Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня для майбутньої матері
Сукня з штучного шовку, бавовняної тканини однотонної або кольоровий або в дрібну клітку. Суцільнокроєна, прямого крою типу «сорочки» з розрізами по низу переднього полотнища. Попереду вставка з основної або оздоблювальної тканини із застібкою на три ґудзики. Пояс продергивается через петлі, розташовані по лінії талії, і зав'язується ззаду. При зміні фігури пояс зав'язується вільно. Сукні можна носити і без пояса. Рукав втачной, довгий з манжетою. Комір цільнокроєна, відстає по плечу. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 267)

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 3аднее полотнище (рис. 267, а). За плечового зрізу вправо відкласти 1 см і оформити виріз паростка плавною лінією. Від глибини вирізу пройми до низу провести лінію, як показано на рис.267.

 Переднє полотнище (рис. 267, б). Від глибини вирізу горловини по середині переднього полотнища вниз відкласти 30 см, а від точки 30 вліво - ширину вставки (8 см). Крапку 8 з'єднати з кінцем плечової виточки. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 10 см. Для заходу застібки на вставці від точки 10 і від точки 30 вправо відкласти по 2,5 см, отримані точки з'єднати. 

 Цільнокроєна відкладний комір. Від вершини горловини за плечового зрізу вліво відкласти 1 см, а від глибини вирізу горловини по середині полички вниз - 2 див. Точки 2, 1 з'єднати, продовживши лінію від точки 1 на 9 см, рівній ширині паростка плюс 1 - 1,5 см (тобто лінії пришива по паростку). Від точки 9 під прямим кутом до проведеної лінії відкласти 9 - 10 см і від глибини вирізу горловини вправо - 4 див. Оформити отлетной частина коміра плавною лінією, як показано на рис. 267, б.

Для переміщення половини плечової виточки бічний зріз від пройми до талії розділити на три частини і верхню точку поділу з'єднати з кінцем цієї виточки. Глибину вирізу пройми з'єднати з низом сукні. Для вільного руху лінію низу переднього полотнища розділити на три частини і від першої точки ділення вгору відкласти довжину розрізу, тобто 8 див. 

 Манжета (рис. 267, в). Побудувати прямокутник довжиною, рівній лінії пришива рукава (22 см) і шириною 6 см (за бажанням). Расклеш верхній частині манжети 1,5 див. Манжета може бути і прямої форми. Нижню лінію прямокутника розділити навпіл і від крапки розподілу вгору відкласти 1 див. Оформити лінію пришива манжети, як показано на рис.267, ст. Отлетной частина манжети оформити паралельно лінії пришива.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 268) 

 3аднее полотнище (див. рис. 267, а) викроїти з отриманої викройкою. Додати на шви по плечового зрізу 2 см, по проймі 1 см, по боковому зрізу 2 - З. см, по лінії низу 4 - 5 див. 

 Переднє полотнище (рис. 268, а). По нанесених лініях викрійку розрізати. Половину плечової виточки перенести в бічний зріз, а половину залишити на місці. Для цього зробити розріз від бічного зрізу до кінця виточки, не дорізуючи 0,5 див. Друга частина виточки піде під вставку.

При розкрої манжети додати на шви 0,7 см з усіх сторін. Подкроить верхній комір до вставки (рис. 268, б) по нижньому. 

Припуск на шви показаний на рис. 267, 268. 

Пошиття 

1. Відзначити середину всіх деталей прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Обробити обтачные петлі (див. фасон 1) на правій стороні, вставки і по лінії талії для продергивания пояса.

4. Для з'єднання сукні зі вставкою до настрачивания на вставку обробити кути на передньому полотнище сукні (деталь 3). Для цього виріжте подкройную обтачку за формою кута з основної тканини. Обтачку накласти лицьовою стороною на лицьову сторону деталі, приметать на ширину шва, даного при розкрої до основної деталі, потім прітачать. В кутку зробити надсечку, розсікаючи основну тканину і обтачку, не дорізуючи 0,1 - 0,2 см до шва пришивання. Відігнути обтачку в бік вивороту, виправити шов, вимітати, випускаючи перекат з основної тканини.Припуск, даний при розкрої по вирізу вставки (деталь 3), відігнути в бік вивороту, приутюжить, накласти на вставку, поєднуючи основні лінії викрійки, і промітати.

5. Змітати плечові шви спинки і полички. Змітати нижній комір по середині і вметать його у росток, поєднуючи шов нижнього коміра з серединою спинки (при сметывании плечових швів в кутку нижнього коміра зробити надсечку).

Стачать плечові шви спинки і полички, одночасно втачивая нижній комір в росток. Змітати і стачать по середині верхній комір, шов заутюжте. Приметать верхній комір нижнім (ліву сторону коміра приметывать від шва середини коміра до низу вставки, а праву навпаки).Для зручності обробки видалити намітку приметывания на вставку, тобто щоб нижній зріз вставки був вільним.

Прітачать верхній комір нижнім, притачивая по нижньому швом шириною 0,7 див. Шов приточування заутюжте. Вивернути комір на лицьовий бік, виправити шов, вимітати, випускаючи перекат з боку верхнього коміра до першої гудзики, від першої гудзики до низу вставки перекат зробити за рахунок вставки. Відпрасуйте, внутрішній зріз верхнього коміра підігнути всередину на 0,5 см, прострочити від згину на 0,1 см, до паростку спинки підшити вручну за шов приточування нижнього коміра.

Знову намітати деталь 3 на нижній зріз вставки, настрочити з лицьової сторони шовковими нитками в тон основної тканини швом шириною 0,5 - 1 див. 

6. Змітати і стачать бічні шви.

7. Обробити шліцу (розріз) по низу переднього полотнища подкройной обтачкой шириною 6 - 7 см і завдовжки на 3 - 4 см довша розрізу. Приметайте і прітачать швом шириною 0,3 - 0,4 см обтачку, склавши її і виріб лицьовою стороною всередину (обтачке повинна дійти до підшивки низу плюс 1 см на шов). В кінці розрізу зробити надсечку, стачать поперек обтачку з підшивкою низу сукні. Підігніть зрізи обтачку на виворіт і пристрочите (в кінці розрізу виробити мисик).

Шліцу можна обробити в бічному шві (рис. 268, в). На довжину шліци від низу сукні плюс підшивка зробити надсечку, не дорізуючи до бічного шва 0,1 - 0,2 див. Шов від надсічки заутюжте, а бічний шов запрасувати в бік переднього полотнища.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 693 | Рейтинг: 0.0/0