Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Асиметричне плаття з шалевим коміром і драпіруванням на правій поличці
Фасон 42 (див. кольоровий малюнок праворуч) 

Плаття з набивної тонкої шовкової або бавовняної тканини (розміри 46 - 56). Ліф плаття з подовженою лінією талії. На правій поличці драпірування, закінчується планкою, прикріпленою до ліфа на гудзики. Спідниця-кльош з трьох клинів, злегка присобрана по талії. Рукав цільнокроєна, короткий. Комір - пришивная шалька. У сукнях з тонких тканин спідницю можна зібрати більше (за бажанням). 

Таке плаття особливо добре для жінок з короткою талією.Жінкам з подовженою талією ліф сукні краще відрізати по лінії талії.

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 158) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом.

 3аднее полотнище (рис. 158, а). Поглибити і розширити виріз паростка по плечового зрізу і середині спинки на 5 - 6 см (за бажанням). Для подовженої талії по боковому зрізу вниз відкласти 8 - 10 см (за бажанням) і провести пряму до перетину з серединою спинки. Розділити цю лінію на три частини і точок ділення провести лінії до низу. 

 Переднє полотнище (рис. 158, б). Для подовженої талії по боковому зрізу вниз відкласти 8 - 10 см, а з середини переду 10 - 12 см, з'єднати точки паралельно лінії талії. За плечового зрізу від вершини горловини відкласти 5 - 6 см (за бажанням) і від глибини вирізу горловини вниз 12 - 13 див. Точки 5 - 6 та 12 - 13 з'єднати прямою лінією, розділити її навпіл і вниз під прямим кутом до проведеної лінії відкласти 1,5 см. Від глибини вирізу горловини, тобто від точки 12 - 13, відкласти праворуч для заходу застібки 10 см і вниз від точки 10 5 - 6 див.Оформити виріз горловини, з'єднавши точки 5 - 6, 1,5, 12 - 13 та 5 - 6 плавною лінією. Від точки 5 - 6 провести лінію, паралельну лінії середини переду, до перетину з лінією низу ліфа.

Для отримання драпірування на правій поличці нанести лінію переміщення бокової виточки від заходу застібки, тобто від точки 5 - 6 вниз відкласти 3 см, і отриману точку з'єднати з кінцем бокової виточки. Щоб збільшити драпіровку, нанести лінії розрізу від заходу застібки до талевої виточки на правій поличці. З подовженою лінії талії від лінії заходу вліво відкласти ширину планки, тобто 4 см, та провести лінію паралельно середини переду до вирізу горловини. 

На лівій поличці побудувати виріз горловини і захід полички так само, як для правої (показано пунктиром).

Лінії подовженою талії і низу розділити на три частини і отримані точки з'єднати. 

 Комір (рис. 158, в) побудувати на підставі отриманих викрійок спинки і полички, поєднуючи плечові зрізи. Ширина коміра по середині спинки і плечового зрізу повинна бути дорівнює 8 див. Лінію вирізу горловини від вершини до заходу полички розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 7 див. Оформити отлетной частина коміра, як показано на рис. 158, ст. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 159) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинку викроїти з отриманої викрійці, поклавши середину її до згину тканини по частковій нитки. 

 Заднє полотнище спідниці (рис. 159, а). Розрізані частини викрійок розкласти на всю ширину тканини з відстанню між ними (по верхньому зрізу) по 8 - 12 см (в залежності від ширини тканини). Від лінії талії по боковому зрізу тканина не зрізати. Викроїти дві деталі. 

 Права поличка (рис. 159, б). Зробити розріз від лінії заходу до кінця бокової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Закрити її, за рахунок чого відкриється нова витачками для драпірування. По нанесених лініях від лінії заходу викрійку розрізати і розсунути її частини на відстані один від одного по 3 - 4 см, закриваючи при цьому талевую виточку. Щоб не звузити поличку по стегнах, потрібно розширити її по лінії низу від заходу на стільки, на скільки заходить викрійка внизу при закритті талевої виточки (показано пунктиром).Викрійку покласти так, щоб часткова нитку на тканині співпала з напрямком частковій нитки на викрійці.Викроїти одну деталь.

 Ліва поличка (рис. 159, в). Викроїти з отриманої викрійці з заходом одну деталь так, щоб середина полички пройшла по частковій нитки. 

 Планка (рис. 159, р). Викроїти з отриманої викрійці по частковій нитки одну деталь в два рази ширше викрійки. 

 Переднє полотнище спідниціВикроїти з заготовленої викрійці одну деталь так само, як і для заднього полотнища. 

 Комір (деталь 7). Викроїти дві деталі. Верхній комір з оздоблювальної або основної тканини, а нижній - вже верхнього на 0,3 див. Викрійку покласти так, щоб середина коміра лягла до згину тканини по частковій або поперечної нитки.

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 159.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину лівої і правої поличок і коміра прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Для отримання драпірування на правій поличці, відступивши від зрізу на 1 см, прострочити рідкісної рядком, потім через 1 см прокласти другу сходинку. Зібрати збірку на довжину середини полички, тобто на 25 див. 

4. Змітати і стачать бічні і талевую виточки на лівій поличці, приутюжить бічну донизу, а талевую до середини переду.

5. Скласти верхній і нижній комір лицьовою стороною всередину, змітати і стачать за отлетной частини швом шириною 0,7 см, вивернути комір на лицьовий бік, випускаючи перекат з боку верхнього коміра на 0,1 - 0,2 см, вимітати і приутюжить. 

6. Змітати і стачать плечові і бокові шви полички і спинки, обробити їх на вивороті.Приметайте і прітачать комір до горловини з косою обтачкой.

7. Додати планку лицьовою стороною до лицьовій стороні правої полички, зрівнюючи зрізи, і прітачать швом шириною 0,7 см, відігнути в бік вивороту, другий зріз планки підігнути на 0,7 - 1 см і підшити вручну до шва пришивання планки. 

8. Припуск, даний при розкрої, по нижньому зрізу ліфа відігнути в бік вивороту, приметайте і приутюжить. 

9. Змітати і стачать бічні шви спідниці. Талевої зріз спідниці прострочити подвійний рідкісної рядком і зібрати збірку. 

10. Обробити пройму подкройной обтачкой.

11. Накласти ліф на спідницю, поєднуючи середину спинки зі швом посередині заднього полотнища і середину полички з серединою середнього клина. Приметайте і прітачать з лицьової сторони на відстані 1 - 1,5 см від згину. 

12. Підшити низ у спідниці кльош швом з подвійним підгин зрізу прямої спідниці - потайними стібками.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1050 | Рейтинг: 0.0/0