Сукня з вовняної чи шовкової тканини-однотонної або в дрібний малюнок (розміри 48 - 60), суцільнокроєна.
На лівому полотнище знаходиться прорізної кишені з отлетным клапаном.
Спинка пряма.
Рукав цільнокроєна, тричетвертними, звужений донизу.
Комір - цельнокроенная шалька.
Права частина коміра проходить до кишені, а на лівій зроблений клапан, прикріплений ґудзиком, і прорізна петля для продергивания шарфика.
Плаття такого фасону рекомендується для повних, а також пропорційно складених фігур.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 83)
Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним прилеглим коротким рукавом і ластовицею.
Переднє полотнище (рис. 83, а)
Від глибини горловини з середини переду відкласти вниз 3 см і цю точку з'єднати з вершиною горловини, продовживши лінію на ширину паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто на 7,5 - 8 см Від точки 7,5 - 8 під прямим кутом до отриманої лінії відкласти ширину коміра, тобто 8 - 10 см, а ліворуч 2 див.
На лівій поличці по першій лінії виточки вниз від лінії талії відкласти 5 см, а від глибини горловини з середини переду - 13 див. Вершину горловини з'єднати з точками 13, 5. На отриманої лінії від вершини горловини вниз відкласти 15 см, потім від точки 15 вправо - ширину коміра, тобто 8 - 10 див. Оформити отлетной частина коміра, як показано на рис. 83.
Лінія входу в кишеню.
Від лінії талії по боковому зрізу лівої полички вниз відкласти 8 - 10 см і отриману точку з'єднати з точкою 5. Залишок талевої виточки можна перенести до бічного зрізу і зняти або залишити неперенесенной, за рахунок чого вийде відстає кишеню. Ширина клапана від точки 8 - 10 7 см. Від точки 7 провести пряму, паралельну верхньої лінії.
На лівій поличці побудувати верхній (рис. 83, б) комір з клапаном на підставі нижнього коміра. Для цього з викрійки перенести різцем або через тонку папір форму нижнього коміра лівої полички, обвести на папері, потім вирізати і отриманої на викрійці по лінії пришива відкласти ширину паростка плюс 1 см, тобто 7,5 см. Від точки 7,5 відкласти 12 - 13 см і провести пряму до перетину її з лінією відльоту коміра. Отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 4 див. Оформити мис, як показано на рис. 83, б.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 84)
Заднє полотнище викроїти з основної викройкою без змін.
Переднє полотнище (рис.84, а). По нанесених лініях викрійку розрізати. З викрійки переднього полотнища перенести різцем або через тонку папір форму клапана, вирізати його, відігнути в бік лінії входу в кишеню і викроїти на тканини разом з переднім полотнищем сукні. Викрійку на тканині покласти так, щоб часткова нитка пройшла з середини переду.
Зробити подкрой верхнього коміра для правої полички і клапана кишені разом з мішковиною.
Подкрой для обробки клапана кишені повинен бути більше основної деталі на 0,5 див.
Ліву поличку (рис. 84, б) викроїти по викрійці з заходом до талевої виточки на правій поличці з надбавкою по нижньому зрізу для мішковини кишені 14 - 16 см (за бажанням).Викроїти верхній комір з двох деталей для лівої полички (мал. 84, в, г).
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 84.
Пошиття
1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ і лінію талії прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Обробити петлі однією або двома обтачками на передньому полотнище сукні.
4. Обробити клапан кишені подкройной обтачкой. Скласти обтачку і клапан лицьовою стороною всередину, приметайте і прітачать, позначте тканину у кутах. Шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, виправити шов, випускаючи перекат з боку обтачку на 0,1 - 0,2 см, вимітати і приутюжить.
5. Змітати і стачать талевые виточки на передньому та задньому полотнищах сукні, запрасувати в сторону середини переднього і заднього полотнищ.
6. Змітати і стачать нижній комір по середині, шов заутюжте.
7. Накласти праве полотнище сукні на ліву поличку, поєднуючи середину переду правої полички з лівого і силки по лінії входу в кишеню і лінії талії, скріпити шпильками.
8. Змітати плечові шви і верхній шов рукава, вметать нижній комір в росток. Стачать плечові шви, шов рукава, втачивая одночасно комір в росток. Змітати бічні шви до надсічки ластовіци.
9. Обробити петлю для продергивания шарфика однією або двома обтачками на мисі верхнього коміра лівої полички.
10. Обробити подкройной обтачкой мис коміра, скласти обтачку і верхній комір лицьовою стороною всередину, приметайте і прітачать, зрізати тканину у кутах. Шов заутюжте, відігнути обтачку на лицьову сторону, випускаючи перекат з боку верхнього коміра на 0,1 - 0,2 див. Накласти верхню частину коміра з мисом на нижню, поєднуючи основні лінії викрійки і приметать.
11. Стачать верхній комір по середині, шов заутюжте. Змітати верхній і нижній комір лицьовою стороною всередину, прітачать швом шириною 0,7 см, шов заутюжте. Вивернути комір на лицьовий бік, випускаючи перекат з боку верхнього на 0,1 - 0,2 см, другий зріз коміра підігніть в бік вивороту на 0,5 - 0,7 см, прокласти строчку на 0,1 - 0,2 см від згину.По паростку пришити верхній комір до шва пришивання нижнього і на поличці прикріпити ручними стібками (5 - 6 стібками через 5 - 6 см).
12. Стачать залишок талевої виточки в кінці кишені на передньому полотнище сукні, сточуючи одночасно мішковину кишені.
13. Змітати і стачать бічні шви, вметать і втачать ластка з боку ліфа.
14. Обробити нижній зріз рукава поперечної обтачкой шириною 4 - 5 см, склавши її і рукав лицьовою стороною всередину, приметать, стачать кінці обтачек, шов заутюжте. Прітачать обтачку, відігнути в бік вивороту, випускаючи перекат з боку рукава на 0,1 - 0,2 см, промітати. Шов приутюжить, другий зріз обтачку підігнути на 0,7 - 1 см і підшити до рукаву потайними стібками.
15. Підшити низ сукні, попрасувати і пришити гудзики.
|