Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Халат з фігурними кишенями, переходять у клапани
Домашній халат з однотонної тканини, комір і клапани кишень оброблені тканиною в дрібну клітку (розміри 48 - 64). Ліф полуприлегающий, переднє полотнище з підрізними бочками по талії. Халат двобортний з застібкою на два гудзики. Спинка пряма цельнокроенная.Рукава втачного, довгі, з манжетами і застібкою на один гудзик. Комір цільнокроєна стояче-відкладний.
Халат такого фасону рекомендується повним і пропорційно складеним жінкам.
До домашнього сукні і халату добре мати фартух з драпірованими бочками (рис. 303, а).
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 304)
Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.
Переднє полотнище (рис. 304, а). Від глибини горловини вниз відкласти 4 див. пункт 4 з'єднати з вершиною горловини, продовжуючи лінію на ширину вирізу паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто на 8 см. Від точки 8 під прямим кутом до проведеної лінії вправо відкласти ширину коміра (8 см) і від глибини горловини вправо також 8 див. Оформити отлетной частина коміра, як показано на рис. 304, а.
До середини переднього полотнища дати припуск на полузанос, по лінії низу 8 - 9 см, по лінії талії 6 - 7 см, від глибини горловини 3,5 див. З'єднати точки, як показано на рис. 304, а.
Нанесення ліній підрізного кишені з клапаном. З середини переду від лінії талії вниз відкласти 18 см і вліво по лінії талії 8 - 10 см. Від точки 18 вліво відкласти 16 см (контрольна точка для згину клапана). Від точки 16 вгору провести пряму, паралельну лінії середини переднього полотнища до талії. Проведену лінію розділити навпіл. Від точки 8 - 10 через точку поділу провести лінію, рівну 35 см. Від точки 35 вниз відкласти 15 див. Точку 8 - 10 з'єднати з точками 16, 15, продовживши цю лінію на 2 див. Точку 2 з'єднати з точкою 35. Ширина мішковини кишені по лінії талії 3 см, довжина її від точки 16 - 10 див.
Для отримання расклеша спідниці нанести лінію розрізу від точки 16 до низу.
Манжета (рис. 304, б). Побудувати прямокутник довжиною 22 см (окружність руки плюс 4 - 5 см на захід), шириною 6 см Довжина мису 2,5 див.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки та контрольні точки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 305)
По нанесених лініях викрійку розрізати.
3аднее полотнище викроїти по викрійці від основного сукні без змін, середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки.
Переднє полотнище (рис. 305, а). З викрійки переднього полотнища перевести різцем форму бічної частини спідниці (рис. 305, б) і вирізати її, отриману викрійку покласти на тканину і викроїти разом з мішковиною кишені, по низу для расклеша дати припуск 6 див.
Переднє полотнище викроїти разом з клапаном кишені, поклавши викрійку так, щоб середина переду пройшла по частковій нитки тканини. Для расклеша по низу додати 6 див. Зробити подкрой для обробки клапана разом з мішковиною кишені.
Верхній комір викроїти разом з бортом. По довжині подборт можна надтачать в декількох місцях.
Манжету викроїти подвійну (дві деталі).
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 305.
Пошиття
1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ халата прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Обробити обтачные петлі на клапані і бортах.
4. Змітати і стачать виточки на ліфі.
5. Обробити фігурний клапан кишені подкройной обтачкой, розрізаний разом з мішковиною кишені з оздоблювальної тканини. Скласти обтачку і клапан лицьовою стороною всередину, урівняти зрізи і стачать з трьох сторін, починаючи від лінії талії і до контрольної точки. Виверніть на лицьову сторону, виправити шов, випрасувати, проти петлі зробити розріз на клапані і підшити зрізи петлі потайними стібками. Покласти переднє полотнище спідниці на бічну частину, поєднуючи сильця, і стачать мішковину кишені і переднє полотнище з бочком від контрольної точки до лінії низу.У контрольної точки ширина шва повинна бути 0,2 - 0,3 див. Клапан кишені від контрольної точки перегнути так, щоб нижній мис розташовувався вгору, і пристебнути на гудзик. Нижню частину клапана прикріпити до виробу потайними стібками так, щоб він був нижче лінії входу в кишеню.
6. Інша обробка халата така ж, як у фасоні 86.
Нанесення фасонних ліній фартуха на викрійку (рис. 306)
Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.
Передня частина фартуха. Від вершини горловини за плечового зрізу вліво відкласти 3 см, а від глибини горловини вниз - 10 - 15 див. Точки 3, 10 - 15 з'єднати. Від виріз пройми вправо по плечового зрізу відкласти 2 див. Точку 2 з'єднати з кінцем плечової виточки плавною лінією, продовжуючи її до кінця талевої виточки. Від лінії талії по боковому зрізу вгору відкласти 4 - 5 см, а від точки 2 по плечового зрізу вниз - 6 - 7 див. Точки 6 - 7, 4 - 5 з'єднати плавною лінією, продовживши вліво на 5 - 10 см (на бажаний захід фартуха).Від лінії низу по середині переднього полотнища вгору відкласти 4 - 5 см, по боковому зрізу - 20 - 25 див. Точки 4 - 5, 20 - 25 з'єднати прямою, продовживши її за бічний зріз на 11 - 15 див. Точку 11 - 15 з'єднати з точкою 5 - 10.
Лінія входу в кишеню. Від талії по боковому зрізу вниз відкласти 10 - 12 см і провести плавну лінію від першої лінії талевої виточки через точку 10 - 12 до перетину з лінією заходу фартуха.
Для отримання драпірування на бічній деталі фартуха нанести лінії розрізу, розділивши лінію талевої виточки на три частини. Від точок ділення провести лінії до перетину з боковим розрізом, як показано на рис. 306.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій фартуха (рис. 307)
По нанесених лініях викрійку розрізати.
Передня частина (рис. 307, а). Середину викрійки покласти до згину тканини. Для заходу бретелей на спинці продовжити довжину їх до мірки довжини спинки до талії плюс 5 - 6 см або подкроить бретелі окремо. Для обробки зрізів фартуха подкроить обтачку по косій нитці з оздоблювальної тканини шириною 3 - 4 см, а для обробки горловини - по поперечної нитки.
Бочок (рис. 307, б). Для отримання збірок по нанесених лініях викрійку розрізати і розсунути на 3 см (за бажанням). Викроїти дві деталі разом з мішковиною кишені довжиною 20 см, шириною 15 - 18 см. Для обробки верхнього зрізу кишені подкроить мішковину за формою лінії входу в кишеню довжиною і шириною, рівною нижній частині (рис. 307, б).
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1169
| Рейтинг: 0.0/0 |
|