Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Ансамбль з сукні з різьбленою лінією вище талії і фігаро
Сукня з однотонної тканини, в горошок або набивний (розміри 46 - 54). З відкритим вирізом горловини і драпіруванням у горловини, через яку продергивается бейка з оздоблювальної тканини.Нижче лінії грудей замість виточок закладені м'які складки. Спідниця шестишовная. У кожен шов вставлені розкльошені клини, які роблять спідницю пишніше і нарядно. Рукав цільнокроєна, короткий. 

До сукні одягається фігаро (рис. 282, а), виконане з тієї ж тканини, що і плаття або з оздоблювальної, що гармонує за кольором з сукнею.

Плаття такого фасону рекомендується жінкам високого зросту. Для повних жінок розкльошених клинів можна не робити, а для худорлявих рекомендується додати розкльошені клини по боках. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 283)

Фасон розроблений, викрійці креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 

 Заднє полотнище (рис. 283, а). По лінії талії від середини спинки вліво відкласти 1,5 див. Середину спинки від глибини паростка до лінії талії розділити на три частини і точку 1,5 з'єднати з верхньою точкою поділу. Расклешить спідницю по лінії низу від середини заднього полотнища і від бічного зрізу на 6 - 8 див. Точку 1,5 на лінії талії з'єднати з точкою 6 - 8 по лінії низу. Бічний зріз від глибини вирізу пройми до лінії талії розділити навпіл і від половини вгору відкласти 1 см. Від точки 1 провести пряму до перетину з серединою спинки. Для отримання розкльошених клинів продовжити лінії виточок до низу.Клини по лінії низу по косим зрізах вкоротити на 1 - 1,5 см. Ширину вирізу горловини від висоти паростка по плечового зрізу і по середині спинки збільшити на 6 - 8 см (за бажанням). Оформити виріз паростка плавною лінією.

 Переднє полотнище (рис. 283, б). Ширину вирізу горловини за плечового зрізу збільшити на 6 - 8 см, а на глибину 10 - 12 див. Отримані точки з'єднати допоміжною лінією. Проведену лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 5 див. Оформити виріз горловини, з'єднавши точки 6 - 8, 5, 10 - 12. По боковому зрізу від лінії талії вгору відкласти відрізок, рівний відрізку, завданого по боковому зрізу спинки, і провести пряму до перетину з серединою переду. Від точки перетину вниз відкласти 1,5 см і оформити лінію талії, як показано на рис. 283, б.Для переміщення бокової виточки в горловину з'єднати кінець виточки з точкою 5.

Для расклеша нижній частині спідниці від бічного зрізу вліво відкласти 6 - 8 см і отриману точку з'єднати з лінією стегон. Для розкльошених клинів продовжити лінії виточок до низу і з косим зрізах вкоротити довжину клину на 1 - 1,5 см. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

 Клин (рис. 283, в). Довжина клина дорівнює довжині спідниці від лінії талії до низу. Від точки А провести пряму, рівну довжині спідниці, тобто 75 см, і поставити крапку Н. Від отриманої точки вправо і вліво відкласти по половині ширини клина, тобто 21 см, потім з'єднати ширину клина з точкою А. З косим зрізах клина відкласти відрізок, рівний АН, і оформити лінію низу плавною лінією.


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 284) 

 Спинка (рис. 284, а). Середину викрійки покласти до згину тканини, збільшення на шви по низу дати 4 - 5 см. Для отримання складання по нижньому зрізу спинки бічний зріз викроїти по прямій лінії. 

 Клини (рис. 284, б, в) викроїти так, щоб часткова нитка пройшла по середині кожного клину. Якщо дозволяє ширина тканини, то клини від лінії стегон до лінії низу можна расклешить більше. 

 Поличка (рис. 284, г). Для отримання драпірування в горловині від середини вирізу її зробити підріз до кінця бокової виточки. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині. Для збільшення присборки відвести бічну частину її вліво на 5 - 6 см По лінії розрізу драпірування для клапана дати припуск на ширину оздоблювальної бейки, тобто 3 см, плюс 5 см для обробки. Середину викрійки покласти до згину тканини.Бічний зріз полички викроїти також по прямій лінії для збільшення глибини складочок.

Клини до переднього полотнища сукні (рис. 284, д, е) викроїти так само, як і до заднього, тільки середину клина (деталь 5) покласти до згину тканини і викроїти один середній клин і два бічних (деталь 6). 

 Бейку (рис. 284, ж) викроїти з оздоблювальної тканини за формою вирізу горловини. Для цього скласти викрійку спинки з поличкою, поєднуючи плечові зрізи і росток з горловиною. Ширина бейки 3 см плюс 0,7 - 1 см для обточування. Викроїти зі швом або без шва по середині спинки дві деталі. 

 Бантик (рис. 284, з) може бути пришивной або цільнокроєна разом з бейкой. Ширина пришивного бантика 6 см, довжина 25 - 30 см 

Припуски на шви і запаси показаний на рис. 284.
 

Пошиття сукні 

1. Відзначити середину всіх деталей і лінію талії на клинах прокладним швом. 

2. Змітати і стачать плечові і бокові шви полички і спинки, обробити шви з боку вивороту. 

3. Закласти складочки або призібрати ліф по лінії талії. 

4. Обробити горловину і клапани подкройными обтачками.

5. Заготовити бейку з оздоблювальної тканини, складаючи нижню і верхню частини лицьовою стороною всередину, змітати і обшиті з усіх боків, залишаючи незастроченными 2 - 3 см. Вивернути бейку на лицьову сторону, промітати і приутюжить. Бейка може бути втачена в горловину разом з обтачкой для обробки вирізу горловини. У такому разі заготовлену бейку докласти лицьовим боком до лицьового боку ліфа, зрівнюючи зрізи бейки зі зрізом горловини, зверху накласти обтачку для обробки горловини, стачать всі 4 зрізу швом шириною 0,7 см (відгинаючи при цьому клапани для драпірування).Обтачку відігнути в бік вивороту і підшити вручну потайними стібками.

6. Якщо бейка прикріплюється окремо, то перш укладається драпірування на клапані, а потім прикріплюється обробна бейка потайними стібками до обшивки горловини. Зрізи клапана з боку вивороту прикріпити вручну до обтачке горловини. 

7. Обробити пройму подкройной обтачкой. 

8. Змітати клини спідниці від верхнього зрізу до лінії талії і від лінії талії вниз вметать розкльошені клини. Стачать клини, обробити шви на вивороті і запрасувати їх передні і бічні до середини переду, задні до середини спинки. 

9. Підшити низ спідниці, відпрасуйте сукню. 

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 683 | Рейтинг: 0.0/0