Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Ансамбль з сукні з цельнокроенными клапанами від плеча і жакета
Фасон 83 (див. на кольоровому малюнку зліва) 


Ансамбль з однотонної щільної тканини: вовни, панами, крепу та ін. (розміри 46 - 60). 


Сукня суцільнокроєна з вирізом горловини фігурне каре. 


Рукав цільнокроєна короткий, викроєний разом з клапаном, перехідним в м'які складки. 


Клапан прикріплений до ліфа ґудзиком. 


На передньому полотнище сукні вставка,закладена складками. 


Вставка може бути плісирована. 


Жакет оригінального крою з суцільнокроєним коміром шалькой. 


Перед жакета з суцільнокроєним трехчетвертным рукавом і підрізом від горловини, закінчується м'якою складкою.


Витачками по плечу закладена складкою. 


Від кінця підріза до низу жакета проходить рельєфний шов. 


Жакет із застібкою попереду на три гудзики. 


Спинка з втачним рукавом. 


Такий ансамбль можна рекомендувати повним жінкам пропорційного статури. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 287)


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 


 Спинка (рис. 287, а). Відкласти глибину вирізу паростка по плечового зрізу (3 - 6 см), по середині спинки 4 - 6 див. Оформити виріз паростка. 


 Переднє полотнище (рис. 287, б). Виріз горловини за плечового зрізу від 3 до 6 см (за бажанням). Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 8 см. Від точки 8 вправо і вліво відкласти 8 - 9 см і отримані точки з'єднати з вирізом горловини за плечового зрізу. Від точки 8 вгору відкласти 2 см і оформити виріз горловини плавною лінією.


Для оформлення цельнокроенного клапана пройму полички розділити на три частини. Від верхньої точки ділення відкласти вправо 8 см, а від нижньої - 11 см. Від точки 11 вліво відкласти ширину клапана, тобто 6 див. Точки 11, 6, 8 з'єднати, продовживши лінію на 0,5 см до плечового зрізу. Оформити клапан, як показано на рис. 287, б.


Довжина підріза сукні для вставки по боковому зрізу 40 см, по середині переднього полотнища 34 див. Від 40 точки через точку 34 провести лінію, рівну 49 див. Від отриманої точки провести пряму до лінії низу і паралельно середини переду. Нанести контрольну лінію по подрєзу, відзначити ширину складки в готовому вигляді, пронумерувати деталі. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 288) 

 Переднє полотнище (рис. 288, а). За оформленої лінії клапана на викрійці зробити підріз від пройми навколо клапана, не дорізуючи до плечового зрізу полички 0,5 див. Відсунути підрізаний клапан за пройму, як показано на рис. 288, а, за рахунок чого вийде припуск для м'якої складки. Від пройми в сторону середини переду зробити розріз на 2,5 - 3 см для закладання м'якою складки. 

 Розкрій вставки (рис. 288, б). Викрійку вставки (деталь 3) розрізати і розсунути на тканини на ширину складки, як показано на рис. 288, б. Наприкінці дати припуск на полскладки плюс 1 см на шов.

Для обробки горловини, клапана і пройми подкроить обтачку (показано штрихами на рис.288). 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 288.
 

Пошиття сукні 

1. Відзначити середину заднього, переднього полотнища і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти-силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Обробити клапан подкройной обтачкой (обтачке повинна бути вже основної деталі на 0,5 см). Підшити низ вставки на спідниці потайними стібками, потім по намічених лініях закласти складки, промітати і приутюжить. 

4. Зробити надсечку в кутку підріза на ширину половини складки, не дорізуючи 0,5 см до основної лінії викрійки. Обробити кут обтачкой, розрізаний у вигляді квадрата (див.Суцільнокроєна сукня прямого крою «сорочка»). За косого зрізу прокласти крайку з тонкої тканини, пристрочите до вивороті припуску, даного при розкрої, потім відігніть його в бік вивороту, промітати і приутюжить.

5. Стачать бічні зрізи припусків на половину складки деталі 3 і 2 з боку вивороту стачного швом. 

6. Накласти підігнутий зріз сукні на вставку з закладеними складками, поєднуючи основні лінії викрійки, і прітачать з лицьової сторони швом шириною 1 - 1,5 см шовковою ниткою. 

7. Змітати і стачать плечові і бокові шви полички і спинки. 

8. Обробити горловину і пройму подкройной обтачкой.

9. Підшити низ сукні потайними стібками, попрасувати і пришити гудзики на клапани. 

Нанесення фасонних ліній жакета на викрійку (рис. 289) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні і по викрійці ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею. 

 СпинкаВикрійку спинки від лінії талії подовжити на 8 - 10 см і розширити по стегнах на 2 см. 

 Рукав (рис. 289, а). На викрійці рукава до основного лифу зазначити центр оката і відрізати передню частину, залишаючи задню частину рукава для втачіванія в спинку. 

 Поличка (рис. 289, б). З першої і другої ліній виточок відкласти вниз по 6 див. Провести лінію відрізу полукокетки паралельно плечового зрізу, продовжуючи від другої лінії виточки підріз на 7,5 - 8 см Для утворення м'якої складки в кінці підріза і для зручності притачивания 1 деталі продовжити лінію полукокетки на 4 див. Довжину підріза, точки 7,5 - 8, з'єднати з кінцем талевої виточки плавною лінією. 

Від бічного зрізу і середини переду подовжити поличку на 8 - 10 см. До середини полички дати припуск для заходу застібки 3 див. 

 Комір. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 6 див. Точку 6 з'єднати з вершиною горловини, продовживши отриману лінію на ширину паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто 7,5 - 8 см. Ширина коміра по спинці 10 - 11 см і вгору 2 див. Точки 2, 10 - 11 з'єднати. Ширина отлетной частини коміра від глибини горловини 6 см По лінії заходу від глибини горловини вниз відкласти 15 див. Оформити комір, як показано на рис. 289, б.
 


Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 743 | Рейтинг: 0.0/0