Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Плаття-костюм з кокеткою, обробленою шнурової рядком
Плаття-костюм з однотонної вовняної тканини (розміри 52 - 54). 


Жакет двобортний на кокетці. 


Спинка різьблена, рельєфні шви вшитий пояс. 


Рукав двухшовный. 


Комір - цельнокроенная стійка. 


Спідниця прчмая, з зустрічною складкою посередині заднього полотнища. 


Плаття-костюм такого фасону можна рекомендувати на всі фігури. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 326) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. Рукав двухшовный. 

 Спинка (рис. 326, а). Для побудови цельнокроенной стійки від висоти паростка відкласти вгору 3 - 4 см і вліво 0,5 см, з'єднати отриману точку з плечовим зрізом плавною лінією. Лінію середини спинки продовжити до рівня висоти стійки, тобто точки 3 - 4, і отриману точку з'єднати з точкою 0,5. Від точки перетину по середині спинки відкласти вниз 0,5 див. Оформити стійку, як показано на рис. 326, а.Довжина жакета 55 - 57 см (за бажанням). Ширину плеча спинки розділити на три частини.Другу точку поділу з'єднати з кінцем талевої виточки.За плечового зрізу замість посадки побудувати виточку, для чого відкласти праворуч від другої точки ділення 1,5 - 2 див. Точку 1,5 - 2 з'єднати з рельєфною лінією.

 ПоясШирина пояса на талії 4 див Від лінії талії по середині спинки вгору і вниз відкласти по половині ширини пояса, тобто по 2 см. Довжина поясу дорівнює відстані від середини спинки до глибини талевої виточки. 

 Поличка (рис. 326, б). Для нанесення фасонних ліній взяти викрійку в розгорнутому вигляді до першої лінії плечової виточки на правій поличці з перенесеною вытачкой на лінію талії. По лінії талії і низу відкрилася збільшена витачками. Зменшити глибину її. Для цього відкласти від першої лінії виточки вгору 13 - 14 см і по лінії талії вліво 6 - 7 див. Точки 13 - 14, 6 - 7 з'єднати, оформляючи талевую виточку, як показано на рис. 326, б, продовжуючи лінію до низу паралельно першій лінії виточки. Залишок виточки зняти по боковому зрізу.Для цього по лінії низу і талії вліво відкласти відрізки, рівні відрізкам від другої лінії виточки (знаки рівності відзначені двома рисками).

Для побудови цельнокроенной стійки продовжити плечовий зріз вправо на 3 - 4 см і відкласти вгору під прямим кутом 1,5 див. Точку 1,5 з'єднати з плечовим зрізом плавною лінією. Для побудови овального вирізу горловини від глибини її відкласти вниз 10 см, а ліворуч - 1 див. Точки 1,5, 1, 10 з'єднати, як показано на рис. 326, б. 

 Ширина кокетки. Від пройми по плечового зрізу вліво відкласти відрізок, рівний 1/3 плечового зрізу спинки. Довжина кокетки від глибини вирізу горловини 14 див. Точку 14 з'єднати з шириною кокетки з плечового зрізу плавною лінією. Для заходу застібки від точки 14 вправо провести лінію до перетину з лінією переміщення плечової виточки на лівій поличці і від точки перетину вниз відкласти 1,5 див. Точки 14, 1,5 з'єднати плавною лінією.Лінія заходу полички пройде від точки 1,5 і по першій лінії переміщеної виточки до низу. 

 Листочка. Відкласти ширину листочки від першої талевої виточки вліво по низу 7 - 8 див. Оформити листочку, з'єднавши початок талевої виточки з точкою 7 - 8 плавною лінією. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 327) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинка (рис. 327, а).Середину викрійки при розкрої покласти до згину тканини по частковій нитки.Бочок (деталь 2) при розкрої покласти на складену вдвічі тканина в розгорнутому вигляді так, щоб напрямок частковій нитки на викрійці співпало з часткової ниткою на тканини. 

 Поличка (рис. 327, б).Викроїти з отриманої викрійці дві деталі так, щоб середина полички пройшла по частковій нитки. 

 Кокетка (рис. 327, в). Перш ніж викроїти кокетку, на тканини выстрочить защипи або прокласти рельєфну рядок (шнурову). Довжина смужки тканини для кокетки повинна бути в два рази довше кокетки (з урахуванням надбавки на шви), а за шириною дорівнює ширині кокетки плюс 10 - 12 см (для защипів) або плюс 4 - 5 см (для шнурової рядки). Смужку тканини з выстроченными защипами скласти вдвічі, виворотом усередину, поєднуючи сходинку, змітати або скріпити шпильками зрізи. Накласти викрійку кокетки (деталь 3) так, щоб часткова нитка викрійки збіглася зі шнурової рядком. 

 Листочка (рис. 327, в). Викроїти дві деталі після того, коли на тканини выстрочены защипи аналогічно розкрию кокетки. Нижню частину листочки викроїти з основної або підкладкової тканини без шнурової рядки. 

Пошиття жакета 

1. Відзначити середину спинки, полички, переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Выстрочить на тканини для кокетки і листочки защипи або прокласти шнурову сходинку, після чого викроїти кокетку і листочки.

4. Обробити петлі на правій поличці жакета. Обрізний край полички по лінії пришива кокетки підігнути всередину, промітати і приутюжить. 

5. На кокетку накласти полички, поєднуючи основні лінії викрійки, приметать переказним швом, потім прітачать з боку вивороту. 

6. Заготовити пояс до спинки і прикласти його так, щоб середина пояса лягла на лінію талії.Покласти бічні деталі (деталь 2) лицьовою стороною на лицьову сторону спинки (деталь 1), поєднуючи силки, змітати і стачать, втачивая одночасно пояс.

7. Змітати і стачать плечові шви, заутюжте в згині стійки, помітьте, не дорізуючи до шва 0,3 див. Від надсічки плечовий шов запрасувати в сторону спинки.

8. Стачать кінці обтачек для обробки стійки по плечового зрізу (надставити подкрой до поличці кокетки так, щоб шов надставки був нижче петлі на 2 - 3 см). Скласти обтачку з виробом лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи і поєднуючи плечові шви, середину спинки з серединою обтачку паростка. Приметайте і прітачать, шов сточування заутюжте, відігнути обтачку в сторону виробу, випускаючи перекат з боку ліфа на 0,1 - 0 2 див. Другий зріз обтачку прострочити на машині і прикріпити до ліфа вручну.

9. Скласти верхню і нижню частини листочки лицьовою стороною всередину, стачать за отлетной частини, шов заутюжте, вивернути її на лицьовий бік, випускаючи перекат з боку верхньої частини листочки на 0,1 - 0,2 см, промітати, приутюжить, видалити намітку, потім приутюжить до повного прилягання. 

10. Накласти листочку нижньою частиною на поличку так, щоб нижній край її збігся з сильцями для їжі по лінії низу жакета, і приметать. Перегнути праву і ліву полички по згину виточки (складаючи лицьовою стороною всередину), стачать виточки, одночасно втачивая листочки.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 779 | Рейтинг: 0.0/0