, шов заутюжте.Приметайте і прітачать до верхнього зрізу спідниці обтачку, складаючи її зі спідницею лицьовою стороною всередину. Відігнути обтачку на виворіт, виправити шов, вимітати, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 см, шов приутюжить. Відстрочити оздоблювальною строчкою вхід в кишеню (16 - 18 см) швом шириною 1,5 - 2 див. 

10. Накласти заготовлену спідницю на ліф, поєднуючи силки, приметать, потім стачать мішковину кишені з боку вивороту сукні і прітачать спідницю до ліфа на ширину оздоблювальної строчки по кишені.

11. Втачать рукава в пройму. Підшити низ, попрасувати і пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 861 | Рейтинг: 0.0/0