Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукні з драпіруванням від клапана на лівому полотнище спідниці
Сукню з однотонної тканини або в дрібний малюнок (розміри 46 - 52). Відрізний ліф нижче лінії грудей і закінчується в середині переду клапаном, прикріпленим ґудзиком. Від лінії підріза у ліфі закладені по дві м'які складки. Спідниця з підрізом за талевої вытачке. Від підріза на спідниці невелика драпірування. Підріз прикритий фасонним клапаном, який вшитий в талію. Клапан можна викроїти разом з нижньою частиною ліфа. Бант пришитий вручну під клапан до шву сточування виточки. Нижню частину банта підшити обробної тканиною в тон сукні.Спідницю можна викроїти двома варіантами: перший, коли від клапана проходить одностороння складка, і другий, якщо при нестачі тканини на складку спідницю викроюють тільки з драпіруванням в підріз (рис. 260, а).


Спинка до сукні може бути цельнокроенная або відрізна по талії (за бажанням). Рукав довгий, втачной, звужений донизу. 


Плаття такого фасону можна рекомендувати повним жінкам високого зросту, а також на фігуру з довгою талією. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 261) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 СпинкаПобудувати суцільнокроєні стійку, як показано на рис. 261, а.


 Переднє полотнище (рис. 261, б). Бічні зрізи від глибини пройми до талії розділити навпіл і отримані точки з'єднати. На точці перетину по лінії середини полички відкласти до 3 см і оформити фасонную лінію, як показано на рис. 261, б. Від точки 3 відкласти ширину клапана (6 см), тобто в одну і іншу сторони від середини полички по 3 см Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 13 см, а від точки І вниз - 3 див. Оформити клапан, як показано на рис. 261, б.


Для цельнокроенной стійки, полички плечовий зріз від вершини горловини продовжити вправо на 4 см і вгору відкласти 1 див. Точку 1 з'єднати з вершиною горловини, а потім точки 1, 13 з'єднати плавною лінією, в результаті чого оформиться виріз горловини. 


Для отримання драпірування нанести лінію переміщення плечової виточки до подрєзу і додатково для другої складки - лінію розрізу від кінця клапана до плечового зрізу.


Талевую виточку на лівій частині переднього полотнища спідниці перенести ближче до бічного зрізу. Для цього відстань від бічного зрізу до глибини виточки талії розділити навпіл і від крапки розподілу вниз провести лінію, рівну довжині виточки, і кінець цієї лінії з'єднати з кінцем талевої виточки. 


 Бант. Від лінії переміщення виточки продовжити лінію талії так, щоб вона була дорівнює довжині банта, тобто 15 см. Від кінця лінії вниз відкласти також 15 див. Отримані точки з'єднати, продовживши лінію вниз на 2 див. Точку 2 з'єднати з кінцем лінії розрізу.Ширина клапана по лінії талії 6 див Від лінії розрізу в одну і іншу сторони відкласти на 3 см. Довжина клапана дорівнює довжині підріза, а ширина його по низу 7 см, тобто за 3,5 см в одну і іншу сторони від лінії розрізу. Для оформлення мису клапана від кінця розрізу вниз відкласти 3 см і оформити клапан.Нанести лінії розрізу викрійки для драпірування, як показано на рис. 261, б.


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 262) 

 Спинку викроїти по викрійці основного креслення сукні з побудованої цельнокроенной стійкою. Якщо спинка цельнокроенная, по середині заднього полотнища можна дати при розкрої припуск на односторонню складку, тобто середину заднього полотнища викрійки відсунути від згину тканини на 6 - 7 див. 

 Поличка (рис. 262, а). По нанесених лініях викрійку розрізати. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по лінії низу полички для м'якої складки. Для другої складки від лінії підріза полички до плечового зрізу розрізати викрійку, не дорізуючи 0,5 см, і відвести бічну частину її на 6 - 8 див. При розкрої середину верхньої частини полички (деталь 1) покласти до згину тканини. Нижню частину полички (мал. 262, б) покласти також до згину тканини. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 262, в). По нанесеній лінії переміщення талевої виточки викрійку розрізати, закрити виточку, за рахунок чого відкриється нова видозмінена витачками по лінії підрізу. Першу лінію виточки розділити на чотири частини і для отримання драпірування нанести лінії розрізу до талевої виточки на правому полотнище спідниці. Викрійку розрізати, не дорізуючи 0,5 см, і розсунути кожну частину її по 4 см, закриваючи при цьому виточку на правому полотнище спідниці (рис. 262, е). 

 Бант (рис. 262, г) викроїти з отриманої викройкою.

Для укладання драпірування зробити розріз на передньому полотнищі спідниці, як показано на рис. 262, тобто Для обробки клапанів спідниці (рис. 262, д) подкроить обтачку на 0,5 см верхнього клапана. Для клапана у нижній частині полички викроїти обтачку по лінії підріза ширше клапана в одну і іншу сторони на 2 - 3 см (показано штрихами на рис. 262, б). 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 262.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину заднього полотнища сукні, переду і спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Обробити клапан на поличці подкройной обтачкой, складаючи обтачку і клапан лицьовою стороною всередину. Потім прітачать, зробити надсечку в кутах, заутюжте шви, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку клапана на 0,1 - 0,2 див. 

4. Змітати і стачать плечові шви полички і спинки, обметати шов, запрасувати в сторону спинки, обробити горловину подкройной обтачкой.

5. Укласти драпіровку в верхній частині полички (деталь 1). На нижній частині полички (деталь 2) верхній зріз відігнути в бік вивороту на ширину припуску, даного при розкрої, промітати, приутюжить, потім накласти нижню частину полички на верхню, поєднуючи силки, приметать переказним швом і прітачать з боку вивороту. 

6. Закласти односторонню складку на лівому полотнище спідниці, укласти драпіровку в підріз виточки. Змітати і стачать підріз, складаючи зрізи лицьовою стороною всередину.Ширина шва 0,7 - 1 див. 

7. Заготовити бант і прикріпити вручну до шву сточування підрізу.

8. Змітати і стачать бічні шви полички і спинки. 

9. Накласти заготовлений клапан спідниці так, щоб середина його лягла на шов сточування розрізу, і пришити клапан. 

10. Приметать ліф до спідниці, поєднуючи бічні шви і талевые виточки, потім прітачать.Подальша обробка така ж, як і в сукні фасону 1.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 924 | Рейтинг: 0.0/0