Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Строга сукня з однобічною складкою і прорізними кишенями
Сукня з вовняної або бавовняної тканини (розміри 44 - 60), суцільнокроєна (рис. 33). По середині переднього полотнища одностороння складка, що переходить в застібку. По лінії талії дві виточки. Спинка пряма. Прорізний кишеню з листочками або клапаном. Рукав втачной, тричетвертними. Низ рукава оброблений вилогами або хутром. Комір цільнокроєна з бортами.

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 34) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні(див. рис. 3). 

 Переднє полотнище (рис. 34, а). Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 6 см, точку 6 з'єднати з вершиною горловини, продовживши лінію за вершину її на ширину паростка плюс 1 см, тобто на 8 см. Від отриманої точки під прямим кутом вправо відкласти ширину стійки (4 - 5 см). Від вершини горловини вправо відкласти 10 - 12 см Від точки 4 - 6 провести лінію (до вершини горловини), паралельну лінії пришива коміра до паростку, продовживши її плавною лінією до точки 10 - 12.

Від глибини вирізу горловини вниз відкласти до лінії талії 18 - 20 см і вправо для заходу застібки 2,5 см. Від отриманої точки провести лінію, паралельну лінії середини переднього полотнища сукні, до низу. Отлетной частина коміра, тобто точку 10 - 12, з'єднати з точкою 2,5. Лінію талії від заходу застібки продовжити вправо для односторонньої складки на 8 див.

Для оформлення клапана першої лінії виточки відкласти 7 - 8 см і від точки 7 - 8 вліво - довжину клапана, тобто 14 - 16 см, а від точки 14 - 16 вниз - ширину клапана, тобто 4 - 5 см. Від точки 4 - 5 провести лінію, паралельну і рівну по довжині верхньої лінії клапана. Відрізок 4 - 5 розділити навпіл і від крапки розподілу вліво відкласти 2 див. Оформити клапан, як показано на рис. 34, а. 

Замість клапана можна зробити кишені з листочками. Ширина і довжина листочки дорівнює розміру клапана. Нижня лінія клапана - це місце втачіванія листочки. Форма листочки за бажанням (рис. 34, б).

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 34.) 

 3аднее полотнище покласти до згину тканини і викроїти з основної викройкою без змін. 

 Переднє полотнище викроїти, відсунувши викрійку від згину тканини або кромок на половину ширини односторонньої складки (8 см) на спідниці. Потім покласти викрійку звужений донизу рукава в розгорнутому вигляді на тканину, складену вдвічі лицьовою стороною всередину. Часткова нитка повинна пройти вздовж рукава. 

Подкрой подборта і верхнього коміра показаний штрихами на рис. 34, а. Ширина подборта за плечового зрізу дорівнює 3 - 4 см, а по лінії талії - 6 - 7 див Напрямок частковій нитки верхнього і нижнього коміра повинно бути однакове (сточування подборта допускається один - два рази на 2 - 3 см нижче петлі). Дрібні деталі розкласти, використовуючи при цьому вільні місця між великими з урахуванням економії тканини.Напрямок частковій нитки на викрійці має строго збігатися з напрямком частковій нитки тканини. Всі деталі, розкладені на тканини, обвести гостро відточеним крейдою. Припуск на шви показаний на рис. 34.

Для даного сукні при ширині тканини 100 см потрібно дві довжини плюс довжина рукава плюс 8 - 10 см, а при ширині тканини 150 см - одна довжина сукні плюс довжина рукава плюс 8 - 10 див. 

Пошиття 

1. Відзначити середину заднього і переднього полотнища сукні, середину рукава і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать плечові виточки від зрізів до кінця, запрасувати виточки в бік горловини або заутюжте. 

4. Змітати і стачать талевые виточки, запрасувати їх до середини переднього і заднього полотнищ.

5. Змітати плечові шви по спинці, посаживая плечовий шов. При сметывании поєднати вершину горловини з висотою паростка. 

6. Змітати і стачать нижній комір (подворотник) посередині, шов заутюжте. Додати середини спинки до середини нижнього коміра і вметать його в росток. У кутах плечових швів зробити надсічки, не дорізуючи до вершини горловини 0,3 див. Стачать плечові шви, починаючи від пройми лівого плеча, одночасно втачивая комір в росток. Плечові шви запрасувати в сторону спинки, шов подворотника - у бік коміра.

7. Змітати бічні шви по спинці, від пройми вниз, суміщаючи контрольні точки. Стачать на поличці. 

8. Обробити петлі однією або двома обтачками (рис. 35). 

 Обробка петлі однієї обтачкой. Зробити розмітку петлі по лицьовій стороні виробу.Розріз поперечної або косої петлі намітити лінії середини переду у бік краю подборта на 0,5 см, решту довжину розрізу петлі - у бік бокового зрізу, розріз часткової петлі - по лінії середини переду. Довжину петлі робити дорівнює розміру гудзики плюс 0,3 см, відзначивши її двома паралельними лініями і однією поперечною (розріз петлі). Нанести лінії розмітки петель частими прокладочными стібками. 

Для обробки петлі взяти обтачку довжиною, рівній довжині петлі плюс 2 - 3 см, шириною 4 - 5 див. Середину обтачку докласти строго по лінії розмітки лицьовою стороною всередину (рис. 35, а). Прострочити петлю з вивороту, відступивши в одну і іншу сторони на 0,3 - 0,4 см від наміченої лінії розрізу петлі. Зробити розріз по центру петлі, починаючи від середини і не дорізуючи до кінця 0,5 - 0,7 см, а в кутах зробити надсічки, не доходячи до шва 0,1 см (рис. 35, б). Вивернути обтачку в бік вивороту вироби, випустити кант з боку обтачку на ширину петлі так, щоб кант з обох сторін закрив ширину петлі.Краї канта з лицьової сторони скріпити косими стібками. В кінці петлі язички закріпити поперечної рядком, прострочивши ще раз в ту ж рядок.Приутюжить петлю з вивороту. Прорізати подборт (складку) проти середини петлі. Краї підігнути всередину на ширину канта і підшити вручну до обтачке, (рис. 35, в).

 Обробка петлі двома обтачками. Розмітку петлі зробити так само, як і в петлі з однієї обтачкой. Для обробки такої петлі взяти дві обтачку довжиною, що дорівнює розміру петлі плюс 2 - 3 см, шириною 2 - 3 см. Обтачку по довжині скласти вдвічі виворотом усередину, приутюжить, потім скласти разом згином в одну сторону і приметать від згину на потрібну ширину петлі (рис. 35, р). Наприклад, при ширині канта 0,5 см потрібно змітати обтачку, відступивши від згину на 0,4 см, розправити в обидві сторони обтачку і покласти лінією кмітливості на намічену лінію розрізу петлі на виріб і приметать по нитці сметывания обтачек.Пристрочите обтачку строго на половині відстані від кмітливості до згину, причому рядки повинні бути паралельними і рівними по довжині. В кінці рядків нитки закріпити (зав'язати). Розрізати петлі з боку вивороту вироби по середині між рядками, починаючи розріз від середини петлі. Інша обробка така ж, як і в петлі з однієї обтачкой.

9. Обробити прорізної кишені з листочками. За викройкою клапана кишені викроїти листочку з надбавкою на шви, стачать відлітні боку її, вивернути, виправити шви.

Листочки можна викроїти разом з мішковиною кишені (мал. 34, в). Верхній край мішковини.перегнути, відступивши від краю обріза на ширину шва плюс ширина листочки. Скласти виворотом усередину верхню листочку з нижньої, розрізаний разом з мішковиною, і обшити кінці листочки. На лицьову сторону виробу по нанесеній лінії пришива листочки накласти її обрізними краями до лінії входу в кишеню лицьовою стороною всередину. Якщо листочка викроєна без мішковини, то на нижню частину її накласти мішковину лицьовою стороною і прітачать одночасно з листочками.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1902 | Рейтинг: 0.0/0