Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Плаття із завищеною лінією талії
Сукня з вовняної або щільної бавовняної тканини (розміри 44 - 56), відрізне вище лінії талії. На поличці замість виточок закладені за три м'які складки. Застібка по центру переду на два ґудзики.
Спинка злегка присобрана. Рукав цільнокроєна, тричетвертними.Горловина оздоблена фігурними елементами у вигляді коміра.
На спідниці прорізні кишені з отлетными клапанами.
Сукню прикрашає капронову шарфик, підібраний в тон тканини.
Плаття такого фасону підходить жінкам високого зросту, а також жінкам з виступаючим животом. Кишені з клапанами скрадають недолік фігури.
Для маленького росту таке плаття не рекомендується, так як поперечна різьблена лінія візуально скорочує ріст.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис, 49)
Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею.
3аднее полотнище (рис. 49, а). Бічний зріз спинки розділити навпіл і провести лінію відрізу до перетину з серединою заднього полотнища.
Планка спинки (деталь III). Від висоти паростка вгору і вліво по плечового зрізу, а також від глибини паростка вгору і вниз відкласти по половині ширини планки, тобто по 2,5 див.
Переднє полотнище (рис. 49, б). Від лінії талії по боковому зрізу вгору відкласти відрізок, рівний відрізку на бічному зрізі спинки.Провести лінію до перетину з серединою переднього полотнища.Вгору від цієї лінії відкласти 2,5 см і оформити лінію відрізу передній частині спідниці, як показано на рис. 49, б. Для отримання складок або збірок по низу ліфа бічну виточку перенести в нижню частину його. Для цього кінець виточки з'єднати з лінією відрізу спідниці.
Планка полички (деталь VII). Від вершини горловини вправо і вліво по плечового зрізу відкласти 2,5 см, потім вгору - 1 см. Від глибини вирізу горловини з середини переду вниз відкласти 5 - 6 см Від середини переду вправо для заходу застібки і вліво відкласти по половині ширини планки, тобто по 2,5 див. Планку оформити плавною лінією, як показано на рис. 49, б.
Лінія входу в кишеню (деталь VI). Від лінії талії по першій лінії виточки вниз відкласти 5 см, по боковому зрізу - 10 - 12 див. Точки 5, 10 - 12 з'єднати. Ширина клапана від лінії входу в кишеню по боковому зрізу 7 - 8 див. Точки 7 - 8, 5 з'єднати плавною лінією.Залишок талевої виточки на спідниці перенести до бічного зрізу.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 50)
Спинка (рис. 50, а). По нанесених лініях викрійку розрізати. Верхню частину спинки викроїти по частковій нитки. До середини спинки дати припуск на шов 1,5 см, по решті зрізах припуск на шви і запаси показаний на деталі I.
3аднее полотнище спідниці (рис. 50, б). Середину викрійки спідниці покласти до згину тканини. По верхньому зрізу спідниці дати припуск на шви 3 - 4 см, на боковому - 2 - 3, для підшивки низу - 5 - 6 див.
Поличка (рис. 50, в). Розрізати викрійку ліфа від низу до кінця бокової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по лінії низу для збірок. Для отримання більшої глибини складок викрійку розсунути по лінії розрізу виточки (за бажанням). До середини полички дати припуск для приточування планки 0,7 - 1 див По іншим зрізах припуск на шви і запаси дати так само, як і по спинці.
Бочок (рис. 50, м) викроїти по частковій нитки разом з нижньою частиною мішковини кишені. По внутрішньому зрізу дати припуск 2 см, по низу мішковини - 1 см, по решті зрізах - 2 - 3 см.
Переднє полотнище спідниці (рис. 50, д). Середину викрійки покласти до згину тканини.З викрійки переднього полотнища перевести різцем (або через тонку папір) форму клапана, вирізати його, докласти викрійку клапана від лінії входу в кишеню вгору і обмелить на тканини форму клапана. Потім викроїти разом з спідницею (деталь VI). По верхньому зрізу дати припуск 2 - 3 см, по внутрішньому 2 см, на отлетной частини клапана для обробки - 0,7 - 1 див По боковому зрізу і по низу спідниці дати припуск такий же, як і з заднього полотнища спідниці. Для обробки кишені подкроить мішковину разом з клапаном.
Планку комір викроїти по викрійці (деталі III, VII). Для спинки викроїти дві деталі, для полички чотири.
Припуск на шви показаний на рис. 50.
Пошиття
1. Відзначити середину заднього і переднього полотнищ прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Прострочити по нижньому зрізу спинки подвійний рідкісної рядком, зібрати її. Закласти складочки або зробити збірку на поличці.
4. Змітати і стачать плечові і бокові шви, нижній шов рукава. Запрасувати шви: нижній шов у бік передньої частини рукава, плечові - в сторону спинки, бічні - в бік полички.
5. Втачать ластовицею.
6. Змітати і стачать верхню і нижню планки по плечових зрізах, шви заутюжте, обробити петлі на правій верхній планці однією або двома обтачками. Скласти нижню і верхню планки лицьовою стороною всередину і стачать за отлетной - частини. Вивернути планки на лицьову сторону, випускаючи перекат з боку верхньої планки на 0,1 - 0,2 см, промітати і приутюжить.
7. Заготовлену планку нижньою частиною накласти на лицьову сторону ліфа до горловини, зрівнюючи зрізи. Зверху накласти поперечну обтачку шириною 3 - 4 див. Стачать всі чотири шари, шви заутюжте, обтачку відігнути в бік вивороту, промітати, другий зріз обтачку підігнути на 0,5 см і підшити до виробу вручну.
8. Обробити нижній зріз рукава подкройной обтачкой.
9. Обробити подкройной обтачкой клапан кишені, складаючи обтачку і клапан лицьовою стороною всередину. У кутах зробити надсічки, вивернути клапан на лицьову сторону, випускаючи перекат з боку обтачку на 0,1 - 0,2 см, промітати і приутюжить.
10. Скласти бочок (деталь V) і переднє полотнище спідниці лицьовою стороною всередину, потім стачать внутрішнім швом, одночасно сточуючи мішковину кишені.
11. Змітати і стачать бічні шви переднього і заднього полотнищ спідниці.
12. Припуск, даний при розкрої по верхньому зрізу спідниці, відігнути в бік вивороту, промітати і приутюжить.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1628
| Рейтинг: 0.0/0 |
|