Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Пальто, розкльошені донизу

Фасон 100 (див. кольоровий малюнок XIII) 

Вільний пальто з полегшеного драпу, габардину та інших недорогих тканин, що імітують вовна (розміри 46 - 54). Підкладка в тон шарфика і капелюхи. 

Пальто з рельєфною лінією від пройми до бічного зрізу і прорізним кишенею, з цельнокроенной листочків, яка выстрочена оздоблювальною строчкою. 

По спинці може бути зустрічна складка або шов. Рукав втачной, довгий, звужений донизу.Комір - цельнокроенная стійка, переходить у фігурні борту. 

Пальто такого фасону можна рекомендувати жінкам високого зросту. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 348)

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. Для вільного облягання додати 6 см (ПОГ 48 + 6 = 54 см). 

 3аднее полотнище (рис. 348, а). Відкласти мірку довжини пальто 110 см. Для расклеша до бічного зрізу і по лінії низу середини спинки відкласти по 10 - 12 див. Отримані точки з'єднати з проймою і глибиною паростка, потім оформити низ. Для побудови стійки від висоти паростка вгору відкласти 4 - 6 см, лінію середини спинки продовжити до рівня висоти стійки. Отримані точки з'єднати, по середині стійки зняти 0,5 див. Пройму поглибити на 1 див. 

 Переднє полотнище (рис. 348, б). Для побудови цельнокроенной стійки продовжити плечовий зріз вправо на 2 см, потім вгору відкласти 4 - 6 див. Точку 4 - 6 з'єднати з плечовим зрізом плавною лінією. Від глибини вирізу горловини вправо відкласти 3 - 4 див. Середину переду продовжити вгору довільно (показано пунктиром), отриманий кут розділити навпіл і провести лінію довжиною 4 див. Точки 4, 4 - 6 з'єднати. Від точки 3 - 4 провести вниз лінію, паралельну середині переднього полотнища.Для оформлення кишені від кінця плечової виточки провести лінію паралельно середині переднього полотнища нижче лінії талії на 6 см. Ліворуч від точки 6 відкласти 2 см, а вниз - 5 див. Точки 2 і 5 з'єднати, потім від точки 2 під прямим кутом провести лінію, рівну довжині кишені, тобто 14 см, і під прямим кутом до проведеної лінії відкласти ширину листочки 4 см. Від точки 4 провести лінію до перетину з боковим зрізом.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 349) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 3аднее полотнище (рис. 349, а). При розкрої викрійку покласти так, щоб напрямок частковій нитки на викрійці і на тканини збіглося. Викроїти дві деталі. Подкроить обтачку з основної тканини для обробки стійки. 

 Переднє полотнище (рис. 349,б). При розкрої викрійку покласти так, щоб середина переду пройшла по частковій нитки. Викроїти дві деталі. 

 Бочок (рис. 349, в). Викроїти дві деталі разом з мішковиною кишені (подкрой мішковини показаний пунктиром). Викрійку покласти так, щоб середина її пройшла по частковій нитки.

Подкроить обтачку для обробки листочки разом з мішковиною кишені. Викроїти бортову прокладку по косій нитці (подкрой показаний штрихами), потім подборт разом зі стійкою і фігурними бортами, ширина якого плечового зрізу до першої лінії виточки, а по низу на 8 см від лінії заходу. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 349.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину переднього полотнища прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Стачать виточку в бортовий прокладки, шов заутюжте. Зволожити бортову прокладку і відпрасуйте. 

4. Змітати передню частину пальто з бічної деталлю по вытачке і рельєфною лінії внутрішнім стачного швом. 

5. Перед сметыванием відтягнути праскою бічні шви спинки і полички. 

6. Змітати і стачать спинку по середині, запрасувати шов. 

7. Тимчасово приметать поличку пальто до бортової прокладки. 

8. Змітати плечові і бокові шви.

9. На першій примірці звернути увагу на плечову виточку, що переходить в різьблену рельєфну лінію і лінію кишені. Якщо пальто вузько на грудях, то запас в рельєфною лінії грудей можна випустити, а якщо ширше - забрати. При виявленні на примірці заломів у стійці по паростку розпороти плечовий шов, збільшити посадку за плечового зрізу спинки і випустити запас (опинилися високі плечі). 

10. На першій примірці визначити довжину пальто. 

11. Після примірки перенести всі виправлення з правої полички на ліву і приступити до пошиття. 

12. Для твердості до клапана кишені приметать прокладочні тканину.

13. Приметать подкрой обтачку до клапану, склавши їх лицьовою стороною всередину, прітачать, обробляючи одночасно кути листочки. Вивернути, випускаючи перекат з боку клапана на 0,2 - 0,3 см, і приутюжить через зволожену тканину. Прокласти оздоблювальну строчку по клапану кишені. 

14. Застрочити різьблену рельєфну лінію від плечового зрізу до входу в кишеню внутрішнім швом, потім від кінця входу в кишеню до бічного зрізу. Відпрасуйте поличку, зволожуючи тканина.

15. Закріпити плечову виточку в рельєфною лінії з вивороту до вытачке бортовий прокладки. З лицьового боку приметать поличку до бортової прокладки трьома лініями (бортова прокладка знаходиться внизу): 

перша - за вытачке і по середній лінії підлоги; 

друга - від горловини по плечу, проймі і по краю бортовий прокладки до низу; 

третя - від пройми по плечу до горловини по згину одвороту пальто і вниз (рис. 349, г). 

16. За отвороту пальто прокласти потаємні косі стьобальними стібки з боку бортовий прокладки так, щоб з лицьового боку вони не були видно (рис. 348, б).

17. Зробити обтачную петлю з вічком. Від краю борта петля повинна бути на відстані 3/4 діаметра ґудзика, а розмір петлі дорівнює діаметру гудзики плюс 0,2 див. Приметать обтачку на пальто лицьовою стороною всередину, розмітити олівцем з боку прокладки форму петлі. Рядок обтачку почати з лівої лінії у напрямку до краю підлоги. В наміченому вічку зробити заокруглення та продовжити рядок до кінця петлі (відстань між рядками 0,8 - 1 см). Розрізати обтачку між рядками, починаючи з середини.В кінці петлі зробити підрізи для освіти мисика (в заокругленій кінці петлі, підрізи не доходять до строчки на 0,1 - 0,3 см), після чого обтачку вивернути на виворіт, виправити край, вимітати кант на 0,4 - 0,5 див. Кант петлі змітати встик хрестоподібними стібками. Мисик з вивороту виправити і закріпити машинною строчкою до обтачке. Обтачку з вивороту підшити до прокладці, приутюжить до повного прилягання.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 818 | Рейтинг: 0.0/0