Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 18
Гостей: 18
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Правила крою, шиття та обробки виробів
ОПРАЦЮВАННЯ КИШЕНІ "ЛИСТОЧКА"
 

 Місце розрізу кишені намічають наміткою. Вниз і вгору від намітки на відстані 0,25 см прокладають ще намітку (рис. 159 а).

 Відрізається мішковина - це будь-яка тканина для кишені, бажано з тканини виробу. Ширина мішковини повинна бути ширше розрізу кишені на 3 див.

 Мішковину прикладають лицем до лиця вироби так, щоб край мішковини був нижче нижньої намітки на 2 см і мішковина виходила за розріз на 1,5 см з кожної сторони. Мішковину пришивають по верхній намітці.

 Відрізають матеріал на листочку разом з мішковиною кишені (мішковина і листочка з того ж матеріалу, що і виріб). Довжина мішковини береться з розрахунку довжини кишені плюс 4 см на листочку, ширина кишені-мішковини ширше розрізу кишені на 3 див.

 Перегинають на лицьову сторону 2 см по ширині мішковини. Відступивши від краю згину на 1,5 см ставлять мітку, опускаються вниз на 1,5 см, від 1,5 - до краю. Прошивають куточком по мітках, вирізують кути (рис. 159 6).

 У кутах швів роблять надсічки, листочку вивертають наявності і разутюжівают (рис. 159).

 До нижньої намітці по обличчю вироби прикладають особою краю аркушу, попередньо відігнувши 2 см раніше пришитою мішковини, і пришивають по краю листочки. Коли дві мішковини пришиті, розрізають по середній намітці так, щоб розрізати по середині, не дорізуючи до кожного краю рядка на 1,5 см (рис. 160 м). Від розрізу в кути рядків зробити надсічки. Мішковини вивертають навиворіт вироби, листочка залишається на обличчі.

 Мішковину першого шматочка розправляють так, щоб 2 см вище розрізу кишені (під листочками з вивороту вироби). Мішечки зшиваються з трьох сторін, захопивши куточки надсечек розрізу кишені, потім колом обметують рідкісним петельним швом, щоб не облохматились. Листочку прикріплюють до виробу, захопивши 2 см мішковини, щоб було міцніше і не прорвати виріб в місцях прикріплення листочки. Всі заутюжте по вивороту вироби.

 Накладні кишені обробляють підкладкою і пришивають до виробу так, щоб не було видно стібків. На виробах з легкої тканини кишені можна пришити на машині в край.
 
ОБРОБКА КОРСАЖА ДЛЯ СПІДНИЦЬ

 Корсаж робиться із спеціальної корсажной стрічки, складеної вдвічі і простроченої зигзагоподібно в пайовому напрямі. Корсажную стрічку можна замінити парусиною.

 Верх спідниці підгинають навиворіт на 1,5 см і строчать по обличчю, відступивши від згину на 0,25 см, нитками в колір виробу. Потім руками пришивають корсаж з пришитими петлями і гачками.

Пришивши петель і гачків до корсажу
 

 Відрізають ганчірочку по ширині корсажа і довжиною 4 см (ганчірочка може бути з сатину, ситцю, саржі тощо), її накладають на кінець корсажа і, відступивши від краю на 0,5 см, пришивають. Ганчірочку перегинають через шов, окантовують шов (рис. 160 а). На ганчірочку пришивають петлю так, щоб вона була вище краю окантовки на половину своєї величини (петлі), і відступивши від краю ширини корсажа на 0,5 см. Гачок пришивається, відступивши від другого краю ширини корсажа на 0,5 см так, щоб його носик знаходився на рівні краю окантовки (рис. 160 б),

 Коли гачок і петля пришиті, робиться горизонтальна рядок під самий низ гачка. Ганчірочку підгинають так, щоб вона дійшла другим згином до краю окантовки і разом з окантовкою пришивають через край дрібними стібками. На кожному кінці корсажа проти петлі пришивається гачок, а проти гачка - петля (рис. 160).

 На одній стороні петлі, на інший гачки - не рекомендується. Лицьова сторона корсажа та, де знаходяться носики гачків.

 По боках корсажа роблять дві петлі-вішалки довжиною 6 - 7 см (з сатину, ситцю, саржі та ін).
 
КОРОТКІ ПРАВИЛА ШИТТЯ ВЕРХНЬОГО ОДЯГУ

 Пальто шиють за правилами шиття верхнього одягу.

 Велике значення в опрацюванні пальто мають прокладки з парусини в бортах. Перед тим, як приметывать подбортники, необхідно приметать прокладку (парусину) до борту пальто, відступивши від краю на 0,25 див. Потім подбортник з приметанной прокладкою великими стібками прикріплюють до борту вироби, захоплюючи тільки нижню нитку борту.

 Верх виробу і прокладка повинні бути з'єднані між собою і тканина виробу не повинна мати натягу або посадки.

 Краю борту виробу обробити штучної кромкою (як у виробах з легкої тканини), можна пришити тонку кромку, тасьму. Крайку треба пришивати стібками, непомітними на лицьовій стороні.

 Після обробки борту, необхідно звірити довжину обох бортів. У разі різної довжини, їх треба зрівняти переробкою того чи іншого борту.

 Комір пальта так само має прокладку (парусину) і обробляється сметочнимі рядками, як і борт.

 Коли прокладка (парусина) оброблена, приметують подбортник і комір, потім пришивають на машині.

 Рукав до пальто повинен бути двухшовным і втачивается за правилами втачку двошовних рукавів.

 При шитті пальто необхідно кожен шов, кожну оброблену деталь добре разутюживать.

 При конструюванні зимового пальто необхідно враховувати припуск на утеплюючий матеріал: вату, ватин, хутро і т. д. Величина припуску від 2 до 5 см і залежить від товщини шару утеплювального матеріалу, (бажано утеплюючий матеріал робити як можна тонше).

 На утеплюючий матеріал можна припустити і при крої пальто.

 Зимові пальто бувають однобортні і двобортні. Однобортні мають запах 4 - 5 см, двобортні 8 - 10 см для дитячих виробів і до 12 см для дорослих.

 Підкладка і утеплюючий матеріал крояться по викрійці пальто з вирахуванням ширини подбортника.

 Утеплюючий матеріал, як і підкладка, пришиваються до пальто на руках.

Категорія: Шийте самі | Додано: (13.12.2015)
Переглядів: 1566 | Рейтинг: 0.0/0