Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня-халат з накладними кишенями
Сукня-халат з тканини в смужку або дрібну клітку (розміри 48 - 54), відрізний по талії. 


Ліф прилеглий з суцільнокроєним рукавом і манжетою. 


Круглий виріз горловини, комір пришивной. 


Спідниця розкльошена зі швом посередині заднього полотнища і з боків. 


Кишені накладні з м'якими складками і клапаном. 


Оздоблення: комір, манжети і клапани кишень, викроєні по косій нитці. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 298) 


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним прилеглим рукавом і ластовицею. 


 3аднее полотнище (рис. 298, а). Ширину і глибину паростка збільшити на 4 див. Оформити росток. Від проведеної лінії плечового зрізу і середині спинки відкласти ширину коміра, тобто 7 см, і оформити отлетной частина його паралельно лінії пришива. Від точки 7 по середині спинки відкласти вправо 2 - 3 см. Точки 7, 2 - 3 з'єднати. 


Ширина манжети 5 см, від плечового зрізу продовжити її на 1 см. Від кінця талевої виточки спідниці нанести лінію розрізу до низу паралельно середині заднього полотнища. Для расклеша низ спідниці розширити на 5 див. 


 Переднє полотнище (рис. 298, б). Ширину горловини за плечового зрізу збільшити на 4 см, а на глибину 5 - 7 см Оформити виріз горловини плавною лінією. Від глибини вирізу горловини вправо і вліво відкласти половину ширини планки, тобто по 2,5 см. Від точок 2,5 провести лінії, паралельні середині переднього полотнища до низу. За плечового зрізу від горловини вліво, потім по другій лінії планки вниз відкласти ширину коміра, тобто 7 див. Оформити отлетной частина коміра паралельно лінії вирізу горловини. Від планки комір вкоротити на 2 - 3 см. 


 Манжету побудувати так само, як на спинці.Для переміщення бокової виточки на лінію талії від кінця її провести лінію, як показано на рис.298, б. Від кінця талевої виточки нанести лінію розрізу до низу, паралельно середині переднього полотнища. Для расклеша низ спідниці розширити на 6 див. 


 Кишеню. Від талії по другій лінії виточки вниз відкласти 8,5 см. Від точки 8,5 вліво провести лінію, рівну ширині кишені (13 - 15 см). Довжина кишені 15 - 17 см, а ширина його по лінії низу 14 - 16 див. Для отримання м'яких складок верхній зріз кишені розділити на три частини і отримані точки з'єднати з кутами кишень. Ширина клапана 5 див. Нижня лінія клапана довше на 3 див. Точки 3, 5 з'єднати. 


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 299) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинка (рис. 299, а). При розкрої покласти середину викрійки спинки до згину тканини. 

 Заднє полотнище спідниці (рис. 299, б). Від лінії низу до кінця талевої виточки викрійку розрізати, виточку закрити, за рахунок чого вийде расклеш по лінії низу спідниці. Для отримання збірок до середини викрійки заднього полотнища додати 8 - 10 см. 

При розкрої з широкої тканини викрійку відсунути від згину тканини на 8 - 10 див. В такому випадку спідниця буде без шва по середині заднього полотнища. 

 Поличка (рис. 299, в). По нанесеній лінії зробити розріз від талії до кінця бокової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється друга витачками по талії. При розкрої до середини викрійки правої полички припуску на шви не давати. До середини лівої додати 2,5 - 3 см на захід поличок і 7 см на обробку застібки. 

 Переднє полотнище спідниці викроїти аналогічно задньому полотнищі. Праве полотнище спідниці викроїти без припуску на захід поличок, а ліве з припуском 2,5 - 3 см на захід і 7 см на обробку застібки. 

 Комір (рис. 299, г). Викрійку коміра перевести різцем, підклавши під викрійку чистий аркуш паперу. Деталь викрійки коміра до спинці і поличці з'єднати по плечових зрізах, поклавши на тканину так, щоб напрямок частковій нитки на викрійці співпало з часткової ниткою на тканини. Викроїти чотири деталі з припуском на шви по всіх зрізах по 0,5 див. 

 Кишеню (рис. 299, д). Викрійку кишені перевести різцем або через тонку папір. По нанесених лініях викрійку розрізати від верхнього зрізу до куті. Середину викрійки кишені покласти до згину тканини. Для утворення м'яких складок бічну частину викрійки відвести на 4 - 6 див. По середині припуску на м'яку складку зробити розріз на ширину клапана кишені, тобто 5 див. 

 Клапан кишені (мал. 299, е). Викрійку клапана перевести різцем і викроїти чотири деталі.

 ПоясШирина пояса в розкрої 8 - 10 см, довжина дорівнює окружності талії плюс припуск на і зав'язку решт 6 - 8 див. 

 Планку викроїти довжиною, рівній довжині переднього полотнища (стачав ліфа з спідницею), шириною 5 см плюс 6 см на обробку. Часткова нитка повинна пройти уздовж планки.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки, полички, заднього і переднього полотнища спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать виточки на спинці і поличці. 

4. Змітати і стачать плечові і бокові шви спинки і полички. 

5. Змітати і стачать заднє і переднє полотнище спідниці. 

6. Зібрати збірку по лінії талії на задньому полотнищі спідниці подвійний рідкісної рядком.

7. З'єднати ліфа з спідницею внутрішнім стачного швом (сметывать і сточувати по спідниці).

8. Обробити застібку правого полотнища вироби планкою. Планку виріб і скласти лицьовим боком всередину, потім зробити згин планки, відступивши від середини полички на 2,5 см. Відкласти ширину планки, тобто 5 див. Середина планки повинна проходити по середині переднього полотнища. Решту ширину планки підігнути на виворіт, другий її зріз підігнути на 0,5 см. Приметать, покриваючи шов приточування планки, до переднього полотнища і прітачать, потім планку разбантовать.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 922 | Рейтинг: 0.0/0