Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Плаття на кокетці, оброблене шнурової рядком
Сукня з однотонної щільної вовняної або шовкової тканини (розміри 44 - 48).Переднє полотнище сукні на кокетці, закінчується клапаном, з-під якого проходить планка до лінії стегон. Під планкою від кокетки прокладена шнурова рядок або защипи. Нижче лінії стегон, в поєднанні з верхньою частиною плаття, спідниця також выстрочена шнурової рядком або защипами.
Розташування клапанів на передньому полотнище може бути асиметричним.Спинка цельнокроенная з однобічною складкою посередині.
Рукав втачной, тричетвертними, з манжетою.
Комір - пришивная стійка.
Плаття такого фасону можна рекомендувати для жінок зі слаборозвиненим бюстом.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 77)
Фасон розроблений за викройкою основною креслення сукні.
Переднє полотнище (рис. 77, а, б). На поличці (рис. 77, а) половину плечової виточки перемістити в пройму під різьблену лінію кокетки, а другу - на лінію бічного зрізу під останню сходинку. Для цього нанести лінію розрізу до кінця плечової виточки від пройми і бічного зрізу.
Від глибини вирізу горловини по середині полички вниз відкласти 15 см. Від точки 15 провести лінію до перетину з лінією пройми (рис. 77, б). По нанесеній лінії від точки 15 вліво відкласти 8 см і від точки 8 - ширину клапана, тобто 5 см. Від точки 8 вниз відкласти довжину клапана (5 см). Точки 5 з'єднати. Отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 2 див. Оформити мис клапана. Ширина шнурової строчки від точки 15 по середині полички 9 см. Від точки 9 провести пряму, паралельну верхньої лінії до перетину з боковим зрізом.Від точки 9 по середині полички вниз відкласти 20 см. Від цієї точки провести лінію до перетину з боковим зрізом. Ширина шнурової строчки від точки 20 вниз також 9 див. Провести пряму, паралельну верхньої лінії.
По нанесеній лінії вліво відкласти 9 см, потім від точки 9 - ширину клапана (5 см). Точки 9, 5 на спідниці з'єднати з точками 5, 5 на поличці. Довжина клапана на спідниці дорівнює 5 див. Отримані лінії з'єднати, потім розділити навпіл і від крапки розподілу вниз для оформлення мису відкласти 2 див. Оформити мис планки. Планка, що з'єднує клапани на спідниці і кокетці, проходить по точках 8, 5 на кокетці до точок 5, 2, 5 на спідниці.
Комір (див. рис. 78, д). Побудувати прямокутник, ширина якого повинна бути дорівнює ширині коміра в розгорнутому вигляді, тобто 8 см, а довжина - міркою півкола шиї, тобто 18 см (ширина коміра в готовому вигляді 3,5 - 4 см).
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 78)
3аднее полотнище. При розкрої викрійку спинки основного сукні відсунути від згину тканини на односторонню складку, т е. на 6 - 7 див.
Переднє полотнище(рис. 78, а, б). По нанесених лініях викрійку розрізати. Половину плечової виточки перемістити в пройму під кокетку (рис. 78, а), а залишок в бічний зріз.Для шнурової рядки або защипів до верхнього зрізу деталі переднього полотнища (рис. 78, б) додати 5 див. Спочатку застрочити защипи або прокласти шнурову сходинку, після чого вирізати пройму. У нижній частині ліфа додати 6 см для шнурової рядки.
Переднє полотнище спідниці (рис. 78, в).Для обробки клапана на передньому полотнищі спідниці подкроить обтачку (показано штрихами).
Викрійку планки (рис. 78, р) перенести різцем або виміряти довжину і ширину планки і викроїти часткову смужку тканини. Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки (деталь 4).
Комір-стійку (рис. 78, д) викроїти з поперечної нитки.
Пошиття
1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ сукні і лінію талії прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Змітати і стачать виточки на задньому полотнищі, застрочити односторонню складку, закріплюючи її в кінці поперечної рядком, приутюжить.
4. Застрочити защипи або прокласти шнурову сходинку на деталях 2 і 3. Стачать виточку в бічному зрізі, розташовуючи її під останню сходинку. Оформити пройму. Змітати і стачать талевые виточки на передньому полотнищі і запрасувати їх до середини переду.
5. Обробити обтачные петлі на клапані кокетки і планці. Прітачать подкройную обтачку до цельнокроенному клапану кокетки, ширина обтачку повинна бути вже ширини клапана на 0,5 см, обточуючи клапан і одночасно обробляючи куточки. Зробити надсічки в кутах, обрізати зайву тканину у мисах клапана, щоб не створювати товщину його, виверніть на лицьову сторону, виправити шов, приутюжить, вимітати петлю, обмітати зріз обтачку клапана.
6. Приметать переказним швом кокетку до ліфа, прітачать.
7. Обробити клапан на спідниці (деталь 3) подкройной обтачкой, обробляючи одночасно кути. Верхній зріз спідниці відігнути в бік вивороту на ширину припуску, даного при розкрої, приметать переказним швом до ліфа, прітачать, відгинаючи при цьому клапан в бік спідниці, і приутюжить.
8. Обробити планку (деталь 4), складаючи нижню і верхню частину лицьовою стороною всередину, обшиті з двох сторін, залишаючи незастроченными 4 - 5 см, виверніть на лицьову сторону, вимітати петлю і приутюжить. Закріпити планку під клапаном ручними стібками, пришити гудзики.
9. Змітати і стачать плечові шви полички і спинки, шов заутюжте.
10. Для обробки розрізу з середини переду приметать подкройную обтачку шириною 10 - 12 см, а довжиною, рівній довжині розрізу плюс 5 - 6 див. Прітачать обтачку, починаючи рядок від горловини. Повернути виріб, не виймаючи голки, в кінці розрізу зробити два уколи і продовжити рядок. Потім зробити надсечку, не дорізуючи до шва 0,3 см, відігнути обтачку в бік вивороту, вимітати, приутюжить. Зріз обтачку підшити на машині і прикріпити на стовпчиках.
11. Комір-стійку скласти по лінії згину лицьовою стороною всередину, стачать кінці, починаючи від згину, не доходячи до зрізів 0,5 см, закріпити в кінці сходинку, вивернути, шов приутюжить. Вметать стійку в горловину, прикладаючи лицьову сторону верхній частині стійки до лицьовій стороні горловини, прітачать, другий зріз підшити за шов приточування потайними стібками.
12. Змітати і стачать бічні шви, шов сточування заутюжте. Зрізи бічних швів підшити на машині або обмітати ручними стібками.
13. Вметать і втачать заготовлений рукав в пройму.
14. Підшити низ сукні і відпрасуйте.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1635
| Рейтинг: 0.0/0 |
|