Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Плаття-костюм з підрізом від пройми
Плаття-костюм з однотонної вовняної або бавовняної тканини (розміри 48 - 54). 


Жакет полуприлегающий. 


На поличці від пройми підріз, в якому закладені дві м'які складки. 


Прорізний кишеню з клапаном. 


Рукав втачной, тричетвертними, звужений донизу. 


Комір відкладний цільнокроєна з застібкою на один гудзик вище лінії талії. 


Спідниця одношовная з полузаносом або односторонньої складкою. 


Плаття-костюм такого фасону можна рекомендувати жінкам високого зросту. 


Нанесення фасонних ліній жакета на викрійку (рис. 321) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 Спинка (рис. 321, а). Від лінії талії подовжити спинку на 13 - 16 див. Талевую виточку зменшити по глибині на 2 див. 

 Поличка (рис. 321, б). Від лінії талії подовжити поличку на 13 - 16 див. Довжину полички від глибини виточки горловини і до лінії талії розділити на три частини і нижню точку поділу з'єднати з кінцем талевої виточки. 

Кінці плечової і талевої виточок з'єднати. Від лінії грудей по проймі відкласти вгору 5 см і отриману точку з'єднати з кінцем талевої виточки, яку зменшити по глибині на 2 див. 

 Цільнокроєна відкладний комір. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 6 див. Отриману точку з'єднати з вершиною горловини, продовживши лінію на ширину вирізу паростка плюс 1 см, тобто 8 см. Від точки 8 вправо під прямим кутом до проведеної лінії відкласти ширину коміра (7 - 8 см). Від глибини вирізу горловини вправо відкласти 4 - 5 см і від отриманої точки вгору 1,5 див. Точки 1,5, 7 - 8 з'єднати. Для заходу застібки від нижньої точки ділення вправо відкласти 3 см і точку 3 з'єднати з точкою 4 - 5. 

 Місце кишені. Від лінії талії по другій лінії виточки вниз відкласти 3 - 5 см і від отриманої точки провести пряму, паралельну лінії талії, завдовжки, рівній входу в кишеню, тобто 11 - 12 см. Від точки 3 - 5 по лінії виточки вниз відкласти 1,5 див. Точки 11 - 12, 1,5 з'єднати.Від проведеної лінії побудувати листочку шириною 3 - 4 див. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій жакета (рис. 322) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинка (див. рис. 321, а). Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки і викроїти з отриманої викрійці без змін з надбавкою на шви по паростку 0,5 см, по плечових і бічних зрізів 1,5 - 2 см, по проймі 1 см, по низу 4 див. 

 Верхня частина полички (мал. 322, а). По нанесених лініях зробити підріз від кінця талевої до плечової виточки. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по низу. 

 Подкрой коміра (рис. 322, б). Подкроить верхній комір з нижнім разом з бортом. 

 Нижня частина полички (рис. 322, в). Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки і нанести лінію входу в кишеню. 

 Клапан (рис. 322, г). Щоб не порушити контурні лінії викрійки, перевести різцем викрійку клапана і вирізати на тканини по частковій нитки чотири деталі. Деталі для обробки кишені (мал. 322, д, е, ж) викроїти відразу на тканини довжиною і шириною, як показано на рис. 322. 

Пошиття жакета 

1. Змітати і стачать виточки. 

2. Закласти м'яку складку у верхній частині полички.

3. З'єднати верхню частину полички з нижньої. 

4. Змітати плечові і бокові шви і зробити примірку.

На примірці уточнити місце розташування кишень, довжину верхньої частини полички. Якщо поличка виявилася довгою або короткою, то довжину її можна змінити за рахунок припуску тканини при розкрої. 

5. Обробити петлю однією або двома обтачками. 

6. Обробити комір.

7. Обробити кишені з клапанами (рис. 322, з). З лицьового боку полички зазначити місце і довжину розрізу кишені. Скласти верхню частину клапана з нижньої лицьовою стороною всередину. Клапан обшиті з боку нижньої частини, роблячи в кутах посадку верхнього клапана на 0,2 див. Шви в кутах підрізати, залишаючи припуск 0,2 див. Клапан вивернути, виправити і вимітати з боку нижньої частини, випускаючи перекат верхній частині на 0,1 див. Клапан приутюжить з вивороту, видалити намітку і прокласти оздоблювальну строчку по лицьовій стороні.

Поличку покласти на стіл лицьовою стороною вгору, а клапан скласти з поличкою лицьовою стороною всередину точно по наміченій лінії, обробленої частиною вгору.Ширина шва пришивання клапана 0,6 см, кінці клапана закріпити подвійною строчкою.Заготовити обтачку кишені по частковій нитки завдовжки на 4 см більше довжини розрізу кишені, а шириною 4 - 6 див. Скласти обтачку вдвічі виворотом усередину і промітати. 

Підняти необроблену частину клапана, готову обтачку накласти на поличку зрізами до розрізу кишені і прітачать швом шириною 0,6 см від пристроченного клапана. Кінці ниток від рядків зав'язати.

Розріз кишені зробити з вивороту між рядками, починаючи від середини кишені до кінців рядка, не дорізуючи 0,7 див. Потім розріз звести на ні в бік кожного рядка, не дорізуючи 0,1 см до кінців строчок. Вивернути обтачку на виворіт, мішковину прітачать до обтачке по шву пришивання її до деталі.

У розрізі кишені до верхнього зрізу мішковини пристрочивши підзор, тобто шматочок з основної тканини, мішковину і прітачать до клапану по шву пришивання. Мішковину кишені стачать швом шириною 1 см з трьох сторін із закругленням рядки у кутах. Одночасно закріпити кінці кишені поперечної рядком, пристрачивая «язички» розрізу кишені до мішковині. Зрізи обтачек і мішковини обмітати. 

Нижню сторону кишені можна обточувати мішковиною без обтачку. При обточування край мішковини підігніть в бік вивороту на ширину канта плюс припуск на шов 1 див. 

8. Втачать рукава в пройму.

9. Підшити низ виробу і відпрасуйте. 

Нанесення фасонних ліній спідниці на викрійку(рис. 323) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення спідниці. На передньому полотнищі спідниці в розгорнутому вигляді нанести лінію розрізу від кінця виточки лівої половини спідниці на лінію низу. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 838 | Рейтинг: 0.0/0