Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Перенесення виточок
Для перенесення фасонних ліній з малюнка журналу мод на основну викрійку необхідно розглянути фасон і визначити, на основі якої викрійки розроблений фасон (за викройкою основного креслення сукні з втачним рукавом або м'якої форми, відрізного по лінії талії або суцільнокрійного); місце розташування плечової і талевої виточок; форму коміра або деталей, оформляють виріз горловини; положення лінії талії, форма крою рукава, спідниці; розташування фасонних ліній (симетричне або асиметричне); визначити розташування і величину фасонних ліній на око (візуально). 

Для того щоб розібрати фасон візуально, необхідно знати розташування конструктивних ліній і їх натуральну величину: наприклад, довжину плеча, горловини, глибину горловини, лінії грудей, талії, стегон, низу, середину переднього та заднього полотнищ, лінію бічного зрізу пройми. Крім того, визначаємо, між якими лініями і яку частину займає конструктивна або фасонна лінія, а також деталь на малюнку журналу мод. Потім фасонную деталь на викрійці або лінію підріза відкладемо в сантиметрах. Малюнок можна подумки розділити на такі ж конструктивні лінії, як і викрійку. 

Приступаючи до розробки фасонів, слід взяти основну викрійку в натуральну величину (блуза, спідниця, цельнокроеное плаття і т. д.), враховуючи форму покрою (рукав втачной, цельнокроений). Для розробки асиметричного фасону викрійка повинна бути в розгорнутому вигляді, тобто ліва і права поличка. 

Фасонна лінія може проходити через плечову виточку або нижче. У такому разі виточку при нанесенні фасонних ліній залишити на місці. Якщо фасон пов'язаний з переміщенням плечової виточки, тобто фасонна лінія перетинає виточку, необхідно насамперед перемістити її в потрібному напрямку. Потім викрійку з отриманої вытачкой накласти на аркуш паперу, окреслити і не вирізати до тих пір, поки не буде розроблений фасон, так як фасонні лінії можуть виходити за межі основної викрійки (наприклад, цельнокроений комір). 

Загальні відомості про переміщення виточок 

Виточки в жіночих сукнях і кофточках необхідні, для того щоб додати виробу хорошу форму. Вміле використання виточок дає можливість отримати різні фасонні лінії. При нанесенні фасонних ліній необхідно знати правило переміщення виточок. 

Для переміщення виточки в бажаному напрямку (за фасоном) на основну викрійку нанести лінію переміщення виточки. По нанесеній лінії викрійку розрізати. Закрити плечову або бічну виточку, за рахунок чого відкриється нова витачками. 

Переміщення виточок в суцільнокроєних сукнях, відрізних по лінії талії, в ліфах і сукнях м'якої форми і спідницях виробляємо таким же способом. 

Переміщенням виточок можна отримати найрізноманітніші фасони. В залежності від фасону можна збільшити або зменшити кількість складок або збірок шляхом розрізання викрійки і перенесення її в потрібному напрямку або збільшенням тканини при розкрої. 

Так як основна форма може знадобитися, зніміть з неї окремо викрійки полички і спинки, які потім доведеться розрізати. На цих выкройках позначте місце, де буде розташовуватися нова витачками, кокетка, рельєфи, виріз збірки - все, що потрібно по моделі. Після цього приступите до перенесення виточки. 
 

 Витачками під пройму. Відстань по боковому шву від пройми до виточки може . бути будь-яким. У нашому прикладі 3 - 4 див. Відкладіть це відстань, поставте крапку і з'єднайте її з кінцем виточки (рис. 8). 

Розріжте викрійку по цій новій лінії, стару виточку заколіть шпильками з виворітного боку, поєднавши лінії виточки. Після цього відкриється. нова витачками бічного шва. 
 
 Витачками в пройму (рельєф). Відзначте на лінії пройми точку, звідки піде нова витачками, і з'єднайте цю точку з кінцем виточки. Розріжте викрійку по наміченій лінії (рис. 9). Стару виточку закрийте. Обидві лінії нової виточки і виточку на талії з'єднати плавною лінією. Це і буде передбачена фасоном лінія рельєфу. Вона пройде по центру виточки або трохи лівіше. Прослідкуйте, щоб лінії переду і бочка, які зшиваються, були рівні між собою. 
 

 Витачками на складання або складки біля кокетки. На викрійці закрийте виточку і нанесіть лінію кокетки, форма і величина її залежить від моделі. Кокетку відріжте (рис. 10). На іншій частині полички відкрийте виточку, зберіть її в збірку або розподіліть на кілька м'яких складочок. Якщо цього недостатньо (припустимо, ви хочете зробити збірок або складочок більше, ніж дозволяє залишилася витачками), викрійку розріжте до низу і розведіть. 
 

 Витачками в горловину. Якщо по моделі складання розташовуються біля горловини, то виточку переносите до горловини. На лінії горловини ближче до середини переду поставте крапку і з'єднайте її з кінцем виточки (рис. 11). Розріжте по цій лінії, закрийте стару виточку. Щоб збірок було більше, розріжте викрійку від горловини вниз і розсуньте частини полички. Можна додати і у лінії середини переду. 

Якщо виріз повинен бути великим, намітьте лінію вирізу до перенесення виточки, а потім переносите її на нову лінію горловини. 
 

 Витачками на лінії середини переду. Іноді в моделі складання розташовуються по лінії середини переду, значить виточку треба перенести сюди (як правило, тут же розташовується шов). Для цього вибирається точка на лінії середини переду (рис. 12), вона з'єднується з кінцем виточки і т. д. Так як на середині переду шов, ця лінія повинна бути плавною. 
 

 Витачками на лінії талії. Нижню, що знаходиться на талії виточку з'єднайте з основною, йде від плеча (рис, 13). Потім основну виточку закривають, а нижню розрізають посередині. В жакетах вільної форми цю перенесену на талію виточку не застрочують, а залишають відкритою, як у запропонованій моделі. 
 

 Витачками в драпіровку. Якщо по моделі драпірування розташований асиметрично, то моделювати потрібно відразу на обох поличках. 

Зробіть повну викрійку переду (рис. 14). Намітьте лінію зрізу правої полички, відріжте зайве. Виточку, що йде від талії, з'єднайте з кінцем основний виточки. Закрийте всі виточки за напрямом, в якому драпірується тканина, проведіть від основної виточки лінію і розріжте у цьому місці викрійку, і витачками перенесена. 

У блузках такого фасону зазвичай обидві полички крояться однаково і внизу пришивається широкий пояс, що зав'язується на боці. 

У сукнях ліву поличку кроять з вытачкой на талії, без драпірування.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 3693 | Рейтинг: 2.0/1