Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Примірка
Підготовка виробу до примірки

При підготовці виробу до першої примірки необхідно дотримуватися наступної послідовності. 

1. Відзначити середину заднього і переднього полотнищ, рукава, лінію талії прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать клини (якщо вони є), шви заутюжте. 

4. Змітати виточки і м'які складки, складаючи і вирівнюючи їх від кінця. Виточки сметывать від зрізів до кінця дрібними частими стібками, щоб при сточуванні вони не зсувалися. 

5. Змітати фасонні лінії (підрізи, рельєфи), зробити складання, якщо це вимагається за фасоном. При з'єднанні деталей зметування виробляти з боку тих деталей, які мають посадку тканини: складання, фігурні шви, угнуті лінії. 

6. Змітати плечові шви спинки і полички, суміщаючи контрольні точки. 

Посадку не слід розташовувати близько до проймі. Плечові шви правого плеча сметывать від паростка до проймі, лівого - навпаки, від пройми до паростку по спинці. 

Витачками по середині спинки так само, як і посадка, підтягує вільну тканина спинки і дає гарне облягання. 

До тканин, що піддається розтягуванню, приметать кромку до плечового зрізу полички. Ширина кромки 1 см, довжина на 0,7 см менше плечового зрізу спинки. Плечову виточку не приметывать для зручності сточування її після примірки. 

7. Якщо сукня відрізна по лінії талії, з'єднати ліфа з спідницею. Для цього ліф вкласти в спідницю (лицьовою стороною всередину), сколоти шпильками, поєднуючи середину з серединою спинки заднього полотнища спідниці, середину переду з серединою переднього полотнища і бокові шви, а потім змітати. 

8. По окату рукава прокласти стежки в два ряди: перший ряд на 1 см від зрізу оката, другий - на 0,5 см від першого. 

Перша примірка 

Якщо квітка складена за точно знятої міркою з урахуванням статури, правильно сметано виріб, то під час примірки незначні виправлення. Примірку робити по правій стороні виробу, а при фігурі з відхиленнями від нормальної - по обидва боки. Заколоти застібку, якщо вона є. Під час примірки необхідно звертати увагу на наступне. 

1. Середина спинки повинна проходити по середині спини, а середина полички - з середини переду фігури. 

2. Встановити точно лінію талії. Для цього оперезати фігуру тасьмою і за напрямом розташування тасьми прокласти лінію талії. 

3. Звернути увагу на загальний облягання вироби, уточнити напрямок виточки, яка повинна розташовуватися до центру бюста. 

4. Якщо дивитися збоку, плечовий шов повинен розділяти плече навпіл. 

5. Бічний шов повинен проходити по прямій лінії. 

6. Якщо виріб по лінії талії широко, під час примірки закласти виточки або складочки і скріпити їх шпильками. Довжина і глибина їх залежать від фігури. 

7. Уточнити виріз горловини або розмір і форму коміра. Виріз горловини у виробі повинен щільно прилягати до шиї. 

8. Уточнити фасонні лінії і розташування оздоблювальних деталей: кишень, клапанів, воланів і т. д. 

9. Нижній комір (або викрійку коміра) прикріпити до вирізу горловини так, щоб середина його співпадала з серединою спинки, а кінці - з серединою полички. 

10. Уточнити виріз пройми стібками або обмеловкой. Надлишок оката рукави, призначений для посадки (3 - 4 см), стягнути. Приколоти шпилькою центр оката до плечового шва з підгин зрізу в бік вивороту. Розподілити посадку рукава так, щоб її було більше у спинки, ніж у полички. 

Нанести контрольні точки з'єднання рукава з проймою від плечового шва донизу на відстані 8 - 10 см в сторону спинки і полички. Якщо центр оката рукава не збігається з плечовим швом, приколоти рукав, як вимагає фігура, і нанести контрольну точку з'єднання центру оката з проймою. 

Після примірки прокласти нитку сметочнимі стібками по проймі ліфа навколо оката рукави, яка буде направляючою лінією при вметывании рукава в пройму.

11. У ліфі з цільнокроєним рукавом (довгим або трехчетвертным) плечовий шов, верхній і нижній шов рукава повинні лежати рівно. 

12. Намітити місце розташування петель. 

13. Зазначити довжину виробу. 

Після першої примірки, якщо є виправлення, розпороти бічні і плечові шви, скласти спинку і поличку лицьовою стороною всередину, перегнув їх по лінії середини, поєднуючи плечові і бокові зрізи. Сколоти виріб по плечовому і боковому зрізах шпильками і перенести намічені виправлення під час примірки сильцями для їжі з правої сторони на ліву. Після виправлення дефектів, зазначених під час першої примірки, приступити до пошиття виробу та підготовки його до другої примірки, попередньо перевіривши рівномірність виправлення на обох сторонах вироби. 

Друга примірка 

До другої примірки повинні бути стачены і застрочені всі фасонні лінії, виточки, плечові, бічні шви спідниці, вметаны рукава, комір, приметан ліф до спідниці, заметан низ виробу. 

Під час примірки уточнити: 

довжину і ширину виробу; 

правильність вметывания коміра в горловину, рукава в пройму; 

у виробах з цільнокроєним рукавом оформити низ рукава; 

уточнити форму і розташування оздоблювальних деталей;

зазначити місце пришива ґудзиків, кнопок, гачків тощо; 

звернути увагу на загальний облягання вироби. 

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 2102 | Рейтинг: 0.0/0