Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Блузка з спідницею, выстроченной на передньому полотнище шнурової рядком або дрібними складками
Блуза з шовкової гладкофарбовані тканини з перехідним плечем у вигляді кокетки. Від кокетки на поличці застрочені защипи.Попереду застібка у вигляді планки. Видимість планки створює защипи, застроченный від горловини до низу. Рукав втачной, тричетвертними. Комір - пришивная стійка, закінчується мисом. 


Нарядна спідниця-кльош «сонце» з гладкою вовняної або напіввовняної тканини на поясі. Попереду закладена глибока зустрічна складка, яка по обом сторонам може бути оброблена шнурової рядком у кілька рядів або дрібними складками.


Спідницю такого фасону можна виконати з креп-сатину на матову бік. Під зустрічну складку вставити смужку на блискучу сторону. По зовнішньому згину складки можна дати оздоблювальну строчку нитками в тон тканини. 


Така спідниця в поєднанні з блузкою з капрону, шифону, жоржету, крепдешину або гіпюру буде красивим костюмом для молодої стрункої жінки. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 205) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 Заднє полотнище (рис. 205, а). На викрійці заднього полотнища сукні для расклеша спідниці по лінії талії нанести лінію розрізу від кінця талевої виточки спідниці до низу, потім лінію талії від виточки до бічного зрізу розділити навпіл і від крапки розподілу провести другу лінію до низу, паралельну першої. 


 Переднє полотнище (рис. 205, б). Для кокетки від вершини горловини і кінця плечового зрізу відкласти вниз по 4 - 5 см і провести лінію, паралельну плечового зрізу.З'єднати кінці плечової і талевої виточок. Для заходу застібки від глибини горловини і лінії талії вправо відкласти по 2,5 див. Отримані точки з'єднати.

Для расклеша переднього полотнища спідниці від кінця талевої виточки провести лінію до низу, потім лінію талії від виточки до бічного зрізу розділити на три частини і точок ділення провести лінії, паралельні першої. 


 Комір (рис. 205, в). Довжина коміра дорівнює півкола шиї (18 см) плюс 5 см на захід: 18 + 5 = 23 см. Ширина коміра в розгорнутому вигляді 10 см. Довжина клапана 2,5 див.

 Манжета (рис. 205, г). Довжина її дорівнює окружності руки (20 см) плюс 5 см на захід: 20 + 5 = 25 див 

Довжина клапана 2,5 див. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.

Отримання видозміненій викрійки і розкрій блузи (рис. 206) 

 Спинка (рис. 206, а). Від лінії талії подовжити спинку на 15 - 18 см, потім її по боковому зрізу розширити на 3 див. На поличці по нанесеній лінії відрізати кокетку, виточку закрити, з'єднати її зі спинкою, поєднуючи висоту паростка з вершиною горловини. Надлишок викрійки у проймі зняти. Викроїти на тканини одну деталь. 

 Поличка (рис. 206, б). Від лінії талії середину переду і бічний зріз подовжити на 15 - 18 див. По нанесених лініях від талевої виточки до кінця плечової зробити розріз, не дорізуючи 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється збільшена талевая витачками.

Перед розкриємо поличок на тканини выстрочить защипи. Для цього викрійку покласти на тканину, обмелить крейдою, до середини полички дати припуск на защипи в два рази більше ширини складочки в готовому вигляді. Наприклад, ширина складочки в готовому вигляді приблизно 0,1 см, а в розгорнутому займе 0,2 див. Всього защипів 11: 11 Х 2 = 2,5 див. Отже, на всі защипи потрібно додати 2,5 см, згідно з фасоном. Перший защипи строчити, відступивши від краю зрізу тканини на ширину видимості планки 5 см плюс 1 см на шов: 5 + 1 = 6 див.

Строчити защипи на правій поличці знизу вгору, а на лівій - зверху вниз. До проймі довжина рядка защипи зменшується, утворюючи видимість кокетки. Для обробки заходу застібки викроїти обтачку, довжиною рівні середини полички, шириною 6 - 7 див. При широкій тканини обтачку можна викроїти разом з поличками. 

 КомірСередину викрійки покласти до згину тканини. Припуск на шви до зрізах дати по 1 див. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 206. 

Пошиття блузи 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Настрочити защипи на поличках і по низу передньої частини рукава. 

4. Обробити петлі на комірі, манжетах і правій поличці. 

5. Змітати і стачать зрізи кокетки з поличкою внутрішнім або конфігураційних швом. 

6. Обробити застібку. Скласти обтачку і полички лицьовою стороною всередину, приметайте і прітачать, шов заутюжте, відігнути обтачку на виворіт, випускаючи перекат з боку поличок, приутюжить. Внутрішній зріз обтачку підігнути і пришийте вручну до першого защипу в правій поличці, а в лівій - прітачать на машині.

7. Заготовити комір-стійку, потім вметать і втачать в горловину, поєднуючи середину його з серединою спинки. Другий зріз коміра-стійки підігнути всередину і підшити вручну потайними стібками за шов приточування. 

8. Стачать шов рукава, обробити застібку. 

9. Заготовити манжету, приметайте і прітачать її до рукава. 

10. Вметать і втачать рукав в пройму. 

11. Підшити низ блузи підрубувальний швом. 

Отримання видозміненій викрійки та розкроювання спідниці (рис. 207) 

 Заднє полотнище спідниці (рис. 207, а). По нанесених лініях викрійку розрізати від низу до кінця талевої виточки і лінії талії, не дорізуючи 0,5 див. Частини викрійки по низу розсунути з однаковою відстанню між ними 2,7 см (за бажанням). Якщо по ширині тканина не підходить, можна зробити по середині заднього полотнища шов, тобто середину викрійки покласти до кромок. 

 Переднє полотнище спідниці(рис. 207, б). По нанесених лініях викрійку розрізати і розсунути частини її аналогічно задньому полотнищі, але з відстанню 20 див. Відсунути викрійку від кромок на половину глибини складки, тобто на 8 див. Відігнути припуск на сторону вивороту, оформити виїмку по талії, а потім викроїти на тканини. 

 Вставку (рис. 207, в) під зустрічну складку подкроить довжиною, рівній довжині переднього полотнища спідниці (73 см), шириною в два рази більше глибини складок, тобто 16 див. Шов повинен проходити по внутрішньому згину складки.

Пояс викроїти по частковій нитки довжиною, що дорівнює окружності талії плюс припуск для заходу застібки 3 см і завширшки в два рази ширше пояса в готовому вигляді, тобто 8 - 12 див.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 778 | Рейтинг: 0.0/0