Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Блуза і спідниця з великими накладними кишенями
Блуза з варіантами з бавовняної або шовкової тканини з малюнком у смужку або клітку (розміри 46 - 52). 

Кокетка викроєна з косим розташуванням смужок або клітин тканини, попереду застібка. 

Ліф під кокеткою зібраний у збірку. 

Спинка пряма. 

Рукав втачной, короткий на манжеті. 

Стояче-відкладний комір з подовженими кінцями. 

Нижня частина коміра з однотонної тканини, підібраною в тон смужок або клітин. 

Подовжені кінці коміра дають можливість носити блузку з варіантами. 

Такий фасон підходить для фігур зі слаборозвиненим бюстом.

Спідниця з однотонної тканини, прямого крою із зустрічною або односторонньої складкою, застроченной з середини переду, і накладними кишенями. 

Виточки по лінії талії закладені на кишенях м'якими складками. 

Пояс викроєний разом з спідницею. 

Застібка на замку «блискавка» спереду в складці. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку блузи (рис. 228) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення блузи. 


 Поличка (рис. 228, а). Плечову виточку перемістити на лінію талії. На видозмінену викрійку полички нанести фасонні лінії. Довжину полички від вирізу горловини до лінії талії розділити навпіл. Від точки ділення відкласти вгору 2 см, потім пройму розділити на три частини і з'єднати верхню точку поділу з точкою 2 плавною лінією (лінія відрізу кокетки). До середини кокетки додати 2,5 см для заходу застібки. Від лінії кокетки до низу нанести лінію розрізу викрійки, як показано на рис. 228, а. 


 Комір (рис. 228, б). Побудувати прямий кут і поставити крапку А. Від крапки А вправо відкласти мірку півкола шиї (18 см) і вгору 2,5 см, отримані точки з'єднати плавною лінією. Від точок 2,5 і 18 відкласти вгору ширину коміра, тобто 12 см, і праву лінію розділити на три частини. Від верхньої точки ділення відкласти вправо 6 см і оформити отлетной частина коміра плавною лінією. Точку 18 з'єднати з точкою 6, продовживши лінію ще на 6 див.За отлетной частини коміра відрізок від точки 12 до точки 6 розділити навпіл, з'єднати точку поділу з другою точкою 6 прямою лінією, продовживши її до 32 см (довжина кінців коміра). Від точки 18 по похилій лінії відкласти вгору 2,5 см. Від отриманої точки провести лінію, паралельну верхній, якій довжині 42 див. Точки 32, 42 з'єднати.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.


Отримання видозміненій викрійки і розкрій блузи (рис. 229) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинку викроїти з основної викрійці блузки з подовженням нижче лінії талії на 18 див. 

 Поличка (рис. 229, а). При розкрої по лінії розрізу талевої виточки викрійку з'єднати по низу, отримуючи колишню глибину виточки, у результаті чого відкриється по лінії відрізу кокетки залишок плечової виточки. Для збільшення збірок по нанесеній лінії викрійку розрізати, не дорізуючи до низу 0,5 див.

Середину викрійки полички покласти до згину тканини по частковій нитки і бічну частину викрійки відвести вліво на 5 - 8 см для збірок. 

 Кокетка полички (мал. 229, б). Тканина скласти вдвічі, поєднуючи смужки або клітини.Викрійку покласти так, щоб часткова нитку на тканині співпала з напрямком частковій нитки на викрійці. Для обробки застібки викроїти поперечну обтачку шириною 6 см і довжиною, рівній довжині застібки, або дати припуск тканини при розкрої. 

 Комір (див. рис. 228, б). Скласти тканину і покласти викрійку так само, як при розкрої кокетки. Нижній комір викроїти з однотонної тканини, підібраною в тон смужок або клітин.Напрямок частковій нитки верхнього і нижнього коміра повинно бути однакове.

Припуск на шви по зрізах коміра 0,7 см, по іншим деталям, як показано на рис. 229. 

Пошиття блузи 

1. Відзначити середину спинки, полички і кокетки прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Обробити застібку кокетки обтачками по поперечної нитки або припуском, даним при розкрої.

4. По верхньому зрізу поличок зібрати збірку або закласти складочки. 

5. Змітати і стачать нижній зріз кокетки з верхнім зрізом поличок, поєднуючи силки. 

6. Змітати і стачать плечові і бокові шви.

7. Скласти верхній і нижній комір лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, і стачать отлетной частина коміра і кінці до лінії пришива до горловини. Вивернути кінці коміра, виправити кути і промітати. Заготовлений комір вметать і втачать в горловину. Скласти нижній комір і блузу лицьовою стороною всередину, пришити його, злегка пріпосажівая горловину в косих зрізах (вметать по горловині, а втачать зі сторони нижнього коміра.Обрізний край верхнього коміра підігнути всередину на ширину припуску і підшити вручну до шва пришивання.Першу петлю в блузі промітати на відстані 1 см від горловини, решта - за фасоном.

8. Стачать шов рукава і втачать рукав в пройму. Підшити блузу підрубувальний швом.Попрасувати і пришити гудзики. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку спідниці(рис. 230) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення спідниці. Поєднати бічні зрізи переднього і заднього полотнищ (рис. 230). 


Від середини переднього полотнища спідниці по лінії талії відкласти вліво 7 см. Від точки 7 провести лінію, паралельну середини переду, продовживши її за лінію стегон на 2 см. 


Від точки 2 провести лінію, паралельну лінії стегон до бічного зрізу, і оформити нижню лінію кишені, закруглений кут.


Від бічного зрізу заднього полотнища відкласти вгору 2,5 см, точки 7, 2,5 з'єднати, продовжуючи лінію на довжину пояса, рівну півкола талії (38 см).Від отриманої лінії відкласти вгору 6 см (ширина пояса). 


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 849 | Рейтинг: 0.0/0