Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Півпальта, оброблене рядком

Фасон 99 (див. кольоровий малюнок XV) 

Півпальто з однотонною, пестротканой або картатої тканини (розміри 46 - 58) на підкладці в тон блузи, прямого вільного покрою. Рукав цільнокроєна довгий. Комір цельнокроенная стійка, прорізний Кишеню з листочками. 

Блуза прилегла, одягається поверх спідниці. Спідниця пряма вузька з однобічною складкою ззаду. 

Напівпальто такого фасону можна рекомендувати жінкам високого зросту. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку і розкрій (рис. 347) 

Фасон розроблений за викройкою річного пальто з суцільнокроєним рукавом і ластка, що переходить в рукав. 

 3аднее полотнище (рис. 347, а). Від глибини вирізу паростка вниз відкласти довжину півпальта, тобто 90 см (за бажанням), і оформити лінію низу. Від висоти паростка вгору відкласти 4 - 6 див. Лінію середини спинки продовжити вгору до рівня висоти стійки, тобто 4 - 6 див. Отримані точки з'єднати і від точки перетину вниз відловити 0,5 див. Оформити стійку, як показано на рис. 347, а. Побудувати виточку по плечового зрізу. Для цього від ширини паростка вправо відкласти 4 см і потім глибину виточки 2 см. Від точки 4 вниз відкласти 10 див.Точки 4, 10, 2 з'єднати, оформити виточку (витачками в спинці при цельнокроенном рукаві дає гарне облягання, особливо для фігур сутулих або з високими плечима).

При розкрої середину викрійки спинки покласти до згину тканини по частковій нитки.Подкроить підкладку з шовкової або бавовняної тканини по викрійці, потім подкроить обтачку для обробки стійки.

 Переднє полотнище (рис. 347, б). Довжина полички дорівнює спинці по боковому зрізу.Від вершини горловини вправо продовжити плечовий зріз на 2 см і під прямим кутом до проведеної лінії відкласти вгору висоту стійки (4 - 6 см). Точку 4 - 6 з'єднати з вершиною горловини плавною лінією. Для заходу застібки від глибини горловини вправо відкласти 4 див. Висоту стійки з'єднати з заходом полички, тобто точкою 4, плавною лінією і від точки 4 провести лінію до низу паралельно середини переду. Напрямок виточки в кінці її, згідно обробної рядку (за фасоном), змінити, т.е, від кінця виточки відкласти праворуч 2,5 см і з'єднати праву і ліву лінії виточки з отриманої крапкою. Для листочки кишені від кінця первісної плечової виточки провести лінію вниз, продовжуючи її за лінію талії на 8 - 9 см. Від отриманої точки відкласти вниз ширину листочки (7 см). Від точок 8 - 9 і 7 провести лінії до бічного зрізу (ширина листочки від розміру до розміру збільшується або зменшується на 0,3 см). При розкрої викрійку покласти так, щоб середина її пройшла по частковій нитки.Подкроить подборт, ширина якого плечового зрізу 3 - 4 см, а по лінії низу від середини полички 4 - 5 див. Викроїти підкладку по викрійці полички, щоб вона заходила за подкрой борту на 3 - 4 див.

 Манжета (рис. 347, в). Побудувати прямокутник довжиною 40 см, шириною 10 - 12 див. Довжину манжети розділити навпіл і від крапки розподілу вгору відкласти 2 див. Оформити лінію пришива плавною лінією і отлетной частина манжети паралельно лінії пришива. 

 При розкрої манжети (рис. 347, г) викроїти з отриманої викрійці по частковій або поперечної нитки дві деталі з основної тканини і дві деталі з підкладкової в тон виробу.Прокладку викроїти вже і коротше манжети на 2 див. 

 Ластовицею (рис. 347, д) викроїти так, щоб середина її пройшла по частковій нитки. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 347.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать виточки на спинці і поличці, сутюжить. 

4. Для оздоблювальної строчки приметать з боку вивороту смужку прокладочной тканини шириною 6 - 7 см і довжиною, рівній довжині оздоблювальної строчки (перша строчка проходить по лінії виточки). Прокласти п'ять рядків шовковою ниткою в тон вироби з відстанню між ними по 1 див.

5. Відтягнути праскою передню половинку рукави, починаючи від ширини плеча. Тканина при цьому необхідно зволожити. Відтяжка рукава робиться для облягання його в згині ліктя. 

6. Підготувати бортову прокладку (див. наступний фасон). Пришити її до полички і поставити на кромку. 

7. В спинці, крім виточок, плечовий зріз злегка посадити. Змітати плечові шви. Зробити надсечку в стійці.

8. Змітати бокові шви. У ластовиці, входить в нижню половинку рукави, а також у спинці і поличці, поставити контрольні точки і при вметывании ластовіци їх слід поєднати. В ліктьовому шві задньої половинки рукава замість посадки зробити виточку. До першої примірки її слід замітати або на примірці встановити її місце і глибину. Вметать ластовицею в рукав.

9. На примірці також звернути увагу на положення плечового шва. Якщо шов виглядає на спинці, необхідно розпороти його і переколоти, випускаючи запас в спинці, а передній шов забрати. Якщо рукав широкий, заколоти по ширині в нижній половинці ластовіци. На примірці оформити величину стійки. Намітити петлі, кишеня, довжину рукава і довжину виробу. 

10. Обробити обтачные петлі на правій поличці. 

11. Листочку прострочити оздоблювальною строчкою. Обробити кишені з листочками. 

12. Стачать бічні шви, починаючи від пройми. Шов заутюжте. 

13. Втачать ластка, що входить в рукав. Шов ластовіци заутюжте.

14. Стачать плечовий шов, починаючи від стійки у надсічки, рядок звести на 0,1 - 0,2 см від кмітливості. При сточуванні плечового шва рукав злегка натягуючи для отримання хорошого облягання. Шов заутюжте. 

15. Стачать подкрой стійки спинки і полички в плечових швах, шов заутюжте, приметайте до півпальта, прітачать, шов заутюжте. Відігніть на виворіт, виправити шов, випускаючи перекат з боку вироби на 0,2 - 0,3 см, приутюжить. Прикріпити подборт до бортової прокладки. 

16. Підшити низ півпальта «козликом», приутюжить. 

17. Підшити петлі. Пришити гудзики.

18. Стачать підкладку в такій же послідовності, як і верх, відпрасуйте. Одягнути на манекен або на фігуру виворотом вгору. Надіти півпальта, приколоти або пришити у верхній частині, в нижній частині приметать на столі. По бортах підшити ручними стібками, у росток пришити вішалку.

19. Приметать прокладочні тканину до манжеті для додання твердості при сходинці.Прокласти оздоблювальну строчку по верхній частині манжети. Стачать кінці манжети, шов заутюжте. Підігніть верхній і нижній зрізи манжети, підшити хрестоподібними стібками, приутюжить. Підшити манжету підкладкової тканиною. Приметать манжети нижче довжини рукава на 1,5 - 2 см і пришити ручними стібками.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 790 | Рейтинг: 0.0/0