Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Спідниця з блузою на кокетці
Блуза з шовкової або бавовняної тканини в дрібну,смужку або клітку (розміри 48 - 54). 

Ліф на кокетці, розрізаний по поперечної нитки. 

Кокетка настрочив на вставку з пайовою розташуванням смуг широкої оздоблювальною строчкою. 

Перед ліфа настрочен на вставку. 

Рукав короткий, втачной. 

Комір - цельнокроенная стійка з бортиками і клапаном, пристегивающимся на один гудзик. 

Для жінок з короткою шиєю комір краще робити відкладний. 

Спідниця з однотонної вовняної або напіввовняної м'якої тканини, розкльошена, асиметрична.

На правій стороні одностороння складка, в яку входить кишеню. 

Зверху настрочив фігурна планка, виділяє кишеню. 

Такий фасон можна виконати на спідниці прямої форми. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку блузи (рис. 209) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.

 Спинка (рис. 209, а). Від висоти паростка вгору відкласти 3 див. Середину спинки продовжити до рівня висоти стійки, тобто до 
точки 3, отримані точки з'єднати. Від точки 3 вліво відкласти 0,5 см, а від точки перетину вниз - 1 див. Оформити стійку, як показано на рис.209, а.

Для кокетки від глибини вирізу паростка вниз відкласти 9 див. Плечовий зріз спинки розділити навпіл і від крапки розподілу вліво відкласти 2 см, Точки 2, 9 з'єднати. Від кінця плечового зрізу провести лінію до середини спинки, паралельну першої лінії. 

 Поличка (рис. 209, б). Фасонні лінії на поличку нанести при закритій плечової вытачке, тобто перемістити її на лінію талії.

Побудувати суцільнокроєні стійку. Плечовий зріз від вищої точки горловини продовжити на висоту стійки, тобто на 3 см Від точки 3 вгору відкласти половину висоти стійки (1,5 см).Поєднати - вершину горловини з точкою 1,5 плавною лінією, продовжуючи її за точку 1,5 на 6 см. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 9 см і отриманий відрізок поділити на три частини. Від верхньої точки ділення відкласти праворуч 4 див. Оформити клапан.З'єднати точку 4 з глибиною горловини, потім з нижньою точкою поділу. Розділити верхню лінію клапана навпіл і точку поділу з'єднати з точкою 6, ніж оформиться комір.

Плечовий зріз полички розділити навпіл і від крапки розподілу вправо відкласти 2 див. Точку 2 і 9 з'єднати. Другу лінію провести від кінця плечового зрізу до середини полички, паралельно першій лінії. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій блузи (рис. 210) 

 Кокетка спинки (рис. 210, а). При розкрої викрійку кокетки покласти серединою до згину тканини по поперечної нитки. 

 Вставка до спинки (рис 210, б). При розкрої викрійку покласти так, щоб часткова нитку на тканині співпала з напрямком частковій нитки на викрійці. Викроїти дві деталі. 

 Нижня частина спинки (рис. 210, в).Середину викрійки покласти до згину тканини по поперечної нитки. Від лінії талії подовжити спинку на 15 - 18 див. 

 Кокетка полички (мал. 210, г). Тканина скласти вдвічі виворотом усередину, поєднавши смужки. Скріпити кінці тканини, потім накласти викрійку кокетки так, щоб часткова нитку на тканині співпала з напрямком частковій нитки на викрійці, і виріжте дві деталі. 

 Вставка до поличці (рис. 210, д). Розкрій проводити так само, як і вставку до спинки. 

 Нижня частина полички (мал. 210, е).Середину викрійки покласти до згину тканини по поперечної нитки. Подовжити поличку на 15 - 18 див. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 210.

Пошиття блузи 

1. Відзначити середину спинки і полички, середину кокетки і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать деталі вставки спинки і полички по середині, поєднуючи смужки тканини. Шов заутюжте.

4. Змітати і стачать кокетку спинки і полички по плечу, шов заутюжте. Зробити надсечку біля стійки, потім змітати і стачать деталі вставки спинки і полички також по плечу, шов заутюжте. 

5. Обробити кути на вставці і нижній частині спинки і полички. 

6. Обробити петлю на клапані правої полички однією або двома обтачками. 

7. Відігніть припуск, даний при розкрої на кокетці, верхній зріз спинки і полички в бік вивороту промітати, приутюжить, потім накласти на заготовлені деталі, поєднуючи силки.Приметайте і прітачать з лицьової сторони на ширину оздоблювальної строчки, відступивши від згину на 1 див.

8. Обробити стійку подкройной обтачкой. Стачать кінці обтачек по плечових зрізах, шов заутюжте. Прикладіть лицьовою стороною обтачку до лицьовій стороні блузи, поєднуючи середину паростка з серединою обтачку і плечові шви. Приметать подкрой, утворюючи невелику слабину тканини в кутах верхнього коміра, прітачать швом шириною 0,7 см і заутюжте. Відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат на 0,1 - 0,2 см по стійці з боку спинки блузи, а по коміру до мису клапана з боку подкроя мису. По клапану перекат випускати з боку блузи.

9. Заготовити рукав. Змітати і стачать зрізи рукава, обробити низ його поперечної або подкройной обтачкой, шириною 3-4 см і довжиною, рівній ширині низу рукава плюс 2 см на шов. Стачать кінці обтачек, шов заутюжте, скласти обтачку з рукавом лицьовою стороною всередину, приметать, зрівнюючи зрізи, і прітачать швом шириною 0,7 див. Шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку рукава на 0,1 - 0,2 см, промітати і приутюжить. В блузі з бавовняної тканини другий зріз, обтачку можна прітачать на машині, а з шовкової підшити вручну потайними стібками.

10. Вметать і втачать рукав в пройму. Підшити низ блузи підрубувальний швом.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 693 | Рейтинг: 0.0/0