Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Платі оригінального крою з одним швом посередині переднього полотнища

Плаття з світлою і щільної тканини (розміри 48 - 58), суцільнокроєна, без бічних швів з підрізом від пройми, у верхній частині якого закладені по дві - три м'які складки або виточки. 

Вставний бочок з відстаючими кишенями. Спинка пряма з однобічною складкою посередині. 

Рукав втачной, довгий, звужений донизу. 

Комір цельнокроенная стійка, переходить на правій поличці в шарф, продергивающийся через петлю в горловині правої полички або через пряжку. 

Нижня частина шарфа може бути підшита картатій або кольоровою тканиною в тон сукні.

Плаття такого фасону рекомендується для повних жінок з виступаючим животом. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 104) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 Заднє і переднє полотнища (рис. 104). Скласти викрійку заднього і переднього полотнищ, з'єднуючи бічний зріз (викрійка сукні повинна бути не розкльошена по боковому зрізу, тобто пряма). На спинці побудувати пельнокроенную стійку. Для цього від висоти паростка вгору відкласти 4 см і від цієї точки вліво - 0,5 див. Середину спинки продовжити вгору до рівня з точки 4. Від точки перетину вниз відкласти 1 см і вліво від точки 1 - 1 див. Оформити стійку, як показано на рис. 104. Продовжити плечовий зріз полички на висоту стійки, тобто на 4 см, і вгору від точки 4 під прямим кутом відкласти 1 див.Від точки 1 вправо провести лінію на довжину шарфа - 8 - 10 см (довжина його залежить від ширини тканини і ширини закладеної складки на спинці).

Поглибити виріз горловини (на шарфі) на 1 см. Ширина шарфа повинна закінчуватися на рівні глибини горловини. 

 БочокГлибину пройми з'єднати з вытачкой по лінії талії. Плечову і талевую виточки перенести на лінію підріза бочка. Для цього кінці виточок з'єднати з отриманої лінією. 

 Лінія входу в кишенюПо боковому зрізу від лінії талії вниз відкласти 10 - 12 див. Точку 10 - 12 з'єднати з талевої вытачкой допоміжною лінією, отриману лінію розділити навпіл і вниз відкласти 2 див. Оформити лінію входу в кишеню плавною лінією, як показано на рис.104.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій(рис. 105)

По нанесених лініях викрійку розрізати. Ширина тканини може бути від 100 до 140 див. Якщо тканина вузька, розкладати її в розгорнутому вигляді вдвічі (дві довжини сукні плюс ширина бочка плюс довжина рукава) лицьовою стороною всередину. При ширині тканини 140 см скласти її вдвоє лицьовим боком всередину і від згину тканини середину викрійки заднього полотнища відсунути на ширину односторонньої складки, тобто на 5 - 6 см Для перенесення виточок зробити підріз до кінців плечової і талевої виточок, не дорізуючи 0,5 сл, закрити виточки, за рахунок чого відкриються нові по лінії відрізу бочка (для м'яких складок).Зазначити на викрійці ширину входу в кишеню від бічного зрізу (15 - 16 см). Бочок може бути викроєний по частковій або поперечної нитки, в залежності від кількості та малюнку тканини. Викроїти бочок разом з мішковиною кишені.

При розкладку викрійок на тканині необхідно перевірити ширину сукні по лінії стегон. Вона повинна бути дорівнює півкола стегон плюс 3 см, тобто 52 + 3 = 55 див. 

Подкроить обтачку для обробки зрізу входу в кишеню, ширина якої повинна бути дорівнює входу в кишеню плюс 2 - 3 см. Довжина мішковини кишені береться за бажанням.Подкроить обтачку для обробки цельнокроенной стійки. Ширина обтачку по плечу і навколо горловини повинна бути ширше висоти стійки на 4 - 5 див. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 105.

Пошиття 

1. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

2. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ сукні прокладним швом. 

3. Закласти м'які складки або відстрочити дрібні виточки на передньому полотнище сукні по лінії відрізу бочка. 

4. Змітати і стачать талевые виточки на задньому полотнищі сукні, відпрасуйте виточку з боку вивороту і запрасувати її до середини спинки.Стачать складку з боку вивороту по середині заднього полотнища і складку на передньому полотнище сукні з боку вивороту, потім прокласти оздоблювальну строчку з лицьової сторони на 2 - 2,5 см від шва сточування складки (за бажанням).

5. Обробити зріз входу в кишеню подкройной обтачкой, прикладаючи її лицьовою стороною до лицьовій стороні виробу. Урівняти зрізи і прітачать швом шириною 0,7 см, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 см, закріпити косими стібками і злегка приутюжить. 

6. Припуск, даний при розкрої з фасонним зрізах бочка до мішковини, відігнути в бік вивороту, промітати, накласти на сукні і приметать переказним швом, поєднуючи силки. З боку вивороту приметать прокладеною нитці бочок до сукні, сметивая одночасно мішковину кишені.

Для зручності сточування оброблений зріз входу в кишеню накласти на бочок, поєднуючи сильця, і скріпити шпильками або сметочнимі стібками. Висмикнути раніше прокладену нитку переказного шва і приступити до сточування бочка з сукнею, сточуючи одночасно мішковину кишені. 

7. Змітати і стачать плечові шви і розрізану частина бічного шва. 

8. Плечовий шов у вигині стійки помітьте, не дорізуючи 0,2 см до шва, шов заутюжте.Обробити стійку подкройной обтачкой разом з шарфом на правій поличці. 

9. Стачать шов і заготовити окат рукава. Обробити низ рукава подкройной обтачкой.

10. Вметать і втачать рукав в пройму. 

11. Заготовити петлю для продергивания шарфа. Обтачку шириною 6 см, довжиною 8 - 9 см скласти лицьовим боком всередину, стачать швом шириною 0,7 - 1 см з двох сторін, залишаючи один зріз відкритим. Вивернути обтачку на лицьову сторону, виправити шов і приутюжить. До лицьовій стороні нижньої частини цельнокроенной стійки докласти петлю лицьовою стороною і прітачать подвійний поперечної рядком. Відігнути петлю вгору, другий зріз закласти стійку лівої полички, залишаючи петлю на 5 - 6 см і закріпити до обтачке стійки ручним і стібка мі.

12. Підшити низ сукні, відпрасуйте.
 



Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1201 | Рейтинг: 0.0/0