Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Плаття на круглій кокетці
Побудова спинки. Рис. 42

 Беремо викрійку основного креслення сукні і плече спинки продовжуємо на 3 см Від точки 15 по вертикалі піднімаємося на 2 см і від точки 2 вліво проводимо горизонтальну лінію 8 см (на складки або складання). Від точки 8 опускаємо вертикальну лінію до лінії низу виробу і з'єднуємо з точкою 50.

 Від точки 3 проводимо від руки вільну лінію до точки 2 (по цій лінії відрізається кокетка).
 

Побудова переду. Рис. 43

 Беремо викрійку основного креслення сукні і плече переду продовжуємо на 3 див. Точку 3 з'єднуємо від руки вільної лінією з точкою 15 (по цій лінії відрізається кокетка).

 Від точки 15 вправо проводимо горизонтальну лінію 8 см, від точки 8 опускаємо вертикальну лінію до лінії низу виробу і з'єднуємо з точкою 52. 8 см йдуть на складання або складки під кокетку.

Побудова рукава. Рис. 44
 

 Для побудови рукава можна використовувати рукав основного креслення і зробити на ньому необхідні зміни або накреслити знову, так як цей рукав по голівці має складання.

 Беремо лінію плану 35 см з розрахунку колу пройми 27 см плюс 8 см на збірки: окружність пройми 27+8=35 див.

 Будуємо квадрат АБВГ розміром 35 см на 35 див.

 Від точки А по вертикалі опускаємося на 9 см з розрахунку 1/3 кола пройми: окружність пройми 27: 3=9 див.

 Від точки 9 вправо проводимо горизонтальну лінію до лінії БГ і позначаємо точкою П. Лінію плану АБ ділимо на шість рівних частин і точки ділення позначаємо а1, а2, а3, а4, а5. Від кожної точки поділу опускаємо вертикальні лінії на лінію 9П. Точку перетину вертикальної лінії від точки а5 з лінією 9П позначаємо точкою П1.

 Від точки а1 опускаємося на 6 см, від точки а2 - на 3 см, від точки а3 - на 3 см, від точки а4 - на 3,5 см. Відстань П1П ділимо навпіл і від крапки розподілу опускаємося на 0,5 см.

 Коли всі крапки розставлені, увігнутою лінією від руки з'єднуємо точку 9 через точку б, через точку 3, точку 3, точку 3,5, точку П1, точку 0,5 до точки П і вычерчиваем головку рукава.

 Низ рукава оформляється за кресленням рукава основного сукні (рис. 40).

Побудова коміра. Рис. 45
 

 Беремо лінію плану 17,5 см з розрахунку 1/2 окружності шиї плюс 1 см на свободу і плюс 3 см на мисик: окружність шиї 27:2+ 1+3= 17,5 див.

 Будуємо прямокутник АБВГ розміром 17,5 см на 8 см, де 8 см - ширина коміра.

 Від точки А по вертикалі опускаємося на 2 см. Від точки Б вліво по лінії плану відкладаємо 3 див. Точку 3 і точку 2 з'єднуємо увігнутою лінією. Від точки М по вертикалі піднімаємося на 3 див. Точку 3 з'єднуємо прямою лінією з точкою 3. Лінію ВГ ділимо навпіл і точку 3 з'єднуємо увігнутою лінією з точкою поділу. Лінія 2В є згином коміра, криється за частковою.

Розкрій і пошиття

 Після того, як викроєні кокетки, нижні частини переду і спинки по лінії кокетки збираються на складання або укладаються в складки. Кокетка обробляється своїм підгин, пущеним при крої на шви. Кокетку настрачівают зверху, рядок роблять відступивши від краю на 1 - 0,5 см. При шиття і крій необхідно дотримуватися правила додавання на шви.

 По даній схемі можна кроїти дитяче пальто на круглій кокетці, але для цього необхідно 8 см, додані на складку переду, продовжити до горловини переду і викреслити борт. Ширина борту може бути різною, але не менше 3 см і не більше 8 див. При крої пальто необхідно подкраивать подбортник і пришивати його за правилами.

Категорія: Шийте самі | Додано: (11.12.2015)
Переглядів: 954 | Рейтинг: 0.0/0