Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Ансамбль з вільного жакета, спідниці або сарафана з блузою

Ансамбль з напіввовняної тканини, підкладка і блуза із строкатої тканини (розміри 46 - 52).У першому варіанті (спідниця з блузою і жакет) блуза з такої ж тканини, що і підкладка в жакеті. У другому варіанті (сарафан з блузою і жакет) блуза в тон підкладки. Комір-стійка з бортиками, жакет з різьбленою лінією від плеча до кишені. На стегнах жакет без бічних швів. В кишені вшиті клапани, що переходять на спинку. Рукав втачной, довгий. Спідниця пряма, з м'якими вытачками.

Блуза з втачним рукавом, трехчетвертным. Попереду виріз закритий, від плеча м'які складки, застібка ззаду на руликовых петлях. Сарафан цільнокроєна з круглим вирізом горловини і листочками (рис. 341, а). 

Нанесення фасонних ліній жакета на викрійку (рис. 342) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 Спинка і поличка. Викрійки спинки і полички скласти, поєднуючи глибину пройми і бічні зрізи. На вільне облягання для жакета дати 6 - 7 см: 48 + 6 = 54 див. Отже, складені викрійки по лінії грудей повинні бути рівні 54 див. Даний фасон можна виконати, якщо півколо стегон не перевищує 50 - 52 див. Якщо знята мірка півкола стегон більше ширини складеної викрійки, то викрійку полички розрізати від лінії низу до кінця плечової виточки і розсунути при розкрої на потрібну ширину, тобто збільшити вільне облягання по лінії стегон. Довжина жакета 75 див.

Для побудови коміра від глибини вирізу горловини вниз відкласти 6 див. Точку 6 з'єднати з вершиною горловини, продовжуючи лінію на ширину вирізу - паростка, плюс 1 - 1,5 см, тобто на 8 - 9 см. Від точки 8 - 9 під прямим кутом відкласти ширину коміра (5 - 6 см). Від вершини горловини вправо відкласти 12 - 14 см (отлетная частина коміра). Точки 5 - 6, 12 - 14 з'єднати, отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 2 див. Точки 5 - 6, 2, 12 - 14 з'єднати плавною лінією. На захід застібки від точки 6 вправо відкласти 4 див.Точки 12 - 14, 4 з'єднати, продовжуючи лінію паралельно середини полички до низу. Від кінця плечової виточки вниз провести пряму нижче лінії талії на 8 - 9 см. Від точки 8 - 9 вниз відкласти ширину клапана кишені, тобто 6 см, а ліворуч - довжину його (20 - 25 см). Від точки 6 провести лінію паралельно верхній. В кінці клапана оформити мис, як показано на рис. 342. Потім від ширини клапана, тобто від точки 6, вниз відкласти довжину мішковини кишені (6 см) і провести лінію паралельно верхнім. Відрізок від точки 8 - 9 до бічного зрізу є лінією входу в кишеню.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій жакета (рис. 343) 

По нанесених лініях викрійку бочка відрізати до лінії входу в кишеню. 

 Спинка і поличка (рис. 343, а). При ширині тканини 130 - 140 см середину викрійки спинки покласти до згину по частковій нитки. 

 Бочок (рис. 343, б) викроїти разом з мішковиною кишені. При розкрої між спинкою і поличкою покласти викрійку клапанів (деталь 3). 

 Шліца до рукаву (рис. 343, в). Від низу рукава по лінії ліктя вгору відкласти довжину шліци (12 см), а від точки 12 вправо - ширину її 3 - 4 див. Підкладку викроїти з основної викройкою з суцільнокроєним коміром на отлетной частини коміра і борти менше на 1,5 - 2 див. Підкладку рукава викроїти в окате на 1,5 - 2 см для підшивки довше рукава, а по лінії низу - на 2 - 3 см.

Пошиття жакета 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Приметать обтачку до входу в кишеню, склавши її і виріб лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи. Пристрочите обтачку, в кутах зробити надсічки, відігнути її на виворіт, виправити шов, приутюжить. До обтачке прітачать мішковину кишені. 

4. Приметайте і прітачать бочок з рельєфною лінії внутрішнім швом. Запрасувати Шов до середини полички. 

5. Приметать прокладку до клапана. Обшити петлю, закріпити хрестоподібними стібками, приутюжить, пришити підкладкову тканину в тон виробу потайними стібками (рис. 343, г).

6. Пришити клапан до рельєфному шву, приклавши лицьовою стороною клапан до лицьовій стороні виробу, і закріпити клапан по лінії входу в кишеню. 

7. В спинці від плечового зрізу зібрати пройму в області лопаток на нитку швом " за голку ланцюжком, злегка стягаючи, і сутюжить (рис. 343, а). Приметать прокладку. 

8. Стачать нижній комір по середині, шов заутюжте. Змітати і стачать плечові шви, одночасно втачивая нижній комір в росток.

9. Стачать верхній комір по середині, шов заутюжте і приметайте до виробу, посаживая в кутах, потім прітачать з боку виробу, шов заутюжте. Вивернути комір на лицьовий бік, виправити шов, випускаючи перекат у отлетной частини з боку верхнього коміра, а в поличці з боку вироби на 0,2 - 0,3 див. Заметати низ, комір, подборта, низ виробу відпрасуйте через зволожену прокладку.

10. Змітати і стачать передній шов рукава і заутюжте. Приметать прокладку до рукава (рис.343, у) (прокладку можна викроїти з бязі, ситцю, корту по поперечної нитки шириною, рівній ширині рукава по низу, і довжиною, рівній довжині шліци, тобто 12 см) так, щоб край прокладки проходив вище лінії низу рукава на 0,3 - 0,4 див. Верхній край прокладки пришити потайними хрестоподібними стібками. Замітати рукав по лінії низу. Змітати і стачать ліктьовий шов рукава, пріпосажівая верхню половину рукава в області ліктя, одночасно стачать шліцу рукава.При сметывании ліктьового шва вирівняти краю низу рукава.Ліктьовий шов заутюжте, потім запрасувати шліцу в бік верхньої половинки рукава.Приутюжить низ рукава, підшити краю шліци ручними стібками.

11. Стачать передній і ліктьовий шов рукава підкладки, зрівнюючи зрізи, і запрасувати його в бік верхньої половинки. Вивернути верхній рукав на виворіт і прикріпити ліктьовий шов підкладки рукава до ліктьовому шву верхнього рукава, починаючи від пройми вниз на 8 - 10 см і знизу вгору на 8 - 10 див. Надлишки підкладки закріпити до ліктьовому шву, злегка пріпосажівая. Потім виверніть виріб на лицьову сторону, розправити підкладку всередині рукава, промітати по верхньому і нижньому краях, відступивши 2 - 3 см.Підігніть зріз рукава по низу, не натягуючи по довжині підкладки, і підшити потайними стібками, починаючи від ліктьового шва. Відпрасуйте рукав.

10. Стачать деталі підкладки в тій же послідовності, як і жакет. Одягнути підкладку на манекен або на фігуру виворотом вгору, потім одягнути жакет, розправити підкладку і заколоти шпильками. Пришити підкладку по спинці, проймі, горловині, бортах, підмітати по лінії низу до виробу, не натягуючи її, і пришити потайними стібками, приутюжить.

11. Зібрати окат рукава на дві нитки, вметать в пройму по рукаву, починаючи від переднього шва, втачать від ліктьового шва. Перед втачиванием рукава сутюжить посадку в окате. Підігніть зріз підкладки по окату рукава всередину і підшити, пріпосажівая надлишки. Відпрасуйте жакет. 

Нанесення фасонних ліній сарафана на викрійку (рис. 344) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 Переднє полотнищеДля переміщення плечової виточки бічний зріз від глибини пройми до лінії талії розділити на три частини і верхню точку поділу з'єднати з кінцем плечової виточки.

Від лінії талії по першій лінії виточки вниз відкласти 8 - 9 см, а по боковому зрізу - 10 см, отримані точки з'єднати. Від проведеної лінії відкласти ширину листочки, тобто 5 см, та провести лінію, паралельну верхній.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 758 | Рейтинг: 0.0/0