Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Асиметричне плаття з тунікою
Сукня з однотонної вовняної, шовкової або бавовняної тканини (розміри 50 - 58), відрізна по талії. 


Полички заходять одна за іншу і застібаються на дві оздоблювальні ґудзики. 


Спідниця до сукні пряма, на передньому полотнище туніка, закінчується у верхній частині овальним вирізом у вигляді кишені. 


Туніка на відльоті пристібається на дві великі гудзики до спідниці. 


Рукав втачной, довгий або тричетвертними. 


Комір цільнокроєна. 


Плаття такого фасону можна рекомендувати на повні і пропорційно складені фігури. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 179)


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 Переднє полотнище (рис. 179). Для цельнокроенного отложного коміра від глибини вирізу горловини вниз відкласти 3 см і точку з'єднати 3 з вершиною горловини, продовживши лінію на ширину паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто на 7,5 - 8 см. Ширина коміра від точки 7,5 - 8 10 см. Для кращого облягання розширити комір від точки 10 під прямим кутом до проведеної лінії на 2 див. Точки 2, 7,5 - 8 з'єднати. Для оформлення отлетной частини коміра від глибини вирізу горловини з середини переду вниз відкласти 10 см, а від отриманої точки - ширину отлетной частини коміра також 10 см і вгору 1,5 див. Точку 1,5 з'єднати з точкою 10 з середини переду.Від точки 10 вліво відкласти 3,5 см і точку 3,5 з'єднати з глибиною талевої виточки по талії, ніж оформляється отлетная частина коміра і захід поличок. З'єднати вершину горловини з глибиною талевої виточки допоміжною лінією, яка є згином коміра. Для розташування петель від лінії талії вгору відкласти 6 см, відстань петель від згину коміра 2 см. Від точки 2 відкласти довжину петлі.згідно розміром гудзикаВідстань між петлями 7 див.



 Туніка (деталь 2). Від другої лінії талевої виточки вправо відкласти 16 см, а від точки 16 вниз - 9 - 10 см. Від точки 9 - 10 провести лінію, паралельну середини переду, довільної довжини. Від лінії низу по лівому боковому зрізу вгору відкласти 10 - 12 см Від точки 10 - 12 вправо провести лінію до перетину з проведеною раніше лінією. Отриманий кут розділити навпіл і відкласти 15 див. Оформити туніку плавною лінією, як показано на рис. 179. Залишок талевої виточки не знімати, за рахунок чого туніка буде дещо відставати. 


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.



Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 180) 


 Спинку викроїти по викрійці основного креслення сукні без змін. Припуск на шви дати по плечового зрізу 1,5 - 2 см, по боковому зрізу - 2 - 3 см, по проймі 1 см, по лінії талії 3 - 4 см, по паростку 0,5 див. 


 Поличка (рис. 180, а). Викроїти дві деталі за отриманою викрійці разом з суцільнокроєним коміром. Для обробки коміра зробити подкрой (показаний штрихами) шириною по плечового зрізу 3 - 4 см, по лінії талії 7 див. 


 Заднє і переднє полотнища спідниці викроїти по викрійці спідниці основного креслення сукні з припуском на шви по лінії талії 1,5 - 2 см, по боковому зрізу 2 - 3 см, по низу - 4 - 5 див. 


 Туніка (рис. 180, б). З викрійки сукні перевести різцем форму туніки. Викроїти одну деталь так, щоб середина пройшла по частковій нитки. Для обробки отлетной частини туніки подкроить обтачку шириною 6 - 7 див Рукав викроїти по викрійці рукави сукні без змін. 


Припуск на шви і запаси показаний на рис.180. 


Пошиття 

1. Відзначити середину спинки, полички, переднього і заднього полотнищ спідниці, туніки прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые виточки на поличці, спинці та спідниці; Плечову виточку закласти м'якою складкою або стачать виточку (за бажанням). 

4. Змітати і стачать нижній комір по середині, шов заутюжте. Змітати плечові і бокові шви ліфа, вметать комір у росток, позначте кути. Стачать плечові шви, втачивая одночасно комір в росток. Обробити петлі однією або двома обтачками.

5. Стачать верхній комір по середині, шов заутюжте. Приметать верхній комір нижнім, поєднуючи шов по середині, прітачать, позначте кути в отлетной частини коміра, виверніть на лицьову сторону, виправити шов, випускаючи перекат з боку верхнього коміра на 0,1 - 0,2 див. Другий зріз коміра по паростку пришити до шва пришивання вручну і від плеча до талії прикріпити в декількох місцях на стовпчиках або 5 - 6 стібками через 5 - 6 див. 

6. Обробити петлі на туніці однією або двома обтачками. 

7. Обробити отлетной частина туніки подкройной обтачкой.

8. Приметать туніку на переднє полотнище спідниці, прикладаючи виворотом до лицьовій стороні спідниці і зрівнюючи зрізи по лінії талії. 

9. Змітати і стачать бічні шви спідниці, одночасно втачивая у правий бічний шов туніку.Прітачать ліф до спідниці, поєднуючи талевые виточки на ліфі і спідниці. 

10. Вметать і втачать заготовлений рукав в пройму. 

11. Підшити низ сукні, попрасувати і пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1023 | Рейтинг: 0.0/0