Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Сукня з великим коміром

Плаття з тонкої шовкової або бавовняної тканини, кольоровий або однотонної (рис. 16). Рекомендовані розміри - 44, 46, 48, 50, Відрізне по лінії талії, з відкритим вирізом горловини овальної форми на поличці і мисом на спині, без рукавів. Спідниця широка («дзвін») 8 - або 12 - клинка. Комір великий, попереду закруглений, на спинці із гострими кінцями. 

До обробленої горловині приметываются різні коміри з тканини сукні або оздоблювальної, в цьому випадку сукня завжди буде виглядати свіжим, оновленим і ошатним. 

Кількість клинів можна збільшити або зменшити залежно від повноти фігури. Худорлявим жінкам бажано носити нижню накрохмалену спідницю. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку 

Фасон розроблений за викройкою креслення прилеглого ліфа (рис. 17). 
 

 Спинка. Розширимо виріз паростка по плечового зрізу на 5 см (за бажанням), глибину вирізу по середині спинки збільшимо на 14 - 16 см (за бажанням), точки 5 і 14 (16) з'єднаємо і оформимо виріз паростка. Зменшимо виріз пройми на 2 - 3 см. Для цього боковий зріз від глибини пройми вгору продовжимо на 2 - 3 см і оформимо пройму. 
 
 Комір до спинки. Довжина коміра з плечового зрізу спинки 10 - 12 див. По середині спинки від точки 14 - 16 вниз відкладемо 5 см і від отриманої точки вправо - 5 див. Точки 14 - 16 і 5 з'єднаємо, продовживши лінію так, щоб вона була дорівнює довжині коміра з плечового зрізу, тобто 10 - 12 див заокруглених кінців коміра ширину його від плечового зрізу звести нанівець до глибини вирізу паростка по середині спинки.

 Поличка. Ширина вирізу горловини за плечового зрізу дорівнює 5 см. Від глибини вирізу горловини по середині полички вниз відкладемо 6 - 8 див. Оформимо виріз горловини, з'єднавши точки 5 і 6 - 8. Зменшимо виріз пройми на 2 - 3 см аналогічно проймі спинки. 

Довжина коміра з плечового зрізу дорівнює довжині коміра спинки (10 - 12 см). Від глибини вирізу горловини з середини переду, тобто від точки 6 - 8 вниз відкладемо 10 - 12 см і вліво 3 см (щоб комір підводився від горловини). З'єднаємо точки 3 і 6 - 8 і оформимо нижню лінію комірця паралельно верхній. 

Щоб комір по горловині лежав без напливу, тобто рівно, не потрібно зрізати 3 см з середини переду. 

При розкрої середину викрійки спинки кладемо до згину тканини. Припуск на шви по горловині - 0,5 см, по проймі - 1 см, по плечовому шву - 1,5 - 2 см, по боковому - 2 - 3 см і по низу спинки для запасу і на шов - 4 - 5 див. 

Середину викрійки при розкрої кладемо до згину тканини. Припуск на шви такий же, як і на спинці. 

Для розкрою коміра тканина складемо вдвічі лицьовою стороною всередину і викрійку середини передньої частини коміра до згину тканини так, щоб вона пройшла по частковій нитки. 

 Спідниця. Для розкрою клинів спідниці знімаємо наступні мірки: довжину спідниці (DU) - 75 см; повну мірку окружності талії (ОТ) - 72 см; об'єм стегон (ПРО) - 112 див. 

Повну мірку окружності талії розділимо на кількість клинів. Розчин клина по лініях стегон визначаємо шляхом ділення об'єму стегон на кількість клинів. Якщо спідниця по лінії талії злегка присобрана, то ширина клину по лінії талії і стегон збільшується на 2 - 3 см. 

Витрата тканини залежить від ширини її, по ширині тканина повинна бути не вже 90 см. Для спідниці потрібно два полотнища, довжина кожного з них дорівнює довжині спідниці плюс радіус виїмки клина. Щоб знайти радіус виїмки клину по лінії талії для спідниці кльош («полусолнце»), потрібно повну мірку окружності талії розділити на 3 (3 - постійна величина для всіх розмірів) і додати отриману цифру до окружності талії. Наприклад, окружність талії 72 см: 
 
72 : 3 = 24; 
72 + 24 = 96 див.

Складаємо тканину вдвоє лицьовим боком всередину. Сумісний кромки і сметываем на 1 см від краю. Ширину тканини по верхньому зрізу ділимо навпіл, від отриманої точки проводимо лінію паралельно крайках на нижній зріз тканини, потім точку поділу верхнього зрізу з'єднаємо по лінійці з протилежними кутами зрізів. 
 

При такому розкрої (рис. 18) з одного полотнища тканини викроюється 4 клина: 2 клина в розгорнутому вигляді (д. I), 2 клина в згорнутому вигляді (д. II і III), які сточуємо по середині (по краях). 

З недорогої тканини на худорляву фігуру можна викроїти не 8, а 12 клинів, при цьому треба взяти три довжини спідниці.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 848 | Рейтинг: 0.0/0