Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Плаття з заниженою лінією талії і ліфом у вигляді фігаро
Сукня з шовку або бавовняної однотонної небудь кольорової тканини в дрібний малюнок (розміри 46 - 52). 

Поличка різьблена. 

Окремо выкроенная отлетная бейка створює враження фігаро. 

Широка спідниця закладена зустрічними складками. 

З кожної сторони зустрічної складки по лінії пришива ліфа закладені м'які складки. 

На спинці застібка. 

Росток оформлений глибоким вирізом. 

Виріз горловини - каре з закладеними м'якими складками. 

Такий фасон сукні рекомендується для жінок високого і середнього зросту, середньої повноти.

На фігуру з широкими стегнами м'які складки по лінії пришива ліфа можна не робити. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 197) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 

 Спинка (рис. 197, а). Росток за плечового зрізу розширити на 1 - 3 см, а по середині спинки поглибити на 8 - 10 см (за бажанням). Отримані точки з'єднати. 

Спинку від талії подовжити на 3 - 5 см. До середини спинки дати припуск для заходу застібки 2 див. 

 Поличка (рис. 197, б). Ширину горловини за плечового зрізу збільшити на 1 - 3 см Від глибини горловини вниз відкласти 6 - 8 см і від отриманої точки вправо і вліво по 3,5 див. Оформити горловину, з'єднавши точки 1 - 3 та 3,5. Від кута вирізу горловини нанести місце розташування м'яких складок. Для цього з'єднати кут вирізу горловини з першою лінією плечової виточки і з кінцем її, як показано на рис. 197, б. Бічний зріз від пройми до лінії талії розділити навпіл і точку поділу з'єднати з точкою 3,5 по горловині для заходу поличок.Проведену лінію розділити на чотири частини і точок ділення вниз відкласти 2 см, потім 3,5 см і ще 3 див. Отримані точки з'єднати плавною лінією. Від точки ділення по боковому зрізу вниз відкласти ширину бейки (7 см). Від точки 7 провести плавну лінію паралельно верхній, продовживши її від середини переду вправо на 7,5 див. Отриману точку з'єднати з серединою полички.

Поличку від лінії талії по середині переду і боковому зрізу подовжити на 3 - 5 див. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 198) 

 Спинка (рис. 198, а). До середини викрійки спинки додати 5 см для обробки застібки (в 2 рази ширше заходу плюс 1 см на шов).

 Поличка (рис. 198, б). При розкрої верхній частині полички (деталь 2) по нанесених лініях зробити розріз від горловини до плечового зрізу і кінця плечової виточки. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині для утворення м'якої складки. По другій лінії розрізу верхню частину викрійки відвести вгору настільки, щоб глибина верхньої і нижньої складок в горловині була однаковою. Бейку (деталь 3) викроїти по викрійці чотири деталі. 

Викрійку нижній частині полички (деталь 4) серединою покласти до згину тканини і викроїти разом з шириною бейки. 

 Спідниця (рис. 198, в). Для розкрою спідниці потрібна мірка повної окружності стегон (104 см) і на вільне облягання 4 см: 104 + 4 = 108 див. 

Для спідниці тканини потрібно по ширині три повних кола стегон: 108 Х 3 = 324 см потрібно тканини по ширині, а по довжині - довжина спідниці по мірці плюс 7 см на підшивання низу і з'єднання ліфа з спідницею.

Для визначення відстані між складками мірку окружності стегон розділити на кількість складок (даний фасон має 9 складок) - 108 : 9 = 12 див. Для визначення глибини кожної складки від загальної ширини тканини відняти зняту мірку окружності стегон разом з надбавкою на вільне облягання: 324 - 108 = 216 див. Залишилася тканина розділити на кількість складок, тобто 216 : 12 = 18 см (глибина кожної складки).

По верхньому і нижньому зрізів спідниці розмітити глибину складок і відстань між ними. Для того, щоб знайти внутрішній згин складки, необхідно глибину складки (18 см) розділити на чотири частини.

Для визначення глибини м'якою складки виміряти ширину ліфа по лінії пришива і ширину спідниці з закладеними складками. Від ширини спідниці відняти ширину ліфа, залишок розділити на кількість м'яких складок (тобто 18), які розподілити з кожної сторони зустрічної складки. 

 ПриміткаЗустрічними складками називаються складки, у яких згини спрямовані назустріч один одному.

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 198. 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Розмітити складки на тканині і перевірити, чи потрапляє шов сточування полотнищ у внутрішній згин складки. Стачать все полотнища, залишаючи один шов не стаченным. 

4. Підшити низ потайними стібками. Закласти складки згідно з фасоном. 

5. Стачать талевые виточки на спинці, обробити застібку припуском тканини, даним при розкрої.

6. У верхній частині ліфа по горловині закласти м'які складки згідно з фасоном. З'єднати середину правої полички з лівої на захід. 

7. Стачать бейки по нижньому зрізу, виверніть на лицьову сторону, випускаючи перекат з боку верхньої частини бейки, промітати, приутюжить. 

8. Стачать талевые виточки на поличці. Всі три деталі за різьблений лінії з'єднати одним внутрішнім стачного швом. 

9. Стачать плечові і бокові шви. 

10. Обробити росток, горловину поперечними обтачками.

11. Пройму обробити подкройной або косою обтачкой (бейкой). Якщо тканина прозора, росток, горловину і пройму обробити вдвічі складеними виворотом усередину косими обтачками. Накласти обтачку на лицьову сторону виробу, зрівнюючи зрізи, і обшиті з боку обтачку швом шириною 0,5 см, не дострачивая до її кінців на 3 - 4 см, потім кінці обтачку стачать в розгорнутому вигляді, шов заутюжте і продовжити рядок за необтаченной частини горловини. Обтачку відігнути в бік вивороту, внутрішній край її прикріпити через кожні 4 - 5 см 5 - 6 стібками.

12. Зріз ліфа підігнути на виворіт на ширину припуску, замітати, накласти з лицьової сторони на верх спідниці, поєднуючи сильця, і прострочити на 1 - 3 см від згину. 

13. Відпрасуйте сукню.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 924 | Рейтинг: 0.0/0