Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Плаття-костюм з патами по плечу
Плаття-костюм з однотонної світлої вовняної або бавовняної тканини (розміри 46 - 52). Жакет відрізний по талії, з кишенями. За плечового зрізу рукав відрізаний, лінія відрізу закінчується патами.Комір викроєний разом з планкою до низу жакета. На спинці по низу жакета пришита планка, яка прикріплюється на кишеню одним ґудзиком. Спідниця одношовная з однобічною складкою ззаду.
Плаття-костюм такого фасону можна рекомендувати жінкам з вузькими плечима.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 330)
Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним прилеглим рукавом і ластовицею.
Спинка (рис. 330, а). Від ширини паростка по плечового зрізу вправо відкласти ширину плеча (13 см). Від точки 13 відкласти ширину пати (4 см). Бічний зріз розділити на три частини і пункт 4 з'єднати прямою з верхньою точкою поділу. Проведену лінію розділити також на три частини, від нижньої точки ділення вліво відкласти 5,5 см, від верхньої - 4 см, від точки 4 вниз - 1 см і точку 1 з'єднати з точкою 13. Точки 1, 4, 5,5 і верхню точку поділу по боковому зрізу з'єднати плавною лінією, як показано на рис. 330, а. Отримана лінія є лінією пройми спинки.
Ширину плеча, тобто точку 13, з'єднати пунктирною лінією з верхньою точкою розподілу по боковому зрізу. Дана лінія є лінією відрізу рукава.
Довжина жакета від лінії талії по боковому зрізу і середині спинки 16 - 18 див.
Бейка. Ширина бейки 5 см, а довжина її дорівнює ширині жакета по низу плюс 12 див. Бейку в кінці закінчити мисом. Для цього ширину її розділити навпіл і вправо відкласти 2 див. Оформити мис, як показано на рис. 330, а.
Поличка (рис. 330, б). Від вершини горловини за плечового зрізу вліво відкласти ширину плеча полички (12 см). Від точки 12 відкласти ширину пати (4 см). Бічний зріз розділити на три частини і верхню точку з'єднати з точкою 4. Отриману лінію розділити також на три частини і від верхньої точки ділення вправо відкласти 5 см, нижній - 7 см, від точки 4 вниз - 1 див. Точки 1, 12 з'єднати. Точки 1, 5, 7 і верхню точку поділу по боковому зрізу з'єднати плавною лінією, як показано на рис. 330, б. Отримана лінія є лінією пройми полички.
Ширину плеча полички, тобто точку 12, з'єднати з верхньою точкою розподілу по боковому зрізу плавною лінією. Дана лінія є лінією відрізу рукава.
Довжина жакета від лінії талії по боковому зрізу і середини переду 16 - 18 див.
По боковому зрізу вгору відкласти 5 див. По лінії низу жакета вправо відкласти 15 см і від точки 15 вгору - 6 див. Першу лінію талевої виточки з'єднати з точками 6, 5 плавною лінією.
Комір з планкою. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 6 див. Точку 6 з'єднати з вершиною горловини, продовживши її на ширину вирізу паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто на 7,5 - 8 см. Ширина коміра-стійки 4 см. Від точки 4 провести пряму, паралельну нижньої лінії, до рівня вершини горловини. Відрізок від точки 6 до вершини горловини розділити на три частини і від верхньої точки ділення вправо відкласти ширину отлетной частини коміра, тобто 10 див. Точку 10 з'єднати з шириною стійки, отриману лінію розділити навпіл і вниз відкласти 0,5 див.
Від глибини горловини і низу жакета від середини полички вправо відкласти для заходу застібки по 2 див. Отримані точки з'єднати прямою лінією. По лінії заходу від глибини вирізу горловини вниз відкласти 12 - 13 см і отлетной частина коміра, тобто точку 10, з'єднати з точкою 12 - 13. Отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вліво відкласти 1 див. Оформити отлетной частина коміра, як показано на рис. 330, б. Ширина планки коміра 4 див Від лінії заходу поличок (від глибини горловини і низу) вправо відкласти по 4 см і отримані точки з'єднати.Проведена лінія є лінією відрізу коміра з планкою.
Манжета (рис. 330, в). Довжина манжети дорівнює окружності руки плюс 4 - 5 см, а ширина 5 см в готовому вигляді. Довжина мису 2 див.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 331)
Спинка (рис. 331, а, б, в). Середину викрійки спинки (рис. 331, а), баски (рис. 331, б) і бейки (рис. 331, в) по низу жакета покласти до згину тканини. Талевую виточку на басках закрити. До проймі спинки подкроить обтачку; шириною по плечового зрізу 6 - 7 см, по боковому - 2 - 3 см.
Бейка. Викроїти дві деталі по частковій або поперечної нитки. Нижня частина її повинна бути на 0,5 см вже верхній.
Рукав до спинки (рис. 331, г). Щоб відокремити рукав від спинки, підкласти під викрійку чистий аркуш паперу і перенести різцем, потім викроїти на тканини.
Поличка (рис. 331, д, е, ж). При розкрої середину викрійки полички покласти по частковій нитки і викроїти дві деталі. До проймі подкроить обтачку, рівну по ширині обтачке спинки.
Для коміра з планкою (рис. 331, з) викроїти чотири деталі (дві верхні і дві нижні), причому середина планки повинна пройти по частковій нитки.
Рукав до полички (мал. 331, і) відокремити від викрійки так само, як і в спинці, і викроїти.
Манжету (див. рис. 330, в) викроїти з отриманої викрійці з двох частин.
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 331
Пошиття жакета
1. Відзначити середину всіх деталей прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Змітати і стачать талевые виточки на ліфі.
4. Змітати і стачать плечові шви полички і спинки, посаживая плече спинки. Запрасувати Шов в сторону спинки.
5. Обробити подкройной обтачкой пройму полички і спинки, прикладаючи лицьовою стороною обтачку до лицьовій стороні жакета, стачать, позначте кути по плечових зрізах, заутюжте шви, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат на 0,1 - 0,2 см з боку виробу, промітати і приутюжить.
6. Змітати і стачать верхні зрізи рукава.
7. Накласти ліф на рукав, поєднуючи основні лінії викрійки, приметайте і прітачать з лицьової сторони оздоблювальною строчкою на ширину пати (по лінії плеча ширина строчки 4 см, до глибини пройми сходинку звести нанівець).
8. Змітати і стачать бічні шви полички і спинки і нижні зрізи рукава, починаючи від надсічки втачіванія ластовіци. Бічні шви запрасувати в сторону поличок.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 731
| Рейтинг: 0.0/0 |
|