Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Обробка рукавів
Для того щоб рукав добре сидів на лінії ліктя і був зручний в носінні, необхідно передній шов рукава перед сметыванием відтягнути, в ліктьовому шві зробити посадку або виточку. Строчити шов по переднього зрізу рукава, прасуємо або заутюживаем його в бік передньої частини. 

Низ рукава обробляємо підігнутою або подкройной обтачкой, під гумку, манжетою, вилогами. Розширений, косою, клешевой рукав по низу можна обробити рядком зигзаг. 

Подкройная обтачке застосовується для довгих сім восьмих, трехчетвертных, коротких, втачных і суцільнокроєних рукавів. Після примірки прокладеною нитці оформимо низ рукава. Крім обтачку з основної тканини за формою низу рукава по частковій або поперечної нитки. 

У довгого вузького рукава ширина обтачку 4 - 5 см, у широкого - 7 - 8 см Довжина обтачку дорівнює ширині низу рукава з припуском на шви. Пристрочуємо обтачку, шов разутюживаем, нижній зріз обтачку підгинаємо в бік вивороту на 0,7 см, строчити від згину на 0,2 см і прасуємо. Приметываем обтачку до зрізу рукава лицьовою стороною всередину, строчити швом шириною 0,5 - 0,7 див. Шов сточування разутюжим, отогнем обтачку в бік вивороту рукави, виправимо шов, випускаючи перекат з боку рукава на 0,1 - 0,2 см, наметаем, проутюжим і підшиваємо потайними стібками. У виробах з бавовняних тканин другий зріз обтачку підгинаємо в бік вивороту, приметываем до рукаву вручну або строчити на машині. 

Притачные манжети викроюються подвійні, ширина і форма їх залежить від фасону. Пришиваємо наступним чином. Складемо верхню і нижню сторони манжети лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, сточуємо отлетной частина манжета, шов разутюжим, вивернемо манжету на лицьову сторону, виправимо шов, випускаючи перекат з боку верхньої манжети на 0,1 - 0,2 см, наметаем і приутюжим. 

Розширений донизу рукав збираємо на збірку, рівну ширині манжети, або закладемо дрібними складками на передній частині рукава в бік ліктьового шва. Нижню частину манжети прикладаємо до лицьовій стороні рукави, зрівнюючи зрізи манжети і рукави, приметываем, сточуємо швом шириною 0,7 див. 

Низ рукава подогнем припуском до верхньої манжеті і пришьем до рукаву потайними подшивочными стібками. 

 Обробка низу рукава вилогами. При розкрої до бажаної довжини рукава робимо припуск 6 - 7 див. Закоти викроюємо з основної або оздоблювальної тканини шириною 10 - 12 см, довжиною, що дорівнює ширині низу рукава з припуском на шви. Закоти крім одинарні у пайовому, поперечному і косому напрямках нитки. Сточуємо, разутюживаем шви, приметываем лицьовою стороною одвороту до лицьовій стороні низу рукава, з'єднуючи шов сточування рукави зі швом одвороту. Пристрочим, зробимо перекат в сторону рукава на 0,1 - 0,2 см, наметаем, отутюжим. Другий зріз одвороту обробляємо на машині або вручну. Відворот отогнем на бажану ширину і отутюжим. 

 Вметывание рукава в пройму. Рукав в пройму можна вметывать двома способами. 

 1-й спосіб. Складемо ліф виворотом усередину, поєднуючи плечові, бічні шви і зрізи пройми. Скольому шпильками або приметаем, відступивши 2 - 3 см від зрізів пройми. Зазначимо сильцями для їжі напрямну лінію вметывания рукава та контрольні точки, нанесені під час першої примірки. Вкладемо правий рукав, лівий виворотом усередину; перенесемо контрольні точки з правого рукава на лівий. З'єднаємо рукав з проймою шпильками по контрольним точкам. Вметываем по рукаву прокладеними між двома нитками дрібними стібками, починаючи від контрольної точки праворуч і розправляючи посадку. Ширина шва 1 - 1,5 см. Рукав в прямовисному положенні на фігури повинен виглядати рівно, без заломів. Перед втачиванием проутюжим посадку в рукаві на колодці, потім вточим рукав і шов приутюжим, потім отогнем шов в сторону рукава і знову приутюжим. Зрізи рукава і пройми обробляємо обметочным швом, сипучих тканинах - окантовочным, в тонких - закладенням зрізів всередину. Шов рукава і бічний шов ліфа не обов'язково повинні збігатися. В основному шов рукава переходить в бік полички на 2 - 3 см. 

 2-й спосіб. Складемо пройму вдвічі, починаючи від плечового шва, зрівняємо зрізи пройми спинки і полички. Згин ліфа по боковому зрізу - контрольна точка пройми. Стягнутий окат рукава з розподіленою посадкою складемо від центру оката вдвічі, зрівнюючи зрізи. Згин рукава внизу - контрольна точка оката. Скольому шпильками центр оката рукава з плечовим швом вироби, контрольну точку пройми - з контрольною точкою оката. Вметываем по рукаву прокладеними між двома нитками, починаючи від плечового шва у бік полички на 7 - 8 см, потім приметаем частину рукава внизу пройми по окату. Надлишки рукава можна забрати в шов. При прасуванні рукавів і інших дрібних деталей необхідно користуватись колодкою, обшитої сукном, або іншою м'якою тканиною або нарукавницей, виготовленої з тканини і туго набитий ватою.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 1822 | Рейтинг: 0.0/0