Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Штани
Мірки:

довжина штанів по боці..... 75 см
довжина до колін . . . . . . 42 см
окружність стегон........ 36 см
окружність талії......... 32 см

Побудова передньої половинки. Рис. 91.
 

 Беремо лінію плану 18 см з розрахунку 1/4 окружності стегон: окружність стегон 72 : 4 = 18 див.

 Будуємо прямокутник АБВГ розміром 18 см на 75 см, де 75 см - довжина штанів по боці.

 Від точки А опускаємося на 21 см з розрахунку 1/2 довжини до колін: довжина до колін 42 : 2 = 21 див.

 Від точки 21 вправо проводимо горизонтальну лінію кроку так, щоб вона вийшла за лінію БГ на 4,5 см з розрахунку 1/4 лінії плану: лінія плану 18: 4 = 4,5 див.

 Утворився кут позначаємо точкою Ш. Лінію від точки Ш до точки Б ділимо на три рівні частини. На лінії штриха, що ділить кут Ш навпіл, відкладаємо 3 див.

 Від точки Б піднімаємося на 1 див. Потім від руки ведемо пряму лінію від точки 1 через верхню точку поділок до нижньої точки поділу, потім плавним увігнутою лінією з'єднуємо нижню точку поділу через точку 3 з точкою 4,5 та отримуємо лінію банта передньої половинки штанів.

 Від точки 1 вправо відкладаємо 2 см, точку 2 і точку 4,5 з'єднуємо прямою лінією.

 Від точки А вліво відкладаємо 3 см; точку 3 і точку 1 з'єднуємо прямою лінією. Від точки А опускаємося на 12 - 16 см (прорежка кишені), від точки 12 - 16 вліво відкладаємо 3 см, з'єднуємо точки 3 і отримуємо цельнокроений підзор кишені.

 Від точки А по вертикалі опускаємося на 42 см (довжина до колін) і проводимо горизонтальну лінію довжини до коліна.

Побудова задньої половинки. Рис. 92

 Беремо лінію плану 18 см з розрахунку 1/4 окружності стегон: окружність стегон 72: 4=18 див.

 Будуємо прямокутник АБВГ розміром 18 см на 75 см, де 75 см - довжина штанів по боці.

 Від точки А опускаємося на 21 см з розрахунку 1/2 довжини до колін: довжина до колін 42: 2=21 див.

 Від точки 21 вліво проводимо горизонтальну лінію кроку так, щоб вона вийшла за лінію БГ на 9 см з розрахунку 1/2 лінії плану: лінія плану 18: 2=9 див.

 Утворився кут позначаємо точкою Ш. Лінію від точки Ш до точки Б ділимо на три рівні частини. На пунктирній лінії, що ділить кут Ш навпіл, відкладаємо 3 див.

 Від точки Б вправо по лінії плану відкладаємо 2 см, від точки 2 піднімаємо пунктирну лінію 6 см і від точки 6 вправо під прямим кутом відкладаємо 1 див. Потім від руки увігнутою лінією від точки 1 через точку 2, через нижню точку поділу, точку 3 і точку 9 вычерчиваем лінію банта задньої половинки штанів.

 Від крапки А вправо проводимо пунктиром горизонтальну лінію 9 - 10 див. Кладемо лінійку на точку 1 і на лінію пунктиру так, щоб лінія від точки 1 до пунктиру була дорівнює 21 см з розрахунку 1/2 окружності талії плюс 5 см на виточку, мінус з отриманої суми лінію плану передньої половинки штанів і плюс 2 см на вільне облягання: окружність талії 64: 2+5=37 см 37 - 18+2=21 див.

 Від точки А по вертикалі опускаємося на 42 см і вліво проводимо лінію довжини до коліна.

 Від точки 42 вправо відкладаємо 3 см Від точки В вправо проводимо горизонтальну лінію 3 див. Потім послідовно з'єднуємо прямими лініями точку 3, точку 3, і точку 21.

 Від точки Р вліво проводимо горизонтальну лінію 2 см, точку 2 і точку 9 з'єднуємо прямою лінією.

 Лінію талії від точки 1 до точки 21 ділимо навпіл і від крапки розподілу опускаємо пунктиром вертикальну лінію 10 см, потім від крапки розподілу вправо і вліво по лінії талії відкладаємо по 2,5 см (глибина виточки 5 см). Точки 2,5 сполучаємо прямими лініями з точкою 10.

Розкрій і пошиття

 При крої матеріал складається вдвічі, лицем всередину і викроюються відразу дві передніх половинки, потім дві задніх.

 При крої необхідно стежити, щоб часткова нитка проходила по середині штанів. Якщо матеріал вузький, можна пристрачивать клини тільки на задній половинці брюк.

Опрацювання штанів

 Пошиття брюк починають з опрацювання кишені.

 Беруть мішковину (парусину або будь-яку міцну тканину) шириною 22 - 24 см, довше підзора кишені на 5 - 8 див.
 

 Підкладають мішковину під підзор передній частині штанів так, щоб ці частини заходили один за одного на 3 см (мішковина повинна бути обличчям до вивороті штанів). Край підзора загинають на 0,5 см і пришивають в край до кишені. Потім підзор з мішковиною загинають, і по обличчю штанів в край строчать (рис. 93 а).
 

 Беруть задню половину штанів, другий кінець кишені (мішковини) прикладають виворотом до вивороті задній частині штанів, а в наявності штанів накладають планку-підзор (часткова смужка тканини з матеріалу штанів) шириною 3 см, довше розрізу на 2 - 3 см (рис. 93 б). Всі разом зшивають, потім планку (підзор) відвертають бік кишені, другий кінець підгинають на 0,5 см і в край пришивають до мішковині кишені. Мішковину зшивають і обметують рідкісним петельним швом (рис. 93 в).
 

 Заготовляють два хлястика (зажимник) шириною 1,5 см, завдовжки 9 - 10 см в готовому вигляді. Один хлястик підкладають під передню частину штанів, відступивши від верху талії на 1,5 - 2 див. Потім передню частину штанів накладають на задню і закріплюють хлястик (затяжник) двома-трьома рядками по обличчю (93 г).
 

 Бока штанів зшивають распошивочным чи накладним швом, передня частина штанів накладається на задню і пристрочує в край.

 Другий хлястик (запряжник) з продернутой пряжкою вшивається в задню виточку. Після цього зшивається внутрішня частина довжини штанів.

Побудова гульфика і откоска. Рис. 94 а
 

 Беремо прямий кут А. Від крапки А вниз відкладаємо 27 см, величину рівну лінії банта переду від точки 1 до точки 3 плюс 5 см (ширина пояса): лінія банта 22 + 5 = 27 див.

 Від крапки А вправо відкладаємо 5 см, від точки 5 вниз під прямим кутом відкладаємо 3 см, від точки 3 вправо під прямим кутом відкладаємо 4 см, від точки 4 вниз під прямим кутом відкладаємо 3 див. Лінію 3 см ділимо навпіл і від крапки розподілу вправо під прямим кутом відкладаємо 2,5 див.

 Лінію А 27 ділимо навпіл і від крапки розподілу вправо під прямим кутом відкладаємо 5 див.

 Від точки 27 вгору по лінії відкладаємо 2,5 см, від точки 2,5 вгору ще 3 див.

 Від точки 2,5 вправо відкладаємо 2,5 см, праворуч - 1,5 див.

 Коли всі крапки розставлені, оформляємо гульфик: від руки ведемо лінію від точки 5 (верхній) через точки 4 до точки 2,5, через точку 5, точку 2,5 до точки 27. Потім з'єднуємо точку 27 з точкою 1,5, точку 1,5 до точки 3.

 Ліва сторона банта (прорежка) обробляється гульфіком, який складається з подкройного гульфика і подкройных підкладки і прокладки з парусини. Підкладка та парусина до гульфику крояться за розмірами гульфика. Гульфик в готовому вигляді прикладають до лінії банта так, щоб підкладка гульфика була до підкладці штанів. Гульфик прострачивается на машині по обличчю штанів. Петлі прометные.

 Права сторона лінії банта обробляється откоском, який нарощується до лінії банта і має ґудзики (рис. 94 б).

 Откосок обробляється підкрійним матеріалом - підкладкою, яка стоїть ширше откоска на 2 см, і парусиною, кроеной вже откоска на 1 див. Гудзики слід пришивати строго до петель.

 Після того, як пришиті откосок і гульфик, пришивається пояс з пристроченной до верху пояса парусиною і підкладкою.

 Пояс кроїться з розрахунку 1/2 окружності талії плюс 4 см: окружність талії 64: 2+ 4 = 36 див.
 

 Ширина пояса спереду - 5 - 3 см, ззаду - 6 - 4 см (рис. 95). Підкладка та парусина пояса крояться по викрійці пояса. Парусина для прокладки криється вже підкладки на 2 див.

 Пояс прикладають лицьовою стороною до талії штанів і пришивають, шов направляють у бік пояса, прикривають парусиною з підкладкою і строчать по обличчю штанів в шов пояса.

Короткі штани

 Для побудови коротких штанів використовується викрійка довгих штанів з деякими змінами.

Побудова передньої половинки. Рис. 96
 

 Беремо основне креслення передньої половинки штанів. Від точки 42 вправо проводимо горизонтальну лінію довжини до колін і позначаємо точкою Д. Від точки Д опускаємося вниз на 3 см, від точки 42 вправо по лінії відкладаємо 1 див. Точку 1 сполучаємо прямими лініями з точкою 21 (на лінії кроку) і точки 3. Потім точку 3 з'єднуємо прямою лінією з точкою 4,5. Верхня частина креслення брюк залишається без змін.

Побудова задньої половинки. Рис 97

 Беремо основне креслення задньої половинки штанів. Від точки 42 вліво проводимо горизонтальну лінію довжини до колін і позначаємо точкою Д. Вправо продовжуємо лінію довжини до колін до точки 3.

 Від точки Д вліво проводимо горизонтальну лінію 4 см, точку 4 з'єднуємо прямою пунктирною лінією з точкою 9; лінію пунктиру ділимо навпіл. Від точки ділення вправо під прямим кутом відкладаємо 1 см, потім увігнутою лінією від руки з'єднуємо точку 9 через точки 1 до точки 4. Верхня частина креслення брюк залишається без змін.

 Кроїти і шити короткі штани за правилами крою та шиття довгих штанів.

Категорія: Шийте самі | Додано: (12.12.2015)
Переглядів: 1306 | Рейтинг: 0.0/0