Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Шестишовное сукню з прохідним пластроном і підрізами від бічних швів
Сукня з вовняної тканини або эпонжа (розміри 46 - 60), суцільнокроєна. 


На передньому полотнище пластрон, закінчується мисом. 


Від половини довжини спідниці плісе. 


Від бічного зрізу підріз, в кінці якого по дві м'які складки. 


Сукня з застібкою спереду. 


Спинка з трьох розкльошених клинів.


Рукав втачной, тричетвертними, з розрізом в кінці. 


Комір пришивной, відкладний з бортами. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 95) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 Заднє полотнище (рис. 95, а). Плечовий зріз спинки розділити навпіл і від крапки розподілу відкласти 1 сл у бік паростка. Точку 1 з'єднати з кінцем талевої виточки. На отриманої лінії від плечового зрізу вниз відкласти 6 - 7 см і оформити виточку по плечового зрізу завглибшки 1 див. Для розкльошених клинів продовжити лінії виточок до лінії низу. Середній клин відрізний по лінії талії. Середина спинки з подовженим мисом. Для мису від лінії талії вниз відкласти 3 - 4 см і з'єднати з першою лінією талевої виточки. 


 Переднє полотнище (рис. 95, б). Від глибини вирізу горловини для заходу застібки та оформлення бортів вправо відкласти 3 см і від точки 3 вгору - 5 див. Вершину горловини з'єднати з точкою 5.


Для отримання різьблений лінії на бічному клині лінію бічного зрізу від пройми до талії розділити на три частини, від верхньої точки ділення провести лінію до кінця талевої виточки і вгору відкласти 2 див. Плечову виточку перемістити на лінію підріза, для чого кінець виточки з'єднати з точкою 2. Для расклеша клинів від кінця талевої виточки на спідниці до лінії низу провести лінію, паралельну середини переду, і від точки перетину дати расклеш клинів з 2 див. Отримані точки з'єднати з глибиною талевої виточки. Прохідний пластрон проходить до половини середини спідниці.Середину переднього полотнища від лінії талії до лінії низу розділити навпіл і точку поділу з'єднати з лінією бічного клина. Для оформлення мису від половини довжини спідниці вниз відкласти 3 см, від точки 3 вправо для заходу застібки - 3 см, від точки 3 - вгору 0,5 см і провести лінію вгору до точки 5.


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 96) 

 3аднее полотнище (рис. 96, а). По нанесених лініях викрійку розрізати. Щоб не порушити контури викрійки, перевести клини різцем або через тонку папір, зберігаючи при цьому расклеш по лінії низу. При розкрої середину викрійки спинки покласти до згину тканини. 

 Переднє полотнище (рис. 96, 6). По нанесених лініях викрійку розрізати. На деталі 4 зробити розріз від бічного зрізу до кінця плечової виточки, закрити її, за рахунок чого відкриється нова витачками по лінії підрізу. Для збільшення глибини м'яких складок можна відвести бічну деталь 4 вліво на 3 см. 

Для обробки застібки і борти зробити подкрой з основної тканини по викрійці (показаний штрихами). 

До бічного клину деталі 5 при розкрої додати половину глибини складки (3 см) плюс 1 см на шов (рис. 96, в).

Для складок або плісе тканини потрібно в три рази більше деталі викрійки 6 плюс половина глибини складки з обох сторін, тобто 3 см для приточування деталі до сукні (рис. 96, г). В даному фасоні плісе зробити з зустрічною складкою по середині із напрямком складок до центру (докладне пояснення закладки плісе або складок дано в цьому фасон). 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 96.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки, полички, лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Обробити петлі. Приметайте і прітачать подкрой бортів, шов заутюжте, вимітати і приутюжить. 

4. Припуск, даний для підшивки низу (деталь 6), відігнути в бік вивороту і підшити ручними стібками. Закласти складки або зробити плісе (за бажанням). 

5. На спинці (деталь 1) припуск по нижньому зрізу відігнути в бік вивороту, приметайте і приутюжить, потім намітати на середній клин (деталь 2), прітачать (ширина строчки 1,5 см).

6. Скласти бічну деталь 3 заднього полотнища сукні і середній клин лицьовою стороною всередину, поєднуючи силки, стачать і обробити зрізи, запрасувати шов в сторону середини спинки. 

7. Відігніть припуск, даний при розкрої для обробки нижнього зрізу пластрона, тобто 2 см, у бік вивороту. Виробити мис на середині переднього полотнища, приметать, приутюжить, потім пришити до складок, поєднуючи основні лінії викрійки, і настрочити, відступивши від краю 1,5 див.

8. Закласти м'які складки по лінії підріза ліфа. Скласти бічну деталь 5 і пластрон лицьовою стороною всередину, поєднуючи силки. Прітачать до складок, потім продовжити рядок по середині припуску на половину складок. 

9. Припуск, даний при розкрої, по верхньому зрізу бічного клина відігнути в бік вивороту, приметать, приутюжить і настрочити на поличку, поєднуючи силки. 

10. Змітати і стачать плечові шви. 

11. Змітати і стачать бічні шви заднього і переднього полотнища сукні, обробити зрізи, шов заутюжте.

12. Стачать верхній комір з нижнім, складаючи лицьовою стороною всередину, виверніть на лицьову сторону, випускаючи перекат з боку верхнього коміра на 0,1 - 0,2 див. Вметать верхній комір по горловині від середини паростка, поєднуючи середину його з серединою коміра, відігнувши при цьому нижній комір. Прітачать верхній комір, нижній пришийте вручну за шов приточування.

13. Змітати і стачать шов рукава, заутюжте, обробити низ рукава подкройной обтачкой шириною 6 см, прикладаючи її лицьовим боком до лицьового боку рукава. Зробити надсечку у фігурному вирізі рукави, обтачку відігнути в бік вивороту рукави, випускаючи перекат на 0,1 - 0,2 см з боку рукава, промітати і приутюжить, потім прокласти оздоблювальну строчку по рукаву шириною 1,5 див. Видалити намітку. 

14. Вметать і втачать рукав в пройму. 

15. Підшити низ сукні потайними стібками і відпрасуйте сукню.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1259 | Рейтинг: 0.0/0