Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Ансамбль з сукні з розкльошеними клинами по низу фігаро
Фасон 81 


Плаття з шовку однотонної або кольорової тканини (розміри 50 - 58), суцільнокроєна, без рукавів. 


На передньому полотнище по низу втачены розкльошені клини. 


Виріз горловини мисом. 


Спинка пряма. 


Фігаро (рис. 277, а) з суцільнокроєним трехчетвертным рукавом. 


Комір - цельнокроенная стійка, фігурний виріз горловини з м'якими вытачками. 


Застібка на гудзиках. 


Плаття такого фасону рекомендується повним жінкам. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 278) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 Заднє полотнище (рис.278, а). Збільшити виріз паростка по плечового зрізу на 3 - 5 див. Точку 3 - 5 з'єднати з глибиною паростка.Зменшити виріз пройми. Для цього боковий зріз продовжити вгору на 2 - 3 см. Оформити пройму.


 Переднє полотнище (рис. 278, б). Виріз горловини за плечового зрізу розширити на 3 - 5 см, а глибину її збільшити на 12 - 13 див. Отримані точки з'єднати. Зменшити глибину вирізу пройми так само, як і на спинці. Для переміщення плечової виточки бічний зріз розділити на три частини і від верхньої точки ділення нанести лінію розрізу до кінця плечової виточки. Від проведеної лінії вгору і вниз відкласти по 2 см. Від отриманих точок до кінця плечової виточки нанести лінії, паралельні першої. Для розподілу плечової виточки в виточки по боковому зрізу зробити надсічки від нанесених ліній до кінця її.


Довжину спідниці по середині переднього полотнища розділити навпіл і від крапки розподілу провести лінію до бічного зрізу.Ширину спідниці по проведеній лінії та лінії низу розділити навпіл і нанести лінію розрізу, з'єднавши отримані точки. Побудувати клин.Довжина клина дорівнює половині довжини спідниці, тобто лінії розрізу, ширина низу 1б - 24 див. Клин на рис. 278, б заштрихований. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 279) 


По нанесених лініях викрійку розрізати. 


 Заднє полотнище (див. рис. 278, а) викроїти з отриманої викрійці без шва по середині.При бажанні на спідниці можна втачать клини так само, як і на передньому полотнище сукні. 


 Переднє полотнище (рис. 279, а). По нанесених лініях викрійку розрізати від бічного зрізу до кінця плечової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити, за рахунок чого відкриються три маленькі виточки по боковому зрізу. Середину переднього полотнища покласти до згину тканини і спідницю розрізати по нанесених лініях (розкладка викройок клинів на тканини показана на рис. 279, б).Клини можна викроїти з різним напрямком частковій нитки (поперечної, часткової, косий) в залежності від малюнка тканини. 


Припуск на шви і запаси показаний на рис. 279. 


Пошиття сукні 

1. Відзначити середину заднього і переднього полотнища сукні прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые виточки. 

4. Втачать клини. Втачать одну сторону клина, поєднуючи обрізні краю та контрольні точки, потім другу сторону. В кінці розрізу ширину клина звести нанівець, продовживши шов сточування вгору за лінію розрізу на 1 див. 

5. Змітати і стачать плечові і бокові шви.

6. Обробити виріз горловини подкройной обтачкой. Стачать кінці обтачек за плечового зрізу, шов сточування заутюжте. Скласти обтачку і виріб лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, приметайте і прітачать. Шов приточування заутюжте, відігнути обтачку на виворіт, випускаючи перекат з основної деталі на 0,1 см, вимітати, злегка приутюжить, видалити намітку і приутюжить до повного прилягання. Другий зріз обтачку підігнути всередину на 0,5 см і прострочити, відступивши на 0,1 см від згину, потім підшити до сукні потайними стібками.

7. Обробити низ рукава (пройму) подкройной обтачкой аналогічно горловині. 

8. Підшити низ виробу, відпрасуйте. 

Нанесення фасонних ліній фігаро на викрійку (рис. 280) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом без ластовіци. 


 Спинка (рис. 280, а). Від висоти паростка вгору відкласти 4 см і від отриманої точки вліво - 0,5 див. Середину спинки продовжити до рівня висоти стійки. Отримані точки з'єднати. Від точки перетину вниз відкласти 1 див. Оформити стійку, з'єднавши точки плавною лінією, як показано на рис. 280, а. 


 Поличка (рис. 280, б). Для побудови коміра-стійки продовжити плечовий зріз в бік середини полички на 1 см і від отриманої точки вгору відкласти 4 див. Виріз горловини розділити навпіл і точку 4 з'єднати з точкою поділу. Для отримання м'якої складки по вирізу горловини від точки ділення провести лінію розрізу викрійки до кінця плечової виточки. Середину полички від глибини горловини до лінії талії розділити навпіл. Від точки ділення вправо відкласти 6 см на захід поличок. Крапку 6 з'єднати прямою лінією з точкою поділу горловини і плавною лінією оформити низ фігаро.


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 281) 

Спинку викроїти по викрійці з побудованої цельнокроенной стійкою. 

 Поличка (рис. 281). По нанесених лініях викрійку розрізати від горловини до кінця плечової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині. При розкрої середину полички покласти по частковій нитки.Для обробки застібки подкроить подборта за оформленої поличці, тобто після застрачивания м'якою складки або за основною викройкою. 

Припуск на шви показаний на рис. 281.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 676 | Рейтинг: 0.0/0