Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Блуза крою м'якої форми без плечового шва і пряма спідниця
Блуза з смугастої бавовняної або однотонної тканини (розміри 46 - 52). 


Передня частина ліфа і рукав скроєні по косій нитці, що утворює малюнок «ялинки». 


Застібка на планці. 


Рукав тричетвертними з м'якими складками на манжеті типу чоловічої сорочки. 


Комір - пришивная стійка. 


Спідниця пряма з м'якими складками замість виточок. 


Блуза такого фасону не рекомендується для великих розмірів.


Нанесення фасонних ліній на викрійку блузи (рис. 218) 


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і підрізом в проймі. 


 Поличка (рис. 218, а). Для переміщення плечової виточки в горловину нанести лінію розрізу від вершини горловини до кінця плечової виточки. Поглибити виріз горловини по середині полички на 1 див.


 Комір (рис. 218, б). Лінія пришива дорівнює 19 см (ПОШ 18 + 1 = 19). Від точки 19 вгору відкласти 12 см, а від точки 12 вліво - 5 см. Висота стійки коміра повинна бути 4 см. Від точки 19 вгору відкласти 3 див. Точку 3 з'єднати плавною лінією з лінією пришива, а потім прямої з точкою 5. Точку 5, 4 з'єднати плавною лінією. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій блузи (рис. 219)


Для розкрою взяти викрійку ліфа з суцільнокроєним рукавом і підрізом в проймі, тканина повинна бути шириною 90 - 100 див. Скласти тканину у поперечному напрямку вдвічі, покласти спинку (рис. 219, а) серединою до згину тканини (спинка пройде по поперечної нитки), від ширини паростка по плечового зрізу спинки відкласти 11 - 12 див. Потім прикласти викрійку полички (мал. 219, б) так, щоб плечовий зріз полички сполучився з плечовим зрізом спинки. Виточку перемістити в кут вершини горловини.Для цього по нанесеній лінії розрізати викрійку до кінця плечової виточки, закрити її, за рахунок чого відкриється витачками в горловині. Розкладати викрійки на тканині слід економно. Попереду на поличці проходить клин нижче лінії талії. Викрійку полички покласти так, щоб надтачка клина покрилася поясом спідниці. Блузу можна подовжити будь-якою тканиною. Для заходу застібки до середини полички додати 2,5 див.

При розкладці блузи на тканини довжиною 150 - 170 см можна перегнути матеріал так, щоб пройшла тільки довжина рукава. Із залишку тканини вийде комір (рис.219, в), манжети, планки, обтачке для полички.Розклавши викрійки, приколоти їх до матеріалу шпильками. При розкрої до довжини спинки від талії додати 7 + 5 див. По низу пройде часткова нитка. 

Довжина рукава полички 45 см, спинки - 47, різниця в 2 см дається на подовження рукава по лінії ліктя. При такій розкладці викрійок ліф викроїти однією деталлю.Дрібні деталі (комір, манжети, планки переду) размелить відразу на тканини і викроїти. 

 Манжета (рис. 219, д).Довжина манжети 28 - 30 см, ширина 8 - 10 см. Ширина планки для підшивки полички 5 см, довжина дорівнює довжині блузи з середини полички. При розкрої блузи з капрону або тонкої тканини в рукави під гумку дати припуск 3 див. 

Блузу без плечового шва можна скроїти в поздовжньому напрямку нитки. При цьому спинка вийде зі швом посередині і в поличці клину не буде. Якщо блуза з тканини в клітку, то по шву спинки необхідно підігнати клітку переказним швом. По лінії талії спинки і полички намітити складку глибиною 3 див. 

Бічний шов спинки і полички розширити по лінії стегон на 3 див.

Пошиття блузи 

1. Відзначити середину спинки, полички і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Приметайте і прітачать клини, шви заутюжте. 

4. Змітати і стачать шов рукава і бічний шов одночасно, після чого стачать надсечку, звівши сходинку в кінцях підріза на немає. 

5. Закріпити м'яку виточку в горловині поперечної рядком.

6. Середину полички, викроєні по косій нитці, обробити часткової планкою, приметать її, склавши лицьову сторону з виворотом, злегка пріпосажівая середину переду. До правої і лівої поличці прітачать планку, починаючи від надсічки в горловині, потім відігнути її на лицьову сторону так, щоб вона зайшла за середину переду на половину ширини планки, другий зріз її підшити на машині. 

7. Нижній комір стачать по середині, шов заутюжте.Змітати верхній комір з нижнім, стачать, зрізати зайву тканину у кутах, заутюжте шов, виверніть на лицьову сторону.

8. Вметать і втачать нижній комір в горловину (вметывать по горловині), посаживая горловину в косих зрізах. Зріз верхнього коміра пришити до шва пришивання ручними стібками.

9. Розподіл складок під манжету дано на рис. 219.Перша складка 8 см від переднього шва, глибина 5 см, відстань між складками 2,5 див. Заготовити манжету, скласти її лицьовою стороною всередину, стачать, кути манжети помітьте, виверніть на лицьову сторону, зробити надсічки для застібки по лінії ліктя, підігніть зріз в бік вивороту, прітачать на 0,1 - 0,2 см від згину.Закласти м'які складки по низу рукава. Прикласти нижню манжету лицьовою стороною до вивороті рукава (рис. 219, м), приметайте і прітачать швом шириною 0,7 см, відігнути манжету, шов сточування відігнути в бік манжети.Зріз верхній манжети підігнути, накласти на рукав, покриваючи шов приточування, і прітачать на 0,1 - 0,2 см від згину.Вимітати петлю. Якщо рукав під гумку, то низ його бажано підшити обтачкой шириною 3 див.

10. Підшити низ, проутюжить, пришити гудзики і під гудзики або кнопки вимітати петлі в пайовому напрямі. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку спідниці (рис. 220) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення спідниці. 

На викрійці від кінця талевых виточок нанести лінії розрізу до низу викрійки для м'яких складок на талії. 

Отримання видозміненій викрійки та розкроювання спідниці (рис. 221) 

По нанесених лініях викрійку розрізати від лінії талії до низу, не дорізуючи 0,5 див. Середину викрійки переднього і заднього полотнищ покласти до згину тканини і відвести частини викрійок з відстанню між ними по 5 див. Пояс викроїти по частковій нитки. Довжина його дорівнює окружності талії плюс 3 см, тобто 79 см, ширина 6 - 7 см 

Припуски на шви і запаси показаний на рис. 221.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 893 | Рейтинг: 0.0/0