Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня комбіноване із смугастої та однотонної тканини
Сукня Сукня комбіноване із смугастої та однотонної тканиниз штучного шовку або бавовняної тканини (розміри 46 - 52), відрізне по лінії талії. 

Ліф полуприлегающий, спідниця шестишовная з подкройными клапанами, які пристібаються на гудзик. 

По шву сточування клинів підібрана «ялинка». 

Від клапанів закладені зустрічні складки з поперечним розташуванням смужок. 

Рукав цільнокроєна, короткий. 

Комір з клапаном, пристегивающимся на один гудзик. 

Комір можна зробити знімним або пришивним. 

Ліф сукні може бути також зі смугастої тканини, а комір з оздоблювальної. 

Плаття такого фасону рекомендується для молодих жінок.

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 137) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 


 Поличка(рис. 137, а). Бічний зріз від глибини пройми до талії розділити на три частини і верхню точку поділу. з'єднати з кінцем плечової виточки. Від глибини горловини вгору відкласти 3 див. Точку 3 з'єднати з вершиною горловини і продовжити її на ширину паростка плюс 1 см, тобто на 8 см. Від точки 8 вправо під прямим кутом до проведеної лінії відкласти ширину коміра, тобто 10 см (за бажанням). Від точки 3 вправо відкласти 12 див. Точки 12, 2 з'єднати, отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу відкласти 2 див. Оформити отлетной частина коміра плавною лінією, як показано на рис. 137, а.Відрізок від точки 3 до точки 12 розділити на три частини.

Від Нанесення фасонних ліній на викрійкуглибини вирізу горловини вниз відкласти 14 см, а від точки 14 вправо і вліво по половині ширини клапана коміра (по 2,5 см). Отримані точки з'єднати з точкою поділу і з вершиною горловини. Ширина виступу на отлетной частини коміра повинна бути 2 см. Від точки 14 по середині полички вниз відкласти 8 см, а від точки 8 вправо, вліво і вниз по 2,5 див. Оформити отлетной частина клапана. 


 Спідниця (рис. 137, б). Для розкрою шестишовной спідниці потрібні наступні мірки: повна окружність талії (ВІД = 76 см), повна окружність стегон (ПРО = 104 см) і довжина спідниці (ДІ = 74 см). Щоб визначити ширину клину по лінії талії, потрібно повну окружність талії розділити на кількість клинів (у даній спідниці - 6): 76 : 6 = 13 см - ширина одного клина. 

Для контролю необхідно знайти ширину клина по стегнах. Для цього слід повну окружність стегон з надбавкою на вільне облягання 2 см (104 + 2 = 106 см) розділити на кількість клинів, в даному випадку на 6: 106 : 6 = 18 див. 


 Побудова клину (рис. 137, б). Провести пряму, рівну міркою довжини спідниці, тобто 74 см, і від цієї точки провести довільної довжини лінію низу. Від отриманої лінії вгорі праворуч і ліворуч відкласти по половині ширини клину по талії, тобто по 6,5 див. По лінії довжини спідниці від верхньої точки вниз відкласти 20 см (лінія стегон постійна на всі розміри). Від точки 20 вправо і вліво відкласти по половині ширини клина по стегнах, тобто за 9 див. Точки 6,5 і 9 з'єднати, продовживши лінію до перетину з лінією низу.Від лінії низу по першій і другій лінії клина вгору відкласти на 30 см, а від точки 30 вправо і вліво - по половині ширини односторонньої складки, тобто по 6 див. Від точок 6 вниз провести лінії, паралельні лініям клина. На правій стороні оформити клапан шириною і довжиною по 5 див.


 Вставка під складку (рис. 137, в). Для зустрічних складок по шву сточування клинів викроїти поперечну смужку тканини довжиною 30 см (дорівнює довжині складки), шириною 12 див. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 138) 

 Спинку ліфа викроїти по викрійці ліфа з суцільнокроєним рукавом без змін. 

 Поличка Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 138). По нанесених лініях викрійку розрізати. Половину плечової виточки залишити на місці, а решту перенести в бічний зріз. Для цього по нанесеній лінії зробити розріз, не дорізуючи 0,5 см до кінця виточки, половину її закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по боковому зрізу. Отриману виточку вкоротити на 5 див. Середину викрійки полички покласти до згину тканини. 

 Комір (рис. 138, б). При розкрої верхнього і нижнього коміра викрійки покласти, поєднуючи часткову нитку на тканині з напрямком частковій нитки на викрійці. На правій поличці комір викроїти разом з клапаном (дві деталі), до лівої - без клапанів (дві деталі). 

 Спідниця (рис. 138, в, г). Викрійку клина (рис.138, в) покласти, поєднуючи часткову нитку на тканині з напрямком часткою нитки на викрійці, і викроїти 3 клина з напрямком частковій нитки від правого кута верхньої частини клина і 3 клина спідниці з напрямком частковій нитки від лівого кута, щоб при сточуванні клинів утворився підбір смуг у ялинку. Цілокроєні клапани на клинах повинні бути викроєні з смужкою в одному напрямку.

Нахил лінії частковій нитки на викрійці залежить від кількості і ширини тканини: чим менше нахил, тим менше потрібно тканини у розкрої, при цьому нахил малюнка «ялинка» вийде також меншим. 

Подкроить обтачку для обробки клапанів на клинах на 0,3 см вже основної деталі. 

Під зустрічні складки від клапана подкроить 6 вставок з напрямком частковій нитки згідно з фасоном (рис. 138, г). 

Припуск на шви показаний на рис. 138. 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать виточки на спинці і поличці.

4. Змітати і стачать плечові і бокові шви ліфа. 

5. Змітати і стачать верхній і нижній комір по середині, шов заутюжте. 

6. Обробити однією або двома обтачками петлю на клапані коміра.

7. Скласти верхній і нижній комір лицьовою стороною всередину, поєднуючи шов по середині. Змітати, посаживая в кутах верхній комір, і стачать за отлетной частини до надсічки у лінії пришива коміра з клапаном. У кутах клапанів зайву тканину зрізати. У фасонних вирізах коміра зробити надсічки, не дорізуючи до шва сточування 0,2 див. Вивернути комір на лицьовий бік, виправити шов, вимітати, випускаючи перекат по клапану зі сторони нижнього коміра, а по коміру з боку верхнього коміра, приутюжить.

8. Сколоти середину нижнього коміра з серединою спинки. Вметать і втачать лівий кінець верхнього коміра, починаючи від надсічки в правому куті горловини до надсічки в лівому (надлишок тканини зрізати, залишаючи нижче горловини тільки на шов). Потім вметать і втачать нижній комір в горловину до надсічки у клапана. 

9. Другий зріз верхнього коміра відігнути на 0,7 - 1 см і підшити до шва пришивання нижнього коміра. Якщо комір знімний, обробити горловину подкройной обтачкой. 

10. Обробити пройму подкройной обтачкой.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1239 | Рейтинг: 0.0/0