Статистика
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Спідниця з блузою комбінованого покрою з перехідним плечем
Блуза з картатої або однотонної тканини.
Спинка крою м'якої форми, поличка основного ліфа, комір відкладний з бортиками.
Рукав довгий на манжеті.
Спідниця одношовная з двома складками попереду.
Такий костюм зручний для роботи, навчання, туризму.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 214)
Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні, по спинці ліфа з суцільнокроєним рукавом і підрізом в проймі, а також за викройкою основного рукава.
Спинка з рукавом (рис. 214, а). Для розкрою блузи необхідно підготувати викрійку спинки ліфа з суцільнокроєним рукавом і підрізом в проймі, а для полички викрійку полички основного креслення і половину рукава (передній частині). Комбіновану блузу рекомендується шити з дешевих тканин. Спинку можна кроїти в поперечному напрямку нитки, тобто скласти матеріал вдвічі в поперечному або частковому напрямку, покласти викрійку до згину тканини, приколоти її шпильками. До довжини спинки від лінії талії додати 15 - 16 см і розширити по лінії стегон на 3 см.
Від висоти паростка відзначити ширину плеча (12 см) і поставити контрольну точку. До плечового зрізу спинки від контрольної точки і висоти паростка додати по 2 см, а від довжини рукава вгору відкласти 5 див. Докласти половину викрійки передній частині рукава до плечового зрізу спинки так, щоб найвища точка рукава торкнулася контрольної точки, тобто ширини плеча, і точки 5. При бажанні отримати рукав внизу ширше додати з однієї й іншої сторони по 5 - 7 см Довжина рукава 50 див.
Поличка (рис. 214, б). За плечового зрізу залишити 2 см на шви. Від лінії талії дати надбавку, рівну довжині спинки, тобто 15 - 16 див. Для заходу застібки до середини полички додати 3 див. Якщо дозволяє ширина тканини, можна дати одночасно припуск для обробки застібки з розрахунку: ширина заходу застібки плюс ширина горловини плюс 2 - 3 см по плечового зрізу. До бічного зрізу полички від глибини пройми і по лінії низу додати по 2 см, потім додати ще 2 см на шви.Кінець надсічки в спинці знаходиться на 2 см нижче лінії пройми, отже, контрольну точку О в поличці поставити на 2 см нижче пройми. При сметывании контрольні точки Про спинки і полички повинні співпасти.
Комір. Побудувати прямокутник, ширина якого дорівнює ширині коміра, тобто 5 - 6 см, а довжина - півкола шиї, тобто 18 см, плюс 1 см: 18 + 1 = 19 див. Від правого кута продовжити лінію на 4 см. Від ширини коміра вгору відкласти 1 см і оформити комір, як показано на рис. 214, ст.
Викроїти одну деталь спинки із цельнокроенными рукавами, полички - дві деталі, коміра - дві деталі.
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 214.
Пошиття блузи
1. Відзначити середину полички і спинки прокладним швом.
2. Прокласти силки по основних лініях викрійки.
3. Зробити збірку рідкою машинною строчкою по плечового зрізу полички. В кінці плеча зробити надсечку на ширину припуску, даного при розкрої, і відігнути зріз перехідного плеча в бік вивороту.
4. Приметать перехідний плече до полички.
5. Змітати шов рукава, пріпосажівая його в ліктьовому зрізі спинки, стачать і запрасувати до передньої частини.
6. Вметать і втачать передню частину рукава в пройму, одночасно змітати бічні шви, суміщаючи контрольні точки О.
7. Прітачать перехідний плече (ширина строчки 0,5 - 0,7 см).
8. Приметать подборта, склавши їх з блузою лицьовою стороною всередину, стачать з боку поличок до надсічки шириною 0,5 - 0,7 див. Вивернути борту на лицьову сторону, вимітати, випускаючи перекат з боку поличок до відворотів, і з боку бортів по бортах. Внутрішній край подбортов підшити на машині і прикріпити потайними стібками.
9. Змітати і стачать комір, склавши лицьовою стороною всередину. В куточках зайву тканину зрізати, вивернути комір, виправити шов, випускаючи перекат з боку коміра.
10. Приметать комір до горловини, приклавши лицьову сторону його до вивороті ліфа, поєднуючи середину коміра з серединою спинки, і пристрочите. Нижній комір підшити ручними стібками.
11. Обробити манжети (див. фасон 63), підшити низ, вимітати петлі в пайовому напрямі.
Нанесення фасонних ліній на викрійку спідниці (рис. 215)
Фасон розроблений за викройкою основного креслення спідниці. На передньому полотнищі спідниці нанести лінію розрізу від кінця талевої виточки до низу. Пронумерувати деталі і розрізати викрійку.
Отримання видозміненій викрійки та розкроювання спідниці (рис. 216)
Для розкрою спідниці з двома зустрічними складками тканини по ширині повинна бути 140 див. Тканина скласти навпіл, лицьовою стороною всередину, талевым зрізом від себе.Від лінії талії відкласти 22 - 23 см і провести лінію стегон паралельно лінії талії. Змітати кромки швом 1 див. До згину тканини докласти середину викрійки переднього полотнища спідниці, потім викрійку заднього полотнища спідниці, поєднуючи бічний зріз. Залишок тканини між деталями викрійок буде шириною зустрічної складки (у даному прикладі 16 см).Для того щоб шов прибрати в глибину складки, необхідно підігнати його з допомогою викрійок заднього і переднього полотнищ (деталь 2) так, щоб від зрізу викрійки переднього полотнища залишилося до шва (кромки) 1/4 ширини складки (16 : 4 = 4 см).До протилежного згину тканини докласти серединою викрійку переднього полотнища спідниці (деталь 1). Залишок тканини деталі від 1 до шва (кромки) буде залишком глибини складки. Обробити застібку у глибині складки по шву.
Обмелить викрійки, дати припуск на шви і підшивання низу.
Примітка. За таким же принципом розкроювати спідниці з двома односторонніми складками, але шов підігнати так, щоб він розташовувався по середині складки.
Зустрічні або односторонні складки можуть бути закладені по прямій лінії, розширеною чи звуженою донизу на 2 - 3 см.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 800
| Рейтинг: 0.0/0 |
|