Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Ансамбль з блузи, спідниці і жакета

Блуза і жакет з однотонної тканини, спідниця з тканини в дрібну клітку, підкладка жакета з тканини спідниці. Блуза без рукавів, з драпіруванням за плечового зрізу, з накладною кокеткою у вигляді погончиков, розрізаний разом з коміром, що застібається на один гудзик. По середині блузи глибокий розріз, який закінчується фігурної застібкою на три ґудзики.

Блузу можна носити з варіантами. Кокетку виконати з двох тонів тканини: одну сторону з тканини блузи, другу - з тканини спідниці, тобто картатій. Якщо блуза одягається до картатій спідниці, то кокетку одягати на картату бік. До однотонної спідниці кокетку одягати в тон блузи, приметав її ручними стібками. Блузу можна носити і без кокетки, відвернувши борту. Подкрой борту до жакета (рис. 291, а) з оздоблювальної тканини.

Спідниця спереду і ззаду пряма, з боків розкльошена, з косим розташуванням клітин, на передній частині вставний деталі оброблений кишеню. Бічна деталь закінчується на передньому та задньому полотнищах спідниці клапанами, прикріпленими до спідниці на один гудзик. 

Жінкам зі слаборозвиненими стегнами і короткої талією, так само як і жінкам маленького зросту, спідницю носити не рекомендується. На високих жінок такий наряд виглядає красиво.

Нанесення фасонних ліній на викрійку блузи (рис. 292) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 Спинка блузи (рис. 292, а). Від висоти паростка вниз відкласти 5 см, від глибини вирізу - 6 див. Точки 5, 6 з'єднати плавною лінією, паралельною лінії вирізу паростка. Від точки 5 провести пряму, паралельну плечового зрізу, до перетину з лінією пройми. Біля точки перетину кут розділити навпіл і провести лінію довжиною 1,5 див. Оформити лінію кокетки спинки, як показано на рис. 292, а. Зменшити глибину вирізу пройми на 2 - 3 см. Подовжити спинку від лінії талії на 20 див. 

 Поличка (рис. 292, б). З першої і другої ліній виточок від плечового зрізу вниз відкласти 6 см і провести пряму, паралельну плечового зрізу, до перетину з проймою і горловиною. Від точки перетину біля горловини зменшити виріз її на 1 см і від точки 1 по проведеній лінії кокетки відкласти ширину клапана коміра, тобто 4 див. середини переду від глибини вирізу горловини також відкласти 4 див. Ширину клапана розділити навпіл і вправо для оформлення отлетной частини його відкласти 2 див. Оформити клапан, як показано на рис.292, б.Нижній кут кокетки у пройми розділити навпіл і по лінії поділу відкласти 2 див. Оформити кокетку. Глибину пройми зменшити на 2 - 3 см. Кінці плечової і талевої виточок з'єднати.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій блузи (рис. 293) 

 Спинку (див. рис. 292, а) викроїти по викрійці основного креслення сукні, поклавши середину викрійки до згину тканини. Припуск на шви дати по паростку 0,5 см, по боковому зрізу 2 - 3, по проймі 0,5 див. 

 Поличка (рис. 293, а). Талевую виточку перенести в плечову для отримання більшої присборки. Від кінця плечової виточки зробити розріз до кінця талевої, закрити її, за рахунок чого відкриється нова збільшена плечова витачками. На захід застібки до середини лівої полички додати 3,5 див. В правій поличці для оформлення фігурної застібки від глибини горловини вниз відкласти 20 см і від отриманої точки вправо на захід застібки 2,5 см плюс 1 см на шов. Оформити застібку, як показано на рис. 293, а.Від лінії талії по боковому зрізу і середини полички після переміщення талевої виточки подовжити поличку на 20 см і розширити по лінії низу на 4 сі.

 Кокетка (рис. 293, б). Різцем зняти форму кокетки з викрійки спинки і полички. Плечову виточку на кокетці закрити. Щоб кокетка вийшла без плечового шва, з'єднати кокетку спинки і полички з плечового зрізу і викроїти чотири деталі: дві з основної тканини і дві з оздоблювальної. Викрійку на тканині укладати так, щоб часткова нитка пройшла по середині клапана полички. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 293. 

Пошиття блузи 

1. Відзначити середину всіх деталей спинки, полички, кокетки, лінію талії прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Закласти складочки або зробити збірку по плечового зрізу полички. 

4. Змітати і стачать плечові і бокові шви полички і спинки. Обробити зрізи і запрасувати плечові шви в бік спинки, а бічні в бік полички. Обробити петлі на правій поличці і на клапані кокетки. 

5. Обробити подкройной обтачкой борт з оздоблювальної тканини. Борт блузи опрацювати разом з фігурною застібкою. 

6. Обробити пройму подкройной або косою обтачкой. 

7. Підшити низ блузи на машині підрубувальний швом.

8. Стачать верхні і нижні кокетки по середині, шви заутюжте, скласти верхню і нижню кокетки лицьовою стороною всередину, обшиті по отлетной частини і горловині, залишаючи незастроченными в горловині 3 - 4 см для вивертання на лицьову сторону.Вивернути кокетку на лицьову сторону, виправити шви, промітати, не випускаючи,перекату і відпрасуйте. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку спідниці (рис. 294) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення спідниці. 

 3аднее полотнище (рис. 294, а). Для розробки даного фасону на задньому полотнищі спідниці потрібна тільки одна витачками. Для цього глибину першої виточки збільшити на 1 см за рахунок другої виточки, а залишок її зняти по боковому зрізу. Для кращого облягання спідниці по талії завищити лінію талії заднього полотнища на 2 - 3 см залежно від статури і моди. Для жінок з довгою талією рекомендується робити пояс спідниці ширше. Від лінії талії по боковому зрізу, від виточки та від середини спідниці відкласти вгору 2 - 3 см і з'єднайте отримані точки паралельно лінії талії.

Від лінії талії по боковому зрізу вниз відкласти 8 - 10 см і вправо від точки 8 провести пряму, рівну 10 - 11 см. Ширина клапана від точки 10 - 11 дорівнює 5 см. Від точки 5 провести пряму до низу. Ширину клапана, тобто 5 см, розділити навпіл і від крапки розподілу вправо провести лінію, рівну 3 див. Оформити клапан.

 Переднє полотнище (рис. 294, б) побудувати аналогічно заднього полотнища спідниці, тільки ширина бочка від точки 8 - 10 повинна бути 12 - 13 див. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки та розкроювання спідниці (рис. 295)

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 3аднее полотнище (рис. 295, а). Середину викрійки заднього полотнища (деталь 1) при розкрої покласти до згину тканини. По лінії відрізу бочка до деталі 1 дати припуск на половину глибини односторонньої складки плюс 1 см на шов. Глибину складки по лінії низу звузити на 1 див.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 834 | Рейтинг: 0.0/0