Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Побудова креслень викрійок, розкрій та пошиття одягу для дітей ясельного і дошкільного віку
СОРОЧЕЧКА. Рис. 14
 

Мірки:

довжина сорочечки......... 26 см
окружність шиї............. 12 см
окружність грудей.......... 24 см

 Беремо лінію плану - горизонтальну лінію - з розрахунку 1/4 окружності грудей плюс 2 см: окружність грудей 48 : 4 + 2 = 14 див. 2 см дається за стандартом на вільне облягання для всіх розмірів, значить 2 см треба додавати до всіх розмірів.

 Будуємо прямокутник АБВГ розміром 14 см 26 см, де 26 см - довжина сорочечки.

 Від точки Б вліво проводимо горизонтальну лінію 8 см і ставимо точку 8. Від точки 8 опускаємо лінію 10 см і від точки 10 вправо проводимо пунктирну лінію до перетину з лінією БГ. Від точки перетину пунктиру вліво відкладаємо 2 см і вниз - 3 см Від точки 10 по лінії піднімаємося на 2 см і ставимо точку 2.

 Від точки Р вліво відкладаємо 3 см і ставимо точку 3, від точки 3 піднімаємося на 1 див.

 Коли всі крапки розставлені, руки ведемо увігнуту лінію від точки 2 (лівої) через точку 2, через точку 3 і вниз до точки 1. Це буде пліч сорочечки. Лінію ВГ ділимо навпіл і ставимо знак "х". Від точки 1 ведемо від руки вільну лінію, поступово сходить нанівець до точки ділення (так скошуються боки низу виробів).

 Від точки А по лінії плану вліво відкладаємо 4 см з розрахунку 1/6 окружності шиї: окружність шиї 24 : 6 = 4 див.

 Від точки А опускаємося на 5 см з розрахунку 1/6 окружності шиї плюс 1 см (на всі розміри на вільне облягання): окружність шиї 24 : 6 + 1 = 5 див.
Точку 4 і точку 5 з'єднуємо увігнутою лінією від руки і отримуємо виріз горловини переду сорочечки.

 Від точки А по вертикалі опускаємося на 1 см, точку 1 з'єднуємо плавною лінією з точкою 4 (плану) і отримуємо виріз горловини спинки сорочечки.

Розкрій і пошиття

 Лінія АВ є серединою переду і спинки сорочечки і криється по частковій нитці. Бока зшиваються запошивальним швом.

 Спинка має розріз. Горловина сорочечки обробляється косою бейкой наявності. Коса бейка приметывается обличчям до вивороті сорочечки з горловинке, пришивається, вивертається наявності - шов на ребро - і пристрочує на машині рядком спустошені. Зав'язки можуть бути викроєні разом з бейкой або вшиті в розріз горловини. Горловину можна обробити мереживом або обв'язати гачком. Низ сорочки і рукава підшивають своїм підгин - ширина 0,5 - 1 див.

ЧЕПЧИК. Рис. 15
 

 Мірки: окружність голови........ 36 см

 Будуємо квадрат АБВГ з розрахунку 1/4 окружності голови плюс 3 см: окружність голови 36 : 4 + 3 = 12 див. 3 см - величина постійна і додається до всіх розмірів.

 Лінії АВ і БГ ділимо кожну навпіл. Від точки А вліво по лінії плану відкладаємо 3 см Від точки Б вправо по лінії плану так само відкладаємо 3 див. Лінію ВГ ділимо навпіл; від точки ділення вгору відкладаємо 0,5 см. Від точки В вліво відкладаємо 2 см, від крапки Г вправо - так само 2 див. Коли всі крапки розставлені, з'єднуємо від руки увігнутою лінією точки 3 (верх), точки поділу вертикальних ліній з нижніми точками 2. Потім увігнутою лінією з'єднуємо точки 2 на лінії ВГ через точку 0,5.

 Чепчик складається з двох деталей: потиличної і рівною смуги, що закриває тім'я і боки голови. Рівна смуга йде з розрахунку ширини 11 см або 9 см і довжини 16 див. Довжину 16 см знаходимо так: вимірюємо окружність голови за кресленням потиличній частині і отриману величину ділимо навпіл.

 В даному випадку вимірювання показало, що окружність креслення 32 см, значить довжина смуги: 32 : 2 = 16 див.

 Будуємо прямокутник АБВГ розміром 9 см на 16 див. Лінія плану АБ має згин матеріалу. Лінію ВГ ділимо навпіл. Від точки В вліво і крапки Г вправо по лінії відкладаємо по 1 см і ставимо крапки. Від точок 1 (правої і лівої) піднімаємося по вертикалі на 1 див. Лінії АВ і БГ кожну ділимо навпіл і точки ділення сполучаємо прямими лініями з точками 1 (верхніми). Точки 1 з'єднуємо з точкою поділу лінії ВГ.

 Шиється чепчик запошивальним або выворотным швом. Чепчик можна обв'язати, обробити мереживами або прошивками.

КОНВЕРТ. Рис. 16
 

 Мірки:

довжина конверта . . . . . . . . . . 100 см
ширина ................................ 30 см

 Беремо лінію плану АБ, рівну 100 см, і будуємо прямокутник АБВГ розміром 100 см на 30 см (ширина). Лінії АВ і БГ ділимо навпіл і точки ділення з'єднуємо. Лінію плану АБ ділимо на п'ять рівних частин і від кожної точки опускаємо вертикальні лінії на ВГ. Від точки поділу на лінії АВ вправо відкладаємо 13 см і 13 точку з'єднуємо з точкою В прямій пунктирною лінією. Лінію пунктиру ділимо навпіл. Від точки ділення вліво під прямим кутом відкладаємо 3 см і увігнутою лінією з'єднуємо точку 13 через точку 3 з точкою Ст. Прямокутники 1, 4, 5 верхньої частини конструкції зачертить, так як їх треба буде вирізати.

Розкрій і пошиття

 Конверт по лінії ВГ має згин матеріалу і криється по частковій нитці. Конверт може бути зшитий на підкладці, яку кроять по цій же схемі. Потім складають конверт і підкладку особа з обличчям і зшивають колом, за винятком одного боку - низу, і вивертають наявності. Недошитая на машині частина закладається руками. Конверт можна обробити мереживами.

ПОЛ3УНКИ. Рис. 17
 

 Мірки: окружність талії....... 24 см

 Беремо лінію плану 26 см з розрахунку 1/2 окружності талії плюс 2 см на вільне облягання: окружність талії 48 : 2 + 2 = 26 див.

 Кут плану позначаємо точкою А. З точки А опускаємо вертикальну лінію 24 см з розрахунку 1/2 окружності талії: окружність талії 48 : 2 = 24 див.

 Від точки 26 (плану) вправо продовжуємо лінію на 17 см з розрахунку 1/4 окружності талії плюс 5 см: окружність талії 48 : 4 + 5 = 17 див.

 Від точки 24 (вертикальної лінії) вниз продовжуємо вертикальну лінію на 17 см з розрахунку 1/4 окружності талії плюс 5 см: окружність талії 12 + 5 = 17 див.

 Точку 17 і точку 17 з'єднуємо прямою лінією. Правий кут плану позначаємо точкою Б, нижній - точкою Ст.

 Від точки Б на лінії БВ відкладаємо 17 см з розрахунку 1/4 окружності талії плюс 5 см: окружності талії 48 : 4 + 5 = 17 див.

 Від точки 17 по похилій лінії відкладаємо 14 см з розрахунку 1/4 окружності талії плюс 2 см: окружність талії 48 : 4 + 2 = 14 див.

 Від точки 14 вправо під прямим кутом відкладаємо 1,5 див.

 Від точки В по похилій лінії піднімаємося на 14 см з розрахунку 1/4 окружності талії плюс 2 см: окружність талії 48 : 4 + 2 = 14 див.

 Від точки 14 вправо під прямим кутом відкладаємо 2 см, відстань між точками 14 ділимо навпіл і від крапки розподілу вліво під прямим кутом відкладаємо 6 см (для всіх розмірів). Коли всі крапки розставлені, руки з'єднуємо увігнутою лінією точку 1,5 через точку 14, точку 6, точку 14 з точкою 2 і отримуємо виріз для ніжок. З'єднуємо прямою лінією точку 17 з точкою 1,5 і точку В з точкою 2.

 Повзунки робляться на гудзиках.

КОМБІНАЦІЯ «ЖАБЕНЯ»
 

 Мірки:

довжина „жабеня"....... 30 см
окружність грудей..........30 см
окружність стегон........ 28 см
окружність шиї........... 13,5 см

 Комбінація складається з трусиків і ліфчика.

Побудова трусів. Рис. 18
 

 Беремо лінію плану 60 см з розрахунку окружності стегон плюс 4 см за стандартом на вільне облягання для всіх розмірів: окружність стегон 56 + 4 = 60 див.

 Будуємо прямокутник АБВГ розміром 60 см на 30 см, де 30 см - довжина виробу.

 Від точки Р вгору і вправо відкладаємо по 3 см Від точки вгору і вліво так само відкладаємо по 3 див. В обох випадках точки 3 з'єднуємо увігнутими лініями.

 Лінію плану АБ ділимо навпіл і від крапки розподілу опускаємо пунктирну лінію в 12 см для прорежки. Прорежка обробляється планкою № 1 (рис. 156).

 Від точки А піднімаємося на 5 см і точку 5 з'єднуємо прямою лінією з точкою поділу лінії плану.

Побудова ліфчика. Рис. 19
 

 Беремо лінію плану ліфчика АБ дорівнює 10 см (стандарт для всіх розмірів).

 Від точки Б опускаємо вертикальну лінію 26 см (довжина до талії), лінію 26 ділимо навпіл і від крапки розподілу вліво проводимо пунктиром горизонтальну лінію 13 см з розрахунку 1/4 окружності грудей мінус 2 см: окружність грудей 60 : 4 - 2 = 13 див.

 Від точки 26 вліво проводимо горизонтальну лінію 20 см з розрахунку 1/4 окружності грудей плюс 5 см: окружність грудей 60 : 4 + 5 = 20 див.

 Від точки 20 вгору відкладаємо 5 см. Від точки А через точку 13 до точки 5 вычерчиваем від руки увігнутою лінією пройму ліфчика.

 Від точки 26 опускаємо 4 см і точку 4 з'єднуємо прямою лінією з точкою 20 - це лінія спуску переду. Від точки 20 вліво проводимо горизонтальну лінію 35 см (для банта) і від точки 35 вгору відміряємо 4 див. Точку з'єднуємо прямою лінією з точкою 5.

 Тепер перейдемо до оформлення вирізу горловини.

 Від точки Б вліво по лінії плану і вниз відкладаємо по 5 см з розрахунку 1/6 окружності шиї плюс 0,5 см: окружність шиї 27 : 6 + 0,5 = 5 див.

 Точку 5 і точку 5 з'єднуємо від руки увігнутою лінією і отримуємо виріз горловини спинки ліфчика. Потім від точки Б опускаємо 10 см (стандарт для всіх розмірів), точку 10 з'єднуємо злегка увігнутою лінією з точкою на лінії плану і отримуємо виріз горловини переду ліфчика.

Розкрій і пошиття 

 Перед та спинка ліфчика крояться по частковій нитці, по одній викрійці.
Ліфчик викроюється без вирізу горловини, потім окремо вирізаються горловина переду і спинки.

 Труси «жабеня» крояться в розгорнутому вигляді, передня і задня частини разом, шиються запошивальним або распошивочным швом.

 Середина заду і переду трусів «жабеня» мають шов. Перед ліфчика пришивається до трусів. Для заду трусів викроюється пояс з розрахунку 1/2 окружності грудей плюс 2 см: окружність грудей 60 : 2 + 2 = 32 див.

 Ширина пояса 8 див. Пояс може бути суцільно кроєним з ліфчиком переду або пристрочным.

 Горловина обробляється косою бейко, можна наявності і навиворіт. Якщо виріз горловини під горлечко, по середині спинки робиться розріз і обробляється планкою № 1 (рис. 156). Ніжки трусів на резинці.

Категорія: Шийте самі | Додано: (10.12.2015)
Переглядів: 3756 | Рейтинг: 2.0/1