Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня без бічних швів з плісированою вставкою на передньому полотнище спідниці
Сукня з однотонної тонкої вовняної чи шовкової тканини (розміри 48 - 60) без бічних швів. Переднє полотнище сукні нижче лінії талії відрізне і заплиссировано. При нестачі тканини переднє полотнище можна зробити гладке.Замість плечових виточок зроблений фігурний виріз горловини, з м'якими складками. Від горловини до бічних швів проходить фігурна планка, прикріплена до сукні на три гудзики. Планку можна выстрочить защипами. 


Спинка цельнокроенная. Рукав довжиною сім восьмих.


Такий фасон сукні не рекомендується жінкам зі слаборозвиненими стегнами, так як він підкреслює недолік фігури. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 71) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 Заднє і переднє полотнища (рис. 71). На аркуші паперу обведіть викрійку заднього полотнища, прибираючи расклеш по боковому зрізу, і докласти викрійку до переднього полотнища впритул так, щоб точки поглиблення пройми збіглися, потім обведіть викрійку переднього полотнища. Бічний зріз перемістити до ширини пройми переднього полотнища і побудувати додатково талевую виточку глибиною 4 див. На задньому полотнищі побудувати також виточку на лінії талії для кращого облягання фігури. Для отримання додаткової виточки від ширини пройми провести пряму лінію на лінію стегон паралельно середині заднього полотнища.Від отриманої точки перетину з лінією талії відкласти в одну і іншу сторони по 1 см, тобто глибину виточки (2 см). Талевые виточки не повинні доходити до лінії грудей і лінії стегон на 5 див.


Для цельнокроенной стійки від висоти паростка, вгору відкласти 3 см, середину спинки продовжити вгору до рівня висоти стійки, тобто до точки 3. Отримані точки з'єднати і від точки перетину вниз відкласти 1 див. Оформити стійку плавною лінією. 


На передньому полотнище плечовий шов продовжити вправо на висоту стійки, тобто 3 см, і від точки 3 вгору під прямим кутом відкласти 1,5 див. Оформити стійку, як показано на рис. 71.


Для отримання м'якої складки в горловині розділити ширину вирізу горловини навпіл і точку 1,5 через точку поділу з'єднати з кінцем плечової виточки. Від глибини вирізу горловини відкласти вниз 10 див. Лінію розрізу від горловини до кінця плечової виточки розділити навпіл і від крапки розподілу вгору відкласти ширину планки, тобто 4 - 5 см. Від точки 10 відкласти праворуч половину ширини планки - 2 - 2,5 см і від точки 2 - 2,5 вниз - 5 см. Для заходу застібки від лінії талії вправо відкласти 2 - 2,5 см. По першій лінії виточки від лінії талії вниз відкласти 8 см, а другий - 15 див.Оформити планку, з'єднуючи точки 4 - 5, 2 - 2,5, 5, 2,5 по лінії талії, кінець талевої виточки і точку 15 плавною лінією. Другу лінію планки провести паралельно першій з відстанню між ними 4 - 5 див.


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій(рис. 72) 


 Заднє полотнище сукні з поличкою (рис. 72, а). По нанесеній лінії відрізати планку (деталь 3, в) і переднє полотнище спідниці (72, б) для плісе. Зробити підріз від половини вирізу горловини до кінця плечової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками для м'якої складки біля горловини. Щоб не порушити контури деталей викрійок 1 і 2, викрійку планки (деталь 3) перевести різцем.


При розкрої середину викрійки заднього полотнища покласти до згину тканини, потім виміряти ширину викрійки по лінії стегон. Якщо знята мірка більше ширини викрійки по лінії стегон, то викрійку розсунути на різницю між міркою півкола стегон і шириною викрійки по лінії стегон. В такому випадку замість додаткових талевых виточок зробити одну бічну (див. фасон 72).


Викрійку планки (рис. 72, в) покласти на тканини так, щоб середина її пройшла по частковій нитки. Викроїти планку з 4 деталей.Для обробки цельнокроенной стійки подкроить обтачку до спинці і поличці, ширина яких повинна бути на 3 - 4 см більше стійки. 


Припуск на шви і запаси показаний на рис. 72. 


Пошиття 

1. Відзначити середину спинки переднього полотнища спідниці і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые виточки спинки та талевую виточки на передньому полотнище, розташовану ближче до середини переду, приутюжить.

4. Підшити низ переднього полотнища спідниці для плісе, заплиссировать. Тканини для плісированого полотнища потрібно в три рази більше деталі викрійки 2. 

5. На верхній планці обробити петлі однією або двома обтачками. Скласти планки лицьовою стороною всередину, стачать за отлетной частини, шов сточування заутюжте, вивернути планку на лицьову сторону, випускаючи перекат з боку верхньої планки, промітати. 

6. Верхню частину планки прикласти до лицьовій стороні ліфа, поєднуючи силки, приметайте до лінії талії тільки верхню частину планки, а по лінії талії обидві частини.

7. Прикласти нижню планку до лицьовій стороні заплиссированной частини спідниці (деталь 2), поєднуючи обрізні краю, стачать всі чотири шари тканини по лінії талії, потім відігнути нижню частину планки, шов сточування продовжити до вирізу горловини.Запрасувати Шов у бік планки, обрізний край нижньої планки підігнути всередину і підшити потайними стібками за шов приточування верхній. 

8. Приметайте і прітачать заготовлену і заплиссированную частина спідниці до сукні по боковому зрізу. Починати притачивать від кінця другої талевої виточки до лінії низу.

9 Змітати і стачать плечові шви, обробити їх з боку вивороту і запрасувати в сторону спинки. 

10. Змітати і стачать підкрійні обтачку горловини і паростка для обробки стійки по плечовим швах. Шви заутюжте. Потім прикласти обтачку лицьовим боком до лицьового боку виробу, поєднуючи плечові шви, приметать, прітачать, шви заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат на 0,1 - 0,2 см з боку виробу. Злегка приутюжить, видалити намітку, потім приутюжить до повного прилягання обтачку.

11. Закласти м'яку складку в горловині і закріпити машинною строчкою на ширину планки. 

12. Змітати і стачать шов рукава, заутюжте його. Нижній зріз рукава підігніть в бік вивороту на 0,7 - 1 см, промітати, потім по рукаву відзначити ширину манжети (в два рази ширше в готовому вигляді) і до нанесеній лінії прітачать підігнутий нижній зріз рукава на 0,1 - 0,2 см від згину. Разбантовать манжету за типом спортивного рукава. 

13. Заготовлений рукав вметать і втачать в пройму. 

14. Підшити низ сукні, випрасувати, пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1302 | Рейтинг: 0.0/0