Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Двобортний домашній халат
Халат з однотонної тканини або малюнок (розміри 46 - 62), відрізний по талії, із застібкою на чотири ґудзики.
Поличка з підрізом нижче лінії грудей і складанням.
Спинка пряма.
Спідниця розкльошена зі швом посередині заднього полотнища.
Рукав довгий з манжетою.
Комір - цельнокроенная шалька.
Кишені накладної.
Халат такого фасону для повних жінок маленького зросту краще робити без підрізу на поличці.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 301)
Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.
Заднє полотнище (рис. 301, а). Відрізати спинку ліфа від спідниці по лінії талії. Для отримання расклешенной спідниці нанести лінію розрізу від кінця талевої виточки до низу. Для другої лінії розрізу лінію талії від виточки до бічного зрізу розділити навпіл і від крапки розподілу вниз провести лінію, паралельну до першої.
Переднє полотнище (рис. 301, б). Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 4 див. пункт 4 з'єднати з вершиною горловини і продовжити цю лінію на ширину вирізу паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто 8 см. Від точки 8 під прямим кутом до проведеної лінії впра-во відкласти ширину коміра, тобто 9 см, і від точки 9 вліво - 1 див. Глибину вирізу горловини розділити навпіл, потім від крапки розподілу вправо відкласти 9 см і вправо від точки 4 - 6 см. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 15 см, а від точки 15 вправо 7 - 8 див.
До середини переднього полотнища дати припуск на полузанос, по лінії низу 10 - 12 см, по лінії талії 8 - 9 див. Точки 1, 9, 7 - 8, 8 - 9, 10 - 12 з'єднати, як показано на рис. 301, б.
Кінці плечової і талевої виточок з'єднати. Бічний зріз від глибини пройми до лінії талії розділити навпіл і точку поділу з'єднати з кінцем талевої виточки. Лінія відрізу ліфа від спідниці проходить по талії.
Кишеня (рис. 301, в). Від талії по першій лінії виточки вниз відкласти 7 см, від точки 7 вліво - ширину кишені 16 см і від точки 7 вниз - 1 див. Точку 1 з'єднати з точкою 16 (лінія входу в кишеню). Від точок 1 і 16 відкласти довжину кишені (17 см). Оформити кишеню, як показано на рис. 301, ст. Кути кишені закруглити.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 302)
По нанесених лініях викрійку розрізати.
Спинка (див. рис. 301, а). Середину викрійки покласти до згину тканини і викроїти з отриманої викройкою.
Заднє полотнище спідниці (рис. 302, а). По нанесених лініях від низу до кінця виточки і лінії талії зробити розрізи. Виточку закрити, потім частині викрійок по низу розсунути на 15 - 17 см (за бажанням). Викроїти дві деталі (два клини).
Поличка (рис. 302, б). По нанесеній лінії зробити розріз від бічного зрізу до кінця плечової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Плечову і талевую виточки закрити, за рахунок чого по боковому зрізу вийде припуск для збірки. Для збільшення збірки можна до бічного зрізу додати 2 - 3 см. Викроїти дві деталі.
Переднє полотнище спідниці (рис. 302, в). Викрійку розрізати так само, як і для заднього полотнища, і розсунути її частини, як показано на малюнку, в залежності від ширини тканини. Для більшого расклеша по боковому зрізу можна додати 7 - 8 см (за бажанням). Викроїти дві деталі.
Верхній комір подкроить по нижньому разом з подборта. Якщо тканини не вистачає, можна дотачать в двох місцях на 2 см нижче першої петлі (подкрой коміра показаний штрихами на рис. 302, б).
Кишеня викроїти з отриманої викройкою. Він може бути на підкладці з основної або підкладкової тканини, яку викроїти за формою кишені. Для обробки верхнього зрізу подкроить обтачку шириною 3 - 4 см. По зрізах кишені дати припуск по 0,7 - 1 див.
Манжету подкроить за формою низу рукава шириною 8 - 10 см Припуски на шви і запаси показаний на рис. 302.
Пошиття
1. Відзначити середину спинки, полички, заднього і переднього полотнища спідниці прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Зібрати збірку по верхній лінії підріза на поличці. Складання розподілити більше до середини полички.
4. Змітати і стачать підріз внутрішнім швом, складаючи поличку по подрєзу лицьовою стороною всередину.
5. Змітати і стачать талевые виточки на спинці.
6. Обробити однією або двома обтачками петлі на правій поличці.
7. Змітати і стачать нижній комір по середині, шов заутюжте. Середину коміра приколоти до середини паростка. Змітати плечові шви, одночасно вметывая комір в росток. В кутку плечових зрізів і коміра зробити надсічки. Потім стачать, починаючи від плеча лівої полички до коміра, в надсечке ширину шва взяти 0,2 - 0,3 див. Плечові шви запрасувати в сторону спинки, а шов коміра - у бік коміра.
8. Змітати і стачать бічні шви спинки і полички.
9. Змітати і стачать шов рукава.
10. Обробити манжети і прітачать їх до низу рукава.
11. Вметать і втачать рукава в пройму.
12. Змітати і стачать задній і бічні шви спідниці.
13. Приметайте і прітачать ліф до спідниці.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1172
| Рейтинг: 0.0/0 |
|