Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукні із застібкою спереду на чотири ґудзики
Сукня з однотонної вовняної або бавовняної тканини (розміри 50 - 62), суцільнокроєна. Внизу плаття закінчується односторонньої складкою. Від плечового шва фасонна лінія переходить в кишеню з цельнокроенной листочками. Спинка пряма з вытачками.

Рукав втачной, тричетвертними. Комір - невелика цельнокроенная стійка.

Худорлявим жінкам плаття такого фасону рекомендується шити злегка приталені. Для жінок з плоскими сідницями замість виточок на спідниці можна закласти за дві м'які складки або зробити фігурні виточки.

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 37)

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні (див. рис. 3).

 Заднє полотнище (рис. 37, а). До середини викрійки для односторонньої складки додати 6 - 7 см. Від висоти паростка вгору відкласти 3 - 4 см і від точки 3 - 4 продовжити лінію середини спинки до рівня висоти стійки. Отримані точки з'єднати. Від точки. перетину вниз відкласти 1 см і від точки 1 розширити верхню частину стійки вправо на 1 см. Від висоти стійки, тобто точки 3 - 4, вправо відкласти 0,5 см і оформити стійку, як показано на рис. 37, а.

 Переднє полотнище (рис. 37, б). Плечовий зріз продовжити на висоту стійки тобто на 3 - 4 см, і вгору під прямим кутом відкласти 1 см, з'єднати точку 1 плавною лінією з плечовим зрізом. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 7 - 8 см. Від отриманої точки вправо відкласти 8 - 9 см і провести пряму, паралельну середині переднього полотнища, до лінії низу. Від середини переду вправо для заходу застібки поличок відкласти 2 см і провести пряму, паралельну першої лінії. Точки 1, 2 з'єднати плавною лінією,як показано на рис. 37, б.

Третю частину плеча, тобто відстань від ширини горловини до першої лінії виточки, розділити навпіл і провести пряму, паралельну першої лінії виточки, потім до кінця її.

У сукнях, де фасонна лінія переходить в кишеню, необхідно зменшити глибину виточки по лінії талії на 1,5 - 2 см і відповідно до цього змінити довжину виточки на спідниці. По лінії талії відстань від виточки до середини переднього полотнища - 9 см. Глибина виточки на поличці 2,5 см, довжина - 12 - 13 см, на спідниці 6 див. Залишок виточки зняти по боковому зрізу.

 Лінія входу в кишеню. Від лінії талії вниз по боковому зрізу відкласти 10 - 13 см, а від середини виточки - 6 див. Точку 6 з'єднати допоміжною лінією з точкою 10 - 13.Отриманий кут біля точки 6 розділити навпіл і провести лінію довжиною 1,5 см. Ширина входу в кишеню від бічного зрізу вправо 15 - 16 см. Висота цельнокроенной листочки від точки 15 - 16 дорівнює 3 - 4 див. Оформити виточку на спідниці, як показано на рис. 37, б.Від точки 3 - 4 провести пряму, паралельну нижній лінії. Скіс листочки кишені 1 див. З'єднати кінці плечової і талевої виточок.

Деталі пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.

Отримання видозміненій викрійки і розкрій(рис. 38)

 3аднее полотнище (див. рис.37, а) викроїти з заготовленої викрійці без змін, поклавши середину викрійки до згину тканини.

 Переднє полотнище (рис. 38, а). По нанесеній лінії викрійку розрізати, не дорізуючи до кінця плечової виточки 0,5 див. Половину виточки перенести ближче до горловини для м'якої складки, а другу частину її в фігурний підріз. Для обробки зрізу кишені подкроить обтачку разом з мішковиною, яка повинна бути ширше лінії входу в кишеню на 2 - 3 см.

Для обробки застібки по середині переднього полотнища розрізати нижче лінії талії на 2,5 см, потім зробити підріз до лінії заходу лівої полички.

Подкрой для обробки вирізу горловини робити після того, як складка по середині переднього полотнища вже закладена.

 Бочок (рис. 38, б) викроїти разом з мішковиною кишені.

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 38.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ сукні і лінію талії прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Припуск, отриманий за рахунок складки на правому і лівому полотнищах сукні, відігнути в бік вивороту. Змітати і стачать складку від лінії талії вниз на 25 - 30 см, закріпивши її в кінці поперечної рядком.

4. Обробити суцільнокроєні листочку кишені, прикладаючи подкройную обтачку лицьовим боком до лицьового боку листочки, і прітачать швом шириною 0,5 - 0,7 см до надсічки в кінці її. Зробити надсечку в кутку, підрізати зайву тканину, шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 см, промітати косими стібками і приутюжить.

5. Змітати м'яку виточку від плечового зрізу на передньому полотнище сукні і стачать на 5 - 6 см від нього, відігнути і приутюжить виточку в бік пройми.

6. Припуск, даний при розкрої за фасонному зрізу деталі III, відігнути в бік вивороту, накласти на бочок, поєднуючи сильця, і приметать переказним швом до кута листочки кишені. Потім змітати з боку вивороту по прокладеній нитці і видалити первісну нитку.Прітачать бочок до сукні, сточуючи одночасно мішковину кишені. Прокласти оздоблювальну строчку по фасонної лінії шириною 1,5 - 2 см, починаючи від плечового зрізу і зводячи сходинку до лінії талії на немає.

7. Змітати, а потім стачать плечові і бокові шви полички і спинки, заутюжте запрасувати шов і плечові шви в бік спинки, бічні - в бік полички.

8. Стачать шов рукава, у вовняному плаття заутюжте, а в бавовняному - запрасувати в бік передньої частини рукава. Обробити низ рукава подкройной обтачкой шириною 5 - 6 див. Стачать кінці обтачек і шов заутюжте. Додати обтачку лицьовим боком до лицьового боку рукава, зрівнюючи зрізи, прітачать, шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту рукави, другий зріз її підігнути на 0,7 см і підшити до рукаву потайними стібками. Вметать і втачать рукав в пройму.

9. Обробити горловину. Стачать обтачку паростка і горловини за плечового зрізу і шов заутюжте. Припуск, отриманий за рахунок глибини складки, відігнути на лицьову сторону, змітати і стачать зрізи обтачку і припуску для обробки застібки. Шов заутюжте. Прітачать обтачку до горловини, шов приточування заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 см, і промітати.

10. Підшити низ, пришити гудзики і відпрасуйте сукню.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1887 | Рейтинг: 0.0/0