Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Правила зняття мірок/Правила складання креслень викрійок/Правила додавання на шви
ПРАВИЛА ЗНЯТТЯ МІРОК 

 Для виготовлення викрійок необхідно мати наступні предмети: сантиметр, лінійку, олівець і гумку.

 При складанні викрійок основну роль відіграє правильно знята з фігури мірка.

 Перед тим як зняти мірку, необхідно оперезати фігуру вузьким ремінцем або сантиметровою стрічкою, строго горизонтально по талії. Це робиться для того, щоб установити точну довжину спинки і переду до талії.

 Людина, з якого знімається мірка, повинен стояти вільно, не горбитися і не вигинатися, не мати на собі зайвого одягу, так як неправильно знята мірка поведе до спотворення креслення викрійки, а отже, виріб буде зшито неправильно.

 Мірки, як правило, знімаються з правого боку фігури і, якщо фігура має які-небудь відхилення, то треба знімати мірку і з лівого боку.

 В першу чергу знімаються мірки довжини і записуються в повному розмірі, потім мірки кіл і записуються в половинному розмірі (наприклад, окружність шиї 36 см, а записують 18 см і т. д.). Окружність пройми записується повністю.

 Розрахунок точок креслення викрійок проводиться з повної окружності.
 

 Мірки знімаються в наступній послідовності:

 Перша мірка - довжина виробу. Мірка знімається від 7-го шийного хребця з середини спини до талії і потім до необхідної довжини виробу (рис. 12).

 Друга мірка - довжина переду. Знімається від 7-го шийного хребця через праве плече основи шиї, по центру грудей (високої частини) і до точки на талія, на відстані 5 см від середини переду. Від отриманої довжини віднімають 1/6 окружності шиї та отримують чисту довжину переду вироби (рис. 12, а).

 Третя мірка - довжина плеча. Знімається від підстави шиї по середині плечової майданчика до плечової кістки (рис. 12).

Четверта мірка - окружність шиї. Знімається по основі шиї. Затягувати і вільно пускати цю мірку забороняється. При знятті мірок підборіддя повинен бути трохи задерти (рис. 12, б).
 

 П'ята мірка - окружність грудей. Знімається через спину, по лопатках, під пахвами, на високій частині грудей, підклавши два пальці (плоско) під груди. Мірку не затягувати (дорослим дівчатам і жінкам знімати цю мірку без бюстгальтера не можна).

 Шоста мірка - окружність талії. Знімається туго по талії.

 Сьома мірка - окружність стегон. Знімається по опуклим місцях сідниць, стегон до переду. На середині живота сантиметр слід трохи підняти.

 Восьма мірка - окружність пройми. Знімається по підставі руки, через плечову кістку; сантиметр слід підтягнути.

 Дев'ята мірка - довжина рукава. Знімається по плечової кісточки, через лікоть до половини кисті руки (рука знаходиться в напівзігнутому стані (рис. 12, в).
 

 Десята мірка - довжина до колін. Знімається від талії по боці до коліна. Той, чия мірка знімається, повинен встати коліном на стілець, випрямити фігуру. Сантиметр натягувати туго до стільця.

 При побудові креслень вживаються такі скорочені назви:

довжина спини - дл. сп.
довжина плеча - дл. пл.
довжина рукава - дл. рук.
довжина переду - дл. пер.
довжина до колін - дл. до кол.
окружність шиї - окр. шиї або о. шиї
окружність грудей - окр. гр.
окружність стегон - ок. бід. або о. бід.
окружність пройми - о. ін. або дкр. пр.

ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ КРЕСЛЕНЬ ВИКРІЙОК 

 Щоб навчитися правильно будувати креслення одягу всіх розмірів і фасонів, необхідно добре засвоїти основні лінії креслення і точки, а також їх зв'язок з людською фігурою.

 Якщо засвоїти правила побудови одного креслення, легко перейти до побудови креслення на будь-яку фігуру, так як основа побудови креслення залишається та ж, змінюються лише розрахункові цифри в залежності від знятої мірки.

 Побудова креслення, викрійки починається від лінії плану - горизонтальної лінії верху креслення.

 У кресленнях розрахункові вимірювання відбуваються в сантиметрах і називаються точками (точка 5, точка 7). Точки не супроводжуються позначенням "див", так як це закривало б креслення. Цифри, що позначають точки розрахунку, повинні стояти поруч з точками або в проміжках. Неправильно поставлена крапка призведе до спотворення креслення викрійки виробу.

 При поділі ліній на частини вживається знак «х», і цей знак називається точкою поділу.

 При побудові креслень зустрінеться визначення - за стандартом - це величини, які долучаються до всіх розмірів даного виробу (наприклад, скіс плеча, на вільне облягання та ін). Тому, засвоївши правила побудови одного креслення, можна будувати креслення викрійок на будь-яку фігуру, змінюючи тільки розрахункові величини.

 Наприклад, лінія плану АБ йде з розрахунку 1/4 окружності грудей плюс 2 см (для всіх розмірів на вільне облягання і є стандартною величиною): окружність грудей 48 : 4 + 2 = 14 див.

 Якщо окружність грудей 52 см, то лінія плану береться з розрахунку 1/4 окружності грудей плюс 2 см (на облягання для всіх розмірів): окружність грудей 52 : 4 + 2 = 15 див.

 Після того, як квітка зроблена, треба її перевірити і, переконавшись у правильності розрахунків ліній, приступити до розкладки викрійки на матеріалі. На выкройках обов'язково вказувати часткові, поперечні, косі лінії, згин матеріалу, шов і т. п.

ПРАВИЛА ДОДАВАННЯ НА ШВИ
 

 При крої вироби необхідно додавати на шви: по лінії боки і лінії плечей - по 2 см; по вирізу пройми - 1 см від скосу плеча і сходити на немає до низу-пройми (внизу пройма не додається); в горловині - 1 см; на підгин низу виробу - 1 - 6 см в залежності від того, який виріб кроїться. До лінії талії блузки додавати 2 - 5 см, до талії спідниці 1 - 2,5 см, не більше. До всіх інших лініях розрізу викрійок додавати 2 - 4 див.

 Викрійки на матеріалі укладати один від одного на відстань додавання на шви. (Рис. 13).

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/shejte_sami/2_pravila_snjatija_merok/37-1-0-230

Категорія: Шийте самі | Додано: (10.12.2015)
Переглядів: 4517 | Рейтинг: 0.0/0