Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Плаття-костюм з драпірованими кишенями
Плаття-костюм з набивної, гладкою, шовкової або напіввовняної м'якої тканини (розміри 46 - 56).
Жакет прилеглий, однобортний, з м'якою складкою від плеча і застібкою спереду.
Перед м'якими драпірованими кишенями.
Низ оздоблений фігурним мисом.
Рукав цільнокроєна, тричетвертними, комір стояче-відкладний цільнокроєна.
Спідниця одношовная, з однобічною складкою ззаду.
Плаття-костюм такого фасону рекомендується жінкам з вузькими стегнами.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 315)
Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею.
Спинку (рис. 315, а) подовжити від лінії талії по боковому зрізу і середині спинки на 18 - 20 см і оформити лінію низу.
Манжета. Від низу рукава вліво відкласти 1,5 см. Ширина манжети по верхньому і нижньому зрізах 6 див. Точку 6 з'єднати з точкою 1,5.
Поличка (рис. 315, б). Від другої лінії виточки по плечового зрізу вліво відкласти 3 см Від точки 8 вниз провести лінію, паралельну лінії виточки, потім до кінця її.Побудувати комір. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 6 див. Точку 6 з'єднати з вершиною горловини, продовжуючи лінію на ширину паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто на 8 см. Від точки 8 під прямим кутом до проведеної лінії відкласти ширину коміра, рівну 8 см. Від точки 8 вліво відкласти 1 див. Точки 1, 8 з'єднати.
Глибину вирізу горловини розділити на три частини. Від верхньої точки ділення відкласти праворуч 13 см й отриману лінію розділити також на три частини. Точки 13, 1 з'єднати.Від точки 13 вгору відкласти 2 див. Точку 2 з'єднати з першою точкою поділу. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 10 см, а від точки 10 вправо для заходу застібки - 2,5 див. Точку 2,5 з'єднати з точкою 13. Від точки 13 вниз відкласти 1,5 см і точку 1,5 з'єднати з першою точкою поділу. Від лінії талії по середині полички і боковому зрізу вниз відкласти 18 - 20 см (подовжити жакет).Від точки 2,5 провести лінію вниз паралельно середини полички до точки 18 - 20. Від лінії талії вниз по боковому зрізу і вытачке відкласти 8 см і з'єднати точки плавною лінією, яка і є лінією відрізу кишені.
Крапку 8 (вытачке) з'єднати з точкою 18 - 20 по середині полички. Отриману лінію розділити на чотири частини, потім від точок ділення провести лінії розрізу для драпірування, як показано на рис. 315, б.Побудувати манжету так само, як і на спинці.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 316)
По нанесених лініях викрійку розрізати.
Спинку (див. рис. 315, а) викроїти з отриманої викрійці без змін. Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки.
Поличка (рис. 316, а). По нанесеній лінії зробити підріз від плечового зрізу до кінця плечової виточки. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками далі від горловини. Викроїти дві деталі по частковій нитки. До нижнього зрізу дати припуск для мішковини кишені 8 - 10 див. Довжину рукава вкоротити на ширину манжети.
Подкроить верхній комір з нижнім (показано штрихами на рис. 316, а).
Драпірований кишеню (рис. 316, б). По нанесених лініях зробити розрізи, не дорізуючи до бічного зрізу 0,5 див. Частини викрійки розсунути для отримання м'яких складок (драпірування) на 4 - 5 див. Викроїти дві деталі.
Мішковину кишені (мал. 316, в) викроїти за формою мішковини полички довжиною 8 - 10 см (дві деталі). Манжету до поличці і спинці викроїти за формою низу рукава.
Розкрій і пошиття спідниці. див. попередній фасон 89 (рис. 313, з).
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 315 і 316.
Пошиття жакета
1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Змітати і стачать виточки на спинці і запрасувати їх до середини спинки.
4. Застрочити м'які складки на поличці довжиною 8 - 10 см, в кінці закріпити їх поперечної рядком.
5. Укласти драпіровку на кишені.
6 Обробити вхід в кишеню мішковиною, скроєною з основної тканини. Скласти кишеню і мішковину лицьовою стороною всередину, стачать, вивернути на виворіт, випускаючи перекат з боку кишені на 0,1 - 0,2 см, відпрасуйте. Змітати і стачать талевые виточки на поличці до входу в кишеню.
7. Накласти заготовлений кишеню на бочок жакета, поєднуючи силки і бічні зрізи.
8. Внутрішній зріз мису полички до надсічки відігнути в бік вивороту на ширину припуску, даного при розкрої, накласти на кишеню, поєднуючи силки, приметать за допомогою переказного шва, потім стачать з боку вивороту.
9. Обробити обтачные петлі на правій поличці.
10. Змітати і стачать нижній комір по середині, шов заутюжте. Середину коміра приколоти до середини паростка, змітати плечові шви і верхній шов рукава, посаживая плече спинки в області лопаток. Вметать комір в росток. В кутках коміра зробити надсечку. Прітачать швом шириною 0,2 - 0,3 см (у надсічки).
11. Змітати і стачать бічні шви полички зі спинкою. Запрасувати Шов в сторону спинки, в бічний шов входить мішковина кишені. Стачать зрізи мішковини від талевої виточки до бічного шва.
12. Вметать і втачать ластовицею. У кутах, тобто в місцях розташування надсечек на поличці і спинці, рядок зводити на 0,2 - 0,3 см від зрізу, потім шви втачіванія ластовіци відігнути в сторону виробу. Для міцності прострочити по виробу з лицьової сторони шовковою ниткою, відступивши від шва пришивання ластовіци на 0,1 - 0,2 див.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 861
| Рейтинг: 0.0/0 |
|