Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукні із застібкою попереду і підрізами по лінії талії
Літнє плаття з однотонної тканини світлих тонів (розміри 44 - 50), суцільнокроєна. 


По лінії талії переднього і заднього полотнищ підрізи, від яких закладені замість виточок м'які складки. 


Попереду застібка до лінії стегон, нижче застібки одностороння складка. 


Сукня з відкритим вирізом горловини, комір оброблений тканиною в тон сукні або тасьмою. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 167) 


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 


 3аднее полотнище (рис. 167, а). Збільшити ширину вирізу паростка по плечового зрізу вправо на 8 см і від точки 8 вниз - 4,5 см. Від глибини паростка по середині спинки вниз відкласти 5 див. Точки 5 і 4,5 з'єднати. Отриманий кут біля точки 4,5 розділити навпіл і провести лінію довжиною 1 див. Оформити виріз. Ширина коміра від точки 8 по плечового зрізу 7 см. Від точки 5 вниз по лінії середини спинки відкласти 7 см і від отриманої точки провести лінію, паралельну верхньої лінії, до точки 7, як показано на рис. 167, а.


Залишок довжини рукава по плечового зрізу від точки 7 зняти. На спідниці для отримання другої м'якою складки від талевої виточки вправо відкласти 3 см і від точки 3 провести лінію, паралельну середині заднього полотнища до низу. 


 Переднє полотнище (рис. 167,б). Для переміщення плечової виточки бічний зріз розділити на три частини і від верхньої точки ділення нанести лінію розрізу до кінця виточки, закрити її, за рахунок чого відкриється нова витачками від бічного зрізу. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 5 см, від вершини горловини за плечового зрізу вліво - 8 см і від точки 8 вниз - 10 див. Точки 10, 5 з'єднати.Кут біля точки 10 розділити навпіл і провести лінію, довжиною 1 см, для оформлення вирізу горловини. Від точки 8 по плечового зрізу вліво відкласти ширину коміра (7 см).Від точки 5 вліво відкласти половину відстані між коміром (3 см) і від точки 3 вниз - ширину коміра (7 см). Для оформлення отлетной частини коміра від точки 7 провести лінію, паралельну вирізу горловини, до точки 7 по плечового зрізу. Від глибини вирізу горловини, тобто точки 5, вправо відкласти для заходу застібки 3 см. Від цієї точки провести лінію, паралельну середині переднього полотнища, до низу сукні. Для переміщення бокової виточки на лінію талії з'єднати кінці талевої і бічній виточок.На спідниці для отримання другої м'якою складки від талевої виточки вліво відкласти 3 см і від точки 3 провести лінію, паралельну середині переднього полотнища, до перетину з лінією низу.


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 168) 

 3аднее полотнище (рис. 168, а). По нанесених лініях викрійку розрізати, не дорізуючи 0,5 см. 

Для отримання м'якої складки відвести бічну деталь викрійки спідниці вправо на 5 см (підріз зробити до контрольної точки). 

 Комір до спинки (рис. 168, б) викроїти дві деталі. 

 Переднє полотнище (рис.168, в). До середини викрійки для односторонньої складки додати 4 див. Половину бокової виточки перемістити на лінію талії, за рахунок чого вийде тканина для обробки підрізу. Для отримання м'якої складки бічну деталь спідниці відвести вліво на 5 див. 

 Комір до полички (мал. 168, г) викроїти дві деталі. 

При розкрої даного сукні з вузької тканини на переднє полотнище сукні потрібно дві довжини. Середину викрійки відсунути від кромок на ширину односторонньої складки плюс 1 см на шов. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 168. 

Пошиття

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать бічні виточку на поличці. 

4. На передньому полотнище сукні обробити петлі однією або двома обтачками. Закласти м'які складки на спідниці заднього і переднього полотнищ. Змітати і стачать підрізи по лінії талії до середини талевої виточки, зводячи сходинку на немає. Запрасувати Шов у бік ліфа.Змітати і стачать талевые виточки нижче лінії талії на 1 - 3 см, в кінці закріпити поперечної рядком. 

5. Змітати і стачать плечові шви і запрасувати в сторону спинки.

6. Змітати і стачать бічні шви.

7. Обробити застібку за рахунок припуску тканини на складку. В глибині односторонньої складки зробити розріз на довжину застібки, тобто на 5 - 10 см нижче лінії талії, в кінці розріз позначте на 0,5 см у бік правої полички. Поєднати середину правої і лівої поличок, уточнити місце петель і обробити обтачные петлі. Обрізний край по лінії застібки правої полички підігнути всередину на 0,5 см, прострочити, відступивши від згину на 0,1 див. Ліву поличку обробити окремо розрізаний обтачкой. Обтачке повинна заходити за середину переду на 2 див. В кінці застібки складку закріпити поперечної рядком.

8. Комір можна обробити двома способами. 

 1 спосіб: комір одинарний. Отлетной частина обробити руликовым кантом. Для цього викроїти смужку по косій нитці шириною 3 - 4 див. Скласти її вздовж виворотом усередину, запрасувати, потім покласти на лицьову сторону коміра обрізними краями до зрізу і обшиті край по смужці. Якщо кінці коміра не будуть втачены в розріз ліфа, то перед обтачиванием поперечний край смужки підігнути всередину на 1 див. Приметайте і прітачать по смужці рядки з відстанню від згину на ширину канта. Шов обточування підрізати, залишаючи припуск тканини 0,4 см, смужку відігнути на виворіт.Внутрішні краї смужки підшити потайними стібками або прострочити по основній деталі близько шва приточування. З вивороту строчка повинна проходити по смужці на відстані 0,1 см від згину.

 2 спосіб: подвійний комір. Заготовити смужку так само, як і в першому випадку. Накласти її на лицьову сторону нижнього коміра обрізними краями до зрізу коміра, приметайте і прітачать по смужці рядки з відстанню від згину смужки на ширину канта (1 - 1,5 см).Скласти нижній комір з верхнім лицьовою стороною всередину і стачать по рядку притачивания смужки. Шов розправити, виверніть на лицьову сторону, вимітати, приутюжить.

9. Додати нижній комір до лицьовій стороні виробу, скріпивши середину його з серединою спинки, а кінці з точкою 3. Припуск по лінії заходу поличок відігнути на лицьову сторону.На верхній комір докласти косу обтачку шириною 3 - 4 см, приметайте і прітачать її до припуск поличок, потім приметать комір з обтачкой до вирізу горловини, зрівнюючи зрізи, і прітачать на 0,7 см від зрізу. Відігнути обтачку в бік вивороту, виправити і промітати шов.Зріз обтачку підігнути всередину на 0,5 см і підшити до виробу вручну потайним швом, а в бавовняних і шовкових тканинах прітачать.Якщо кінці коміра будуть втачены в розріз поличок (відступивши від середини полички 3 см), то після приметывания коміра до горловини потрібно втачать кінці його, а потім весь комір, як зазначено вище.

10. Обробити пройму подкройной обтачкой або руликовым кантом. 

11. Підшити низ сукні, випрасувати, пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 995 | Рейтинг: 0.0/0