Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Ансамбль з сукні і фігаро з підрізом від плеча і м'якими складками в кінці підріза
Сукня з однотонної або кольорової тканини (розміри 46 - 52), відрізний по талії, з фігурною кокеткою і м'якими складками у горловині. 


Спинка прилегла. 


Спідниця з п'яти розкльошених клинів з воланом з боків і заднього полотнища. 


Рукав короткий цільнокроєна. 


Фігаро (рис. 272, а) можна виконати з основної тканини або з однотонною, що поєднується за кольором з сукнею. 


Рукав цільнокроєна, тричетвертними. 


Комір - цельнокроенная стійка з невеликими закотами.


Нанесення фасонних ліній сукні на викрійку (рис.273) 


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом.


 Заднє полотнище (рис. 273, а). Ширину і глибину паростка збільшити на 3 - 4 см. Від оформленої горловини відкласти ширину кокетки, тобто 5 див. Лінія відрізу спинки проходить по лінії талії. 


Для расклеша по лінії низу від бічного зрізу вправо додати 7 див. Оформити бічний зріз. 

На спідниці нанести лінію відрізу волана. Для цього бічний зріз спідниці від талії до низу розділити на три частини, а середину заднього полотнища на дві. Отримані точки з'єднати прямою лінією і розділити її навпіл. Від крапки розподілу вниз відкласти 3,5 див. Потім точку 3,5 з'єднати з отриманими точками плавною лінією.

Для расклеша клинів лінію талевої виточки продовжити до лінії відрізу волана. Уздовж волана нанести лінії розрізу викрійки, як показано на рис. 273, а. Поперек волана нанести контрольну лінію (КЛ). 

 Поличка (рис. 273, б). Плечову виточку перемістити на лінію талії, а потім на видозмінену викрійку полички нанести фасонні лінії. Ширину і глибину горловини збільшити на 3 - 4 см Від точки 3 - 4 по середині полички вліво відкласти 2 см, а вниз 8 див. Отримані точки з'єднати фігурною лінією, як показано на рис. 273, б. Від оформленої горловини за плечового зрізу вліво відкласти ширину планки (5 см) і оформити другу лінію планки паралельно першій. Для отримання складання з-під планки від глибини пройми нанести лінію розрізу паралельно плечового зрізу. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 273, в). Для расклеша по лінії низу від бічного зрізу вліво додати 8 см і оформити бічний зріз. Від кінця талевої виточки відкласти вправо і вліво на 1 см і глибину талевої виточки з'єднати з точками 1, продовжуючи лінії до низу. 

Проведену лінію бічного клина розділити навпіл, а боковий зріз на три частини. Отримані точки з'єднати прямою лінією і розділити її навпіл. Від крапки розподілу вниз відкласти 3,5 див. Потім точку 3,5 з'єднати з отриманими точками плавною лінією, як показано на рис.273, ст.

Уздовж волана нанести лінії розрізу викрійки. Поперек волана нанести контрольну лінію (КЛ). Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій сукні (рис. 274) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинка (рис. 274, а, б). Середину кокетки спинки (рис. 274, а) покласти до згину тканини і викроїти дві деталі. Нижню кокетку можна викроїти з підкладкової тканини. 

Середину спинки (рис. 274, б) покласти до згину тканини по частковій нитки. 

 3аднее полотнище спідниці (рис. 274, в) може складатися з трьох клинів. Викрійку їх перевести різцем або вирізати зубцями. Для цілого полотнища зі складанням по талії викрійку розрізати від кінця талевої виточки (показано пунктиром) і розсунути на 8 - 15 см (за бажанням). Середину викрійки спідниці покласти до згину тканини або до обріза краю. 

 Волан до заднього полотнища спідниці (рис. 274, г). Викрійку по нанесених лініях розрізати і розсунути на тканини з проміжками в 10 - 12 см, суміщаючи контрольні лінії.Ширина волана в півтора рази ширше лінії пришива до спідниці. Волан можна закласти складками або заплиссировать. 

 Поличка (рис. 274, д). По нанесених лініях викрійку розрізати від горловини до проймі і до кінця талевої виточки, не дорізуючи 0,5 див. Талевую виточку закрити, залишаючи її глибиною 3 - 4 см. Для збільшення збірок по другій лінії розрізу розсунути викрійку в бік бічного зрізу на 2 - 4 див. 

 Кокетка полички (мал. 274, е). Викроїти з отриманої викрійці для правої полички дві деталі і для лівої також дві деталі з надбавкою до середини полички від глибини вирізу 2 см для заходу застібки. 

 Середній клин до переднього полотнища спідниці (рис. 274, ж). При розкрої середину викрійки покласти до згину тканини.

 Бічний клин до переднього полотнища (рис. 274, з). По середині викрійку розрізати і розсунути на 7 - 10 см для збірок.

Волан до переднього полотнища викроїти аналогічно волану до заднього полотнища. 

Для обробки лінії низу бічних і задніх деталей спідниці викроїти обтачку шириною 4 див 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 274.
 

Пошиття сукні 

1. Відзначити середину спинки заднього і переднього полотнища спідниці. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійок. 

3. Змітати і стачать талевые виточки ліфа. 

4. На поличці закласти м'які складки біля горловини. 

5. Змітати і стачать плечові і бокові шви ліфа. 

6. Змітати і стачать плечові шви верхній кокетки, спинки і полички. 

7. Обрізний край верхньої кокетки підігнути всередину і приметать переказним швом на поличку і спинку, поєднуючи згин кокетки з сильцями для їжі, потім стачать з вивороту.

8. Скласти верхню кокетку з нижньої лицьовою стороною всередину і стачать по вирізу горловини і краю застібки, другий зріз нижній кокетки підшити потайними стібками за шов приточування верхній кокетки. 

9. Обробити низ рукава подкройной або косою обтачкой.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 700 | Рейтинг: 0.0/0