Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Розкрій
Перед розкриємо тканину необхідно заутюжте, уточнити, чи немає перекосу ниток. Перекоси вирівняти за допомогою праски. М'які і легко піддаються усадці тканини перед розкриємо необхідно продекатировать. Для цього складемо тканину лицьовою стороною всередину, зрівняємо кромки і загорніть у вологу тканину на кілька годин. Після цього розкладемо тканина на столі і прасуємо з вивороту добре нагрітою праскою по напрямку частковій нитки. 

Розкрій виробу виробляємо за заготовленим викрійками. Тканину, складену вдвічі по довжині, розкладемо на столі. Зрівняємо кромки і зріжемо кромку по всій довжині тканини.

Спочатку розташуємо великі деталі викрійок, а потім дрібні, використовуючи вільні місця між великими деталями. При цьому знак напрямки частковій нитки на викрійці повинен строго відповідати частковій нитки тканини (рис. 50). 
 

Розташування деталей викрійки залежить від ширини тканини, напрямку ворсу, відтінку, малюнка. Якщо малюнок тканини розташований в одну сторону, то викрійки розкладемо так, щоб деталі викрійки були розташовані в одному напрямку малюнка. 

У виробах з оксамиту, плюшу, вельвету всі деталі викроюємо у напрямку ворсу вгору, а з байки - з напрямком ворсу вниз, щоб при носінні збереглася гладка поверхню виробу. При розкрої виробів з парчі, тафти,муару, габардину, кримплена, трикотажних тканин необхідно визначити їх відтінки. Для цього потрібно скласти два зрізу тканини по поперечної лінії і вибрати бажаний відтінок.

При розкладці викрійки на смугастих і картатих тканинах необхідно стежити за тим, щоб смужки або малюнок співпадав з кольором і шириною в бічних швах і по середині кожної деталі: спинки, полички, рукава, переднього і заднього полотнищ спідниці. При цьому деталі викрійки можуть бути розташовані не тільки уздовж, але і впоперек або по косій нитці в залежності від фасону. 

На однотонних тканинах або тканинах з невизначеним малюнком викрійки можна розкладати в різних напрямках, враховуючи напрям частковій нитки в деталях і найбільш економне використання тканини. 

При розкрої виробів з ковзної тканини складаємо її вдвічі, тимчасово сметываем або складаємо шпильками і крім. 

Всі деталі, розкладені на тканини, обводимо гостро відточеним крейдою. Товщина лінії повинна бути не більше 0,1 див. При цьому необхідно нанести на тканину всі контрольні точки і лінії, наявні на выкройках. При розкрої тканину від столу не піднімаємо, ножиці тримаємо гострим кінцем вниз і лівою рукою підтримуємо відрізану частину тканини. 

При розкрої вироби додаємо на шви: на плечові зрізи - 1,5 - 2 см, по бокових швах - 3 - 4 см, по окату пройми - 1 - 1,5 см. Виточки на деталях виробу не вирізаємо.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 1439 | Рейтинг: 0.0/0