Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Плаття з заниженою лінією талії і пристегивающейся планкою на спідниці
Сукня з однотонної легкої шовкової тканини (розміри 46 - 52), відрізне по лінії талії з подовженим мисом на передньому полотнищі та застібкою по плечовому шву. У горловині закладені м'які складки. Спідниця-кльош, присобранная по лінії талії. Пристегивающаяся планка прикриває шов приточування ліфа до спідниці. 

Рукав втачной, тричетвертними. Комір - облямівки з двох половинок. 

Плаття такого фасону рекомендується худорлявим жінкам високого зросту зі слаборозвиненими стегнами і довгою шиєю. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 118) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.

 Поличка (рис. 118, а). Щоб отримати м'які складки або складання у горловині, плечову виточку перенести в горловину.Для цього горловину розділити навпіл і отриману точку з'єднати з кінцем плечової виточки. Для одержання подовженого ліфа з середини полички від лінії талії вниз відкласти 5 - 6 див. Оформити лінію низу полички, як показано на рис. 118, а. 

 3аднее полотнище спідниці (рис. 118, б). На викрійці спідниці талевые виточки закрити, за рахунок чого вийде расклеш по лінії низу. Для побудови планки від лінії талії по середині заднього полотнища і по боковому зрізу відкласти вниз по 4 см, а вгору - 1 див. З'єднати точки 4, 4 і точки 1, 1 плавною лінією. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 118, в). На викрійці спідниці талевые виточки закрити так само, як на задньому полотнищі. Від лінії талії по боковому зрізу вниз відкласти 4 см, а вгору - 1 див Від лінії талії по середині переднього полотнища вниз відкласти 5 - 6 см і від цієї точки - 10 см. Від точки 10 відкласти по половині ширини планки в ту і іншу сторони, тобто по 2,5 см, і оформити планку, з'єднавши точки 1, 5 - 6, 2,5 і точки 4, 2,5, як показано на рис. 118, ст. Лінію талії переднього і заднього полотнищ спідниці і низу розділити на три частини. Від отриманих точок нанести лінії розрізу викрійки. 

 Комір до поличці (рис. 118, г). Побудувати прямокутник шириною, рівній ширині коміра, тобто 7 см, а завдовжки 24 см (довжина коміра дорівнює лінії вирізу горловини). Ширину коміра розділити навпіл і від крапки розподілу відкласти по 3 см для мисика. Оформити комір, як показано на рис. 118, р. 

 Комір до спинки (рис. 188, д). Побудувати прямокутник, шириною 7 см, а довжиною 22 см (довжина коміра дорівнює лінії вирізу паростка). Від нижньої лінії коміра вправо і вліво відкласти по 4 - 5 див. Оформити комір, як показано на рис. 118, д.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 119) 

 СпинкаСпинку викроїти по викрійці ліфа основного сукні. Середину викрійки спинки при розкрої покласти до згину тканини. Припуск на шви по паростку 0,5 см, по плечового зрізу 2 см, по проймі 1 см, по боковому зрізу 2-3 см, по лінії талії 3 - 4 див. 

 Поличка (рис. 119, а). Для переміщення плечової виточки зробити розріз по нанесеній лінії від горловини до кінця виточки, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині. При розкрої викрійку покласти серединою полички до згину тканини. Для збільшення збірок або м'яких складок в горловині відвести верхню частину викрійки вліво на 4 - 5 див.

 Спідниця (рис. 119, б). Для спідниці кльош викрійку переднього і заднього полотнищ по нанесених лініях розрізати і приколоти, розсовуючи частини викрійки по лінії талії на 3 - 4 см (на присборку). Спідницю до даного сукні можна викроїти з принципом спідниці кльош «полусолнце» або «3/4 сонця». Для присборки радіус виїмки в талії збільшити за бажанням.

 Планка для заднього полотнища спідниці (рис. 119, в). Викроїти дві деталі. Середину викрійки планки (деталь 4) при розкрої покласти до згину тканини так, щоб напрямок частковій нитки на викрійці і на тканини збіглося. 

 Планка для переднього полотнища спідниці (рис. 119, м). Тканина скласти навпіл лицьовою стороною всередину. Викрійку планки (деталь 5) покласти на тканину так, щоб напрямок частковій нитки на викрійці і на тканини співпало, і викроїти дві деталі. 

 Комір (деталь 7) скласти Тканину вдвоє лицьовим боком всередину. Згин тканини повинен пройти по косій нитці. Середину викрійки коміра покласти до згину тканини і викроїти його. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 119.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые виточки, запрасувати в сторону середини виробу. 

4. Закласти і замітати м'які складки біля вирізу горловини або зібрати збірку. 

5. Змітати і стачать плечові шви, не дострачивая до горловини 4 - 5 см для обробки застібки в плечових швах. Запрасувати Шов у бік полички. 

6. Обробити петлі однією або двома обтачками на комірі і планці і приутюжить.

7. Комір до поличці і спинці перегнути по середині, складаючи виворотом усередину.Отлетной частина з боку нижнього коміра зволожити, відтягнути праскою, надаючи коміру потрібну форму, потім скласти його удвічі лицьовою стороною всередину. Змітати від надсечек мис коміра для застібки, стачать, зрізати тканину у кутах, шов заутюжте.Вивернути комір на лицьовий бік, випускаючи перекат з боку верхнього коміра, промітати, приутюжить.

8. Додати комір нижньою частиною на лицьову сторону горловини і приметать. Зверху докласти подкройную обтачку, урівняти зрізи, прітачать на 0,7 см всі чотири шари, шов заутюжте, обтачку відігнути в бік вивороту, другий зріз обтачку підшити вручну. 

9. Змітати і стачать бічні шви ліфа і заутюжте. У лівому бічному шві залишити незастроченным від талії вгору 8 - 10 см для втачіванія замку «блискавки».

10. Стачать шви рукава і заутюжте. Обробити низ рукава обтачками. Кінці їх стачать, шов заутюжте, прикласти обтачку лицьовим боком до лицьового боку рукава, приметайте і прітачать швом шириною 0,7 - 1 див. Шов приточування заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту рукави, випускаючи перекат з боку рукава на 0,1 - 0,2 см, і промітати. Другий зріз обтачку підігнути на 0,7 - 1 см і підшити до рукаву ручними стібками. Злегка приутюжить обтачку, видалити намітку, потім приутюжить до повного прилягання обтачку. 

11. Вметать і втачать рукав в пройму.

12. Змітати і стачать шов спідниці. З лівого боку обробити розріз завдовжки 10 - 12 см для втачіванія «блискавки».

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1409 | Рейтинг: 0.0/0