Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Прасування
Перш ніж приступити до прасування виробу, необхідно шматочок тканини зволожити і відпрасуйте, перевіривши, чи не залишиться на ньому плям при зволоженні. Якщо плям немає, то можна виріб з тонкої тканини прасувати з вивороту без прокладки (зволожена лляна тканина). Якщо плями від зволоження тканини залишаються, прасувати виріб потрібно обережно. Для цього слід зволожити прокладку, віджати, покласти її на стіл і провести гарячою праскою, знімаючи частково вологу, або зволожену прокладку покласти на суху тканину у розгорнутому вигляді і скачати рулоном, частина вологи вбере суха тканина. 

Вироби з шовку, капрону, шифону, оксамиту прасувати не гарячою праскою без зволоження. 

 Прасування виточок. У виробах з вовняних і щільних тканин виточки необхідно приутюжить на ребро (по згину). Для зручності прасування покласти поличку виворотом вгору так, щоб плечовий зріз був розташований на правій руці. Злегка приутюжить плечову виточку, починаючи від плечового зрізу до кінця виточки. Видалити намітку і продовжувати прасування до повного прилягання виточки. Утворилася слабину тканини в кінці виточки сутюжить, Для прасування талевої виточки повернути поличку так, щоб зріз був розташований на правій руці, приутюжить її злегка, починаючи від зрізу до кінця виточки, видалити намітку і продовжувати прасувати до повного прилягання. 

Талевые виточки ліфа і спідниці запрасувати в сторону середини виробу. 

Поличку плечовими зрізами покласти до себе і прасувати бічну частину від пройми до центру опуклості виточок, сутюживая слабину в проймі і кінцях виточок. Слабину тканини на грудях запрасувати, поклавши поличку зрізом по талії до себе. 

Потім покласти поличку так, щоб плечовий зріз знаходився біля правої руки, і прасувати, починаючи від горловини до низу, потім повернути поличку боковим зрізом до себе і прасувати бічну частину, надаючи поличці закінчений вигляд. 

Якщо при прасуванні контурні лінії виточки закарбувалися на лицьовій стороні, тобто з'явилися класи (блиск), для видалення їх необхідно, з боку вивороту, піднявши виточку, покласти вологу прокладку, відпарити до видалення блиску. 

Правильно отглаженное виріб набуває гарний вигляд.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 1797 | Рейтинг: 0.0/0