Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Обробка петель

Петлі для гудзиків бувають обметочниє, обтачные, повітряні, петлі з рулика або з плетеного шнура і тесемочные. 
 
 Обметочниє петлі (рис. 55) застосовуються в речах з легкої і тонкої тканини, жіночих, дитячих і чоловічих виробах, а також у постільній білизні. Розмір петлі визначається діаметром гудзики плюс 3 - 5 мм для вільного проходу гудзики. Виконуються обметочниє петлі наступним чином. По обидві сторони наміченої лінії петлі на відстані 2 мм зробимо шов дрібними стібками «вперед голку» нитками, які призначені для обробки петлі. Всередині шва по наміченій лінії розрізаємо пряме отвір, краї отвору обметываем колом обметочным швом, потім одну сторону отвору опрацюємо петельним швом, в кінці прорізу робимо скріпку з декількох зв'язують стібок, далі опрацюємо петельним швом і другу сторону отвору, в кінці другого краю прорізу утворимо закріпивши. При обробці петлі петельним швом голку з ниткою вколюємо за межі шва «вперед голку». 

 Обтачные петлі (рис. 56) застосовуються у виробах з товстої тканини (пальта, жакети та ін). Виконуються обтачные петлі наступним чином. На відстані від краю борта до петлі відміряємо величину діаметра ґудзика. На лицьовій стороні виробу прокладаємо шматочок тканини - прямокутник довжиною 5 см і шириною 3 см з тканини виробу. Прямокутник приметываем лицем до лиця тканини. В центрі прямокутника намічаємо лінію петлі в залежності від розміру гудзики. По обидві сторони наміченої лінії відміряємо по 3 - 4 мм і прометываем інший прямокутник таких розмірів, щоб в нього вільно поміщалися ґудзик ребром. Навколо нового маленького прямокутника прострочуємо один або два рази в залежності від сипучості тканини, знімаємо наметочную нитку, по лінії петлі прорізаємо отвір, не доходячи до кінця петлі на 0,8 - 1 см, і робимо надсічки в кожному куточку маленького прямокутника. Далі петлю вивертаємо на виворітну сторону, шви розкладаємо в протилежні сторони таким чином, щоб на лицьовій стороні виробу з розрізу петлі випустити кант, рівний половині ширини петлі. Обидва канта петлі між собою сметываем на лицьовій стороні, отутюживаем і закріплюємо подборта, у якому робимо проріз за розміром петлі. Обрізані краї отвору подборта підгинаємо всередину і підшиваємо потайними стібками. 

 Повітряні петлі (рис. 57) застосовуються у виробах з тонких тканин для гудзиків невеликого розміру, в дитячих виробах, виробах з закритим коміром, а також в таких місцях, де не можна прорізати і не можна пришити металеву петлю для гачка. 

Повітряні петлі виконуються наступним чином. Голку з ниткою вколюємо всередину згину краю, щоб вузлик залишився всередині, протягаємо голку на лицьову сторону краю і знову вколюємо голку з лицьового боку на виворітну, залишаючи між обома проколами відстань за розміром гудзика Таким чином протягуємо нитку всередину згину тканини кілька разів. Зовнішні нитки залишаємо не натягнутими, а злегка увігнутими у вигляді дуги. Отриману петлю обробляємо петельним швом таким чином, щоб стібки були впритул один до одного.

 Петлі з рулика (рис. 58) застосовуються в сукнях, блузах, куртки та інших виробах залежно від фасону і моди. Руликовые петлі виконуються з косою бейки тією ж тканиною або з тканини оздоблювального кольору. Строчити рулик на цілому шматку в косому напрямі і потім відрізаємо, залишаючи в кінці рядка воронку для його витягування. Вшиваємо руликовые петлі в край виробу наступним чином. Шматочки готового рулика укладаємо в край застібки за розміром гудзика на лицьову сторону таким чином, щоб дуга петлі була спрямована всередину. Закриваємо петлі бейко (обшивкою краю), приметываем, прострочуємо, перегинаємо бейку на виворітну сторону і далі край виробу обробляємо згідно з фасоном, а бейку пришиваємо потайним швом. 

Такі петлі можна виконувати і з готового плетеного шнура. 

 Пришивання ґудзиків. Пришиваються ґудзики по-різному в залежності від призначення. Якщо потрібно щільне застібання (пальто, жакети з щільної тканини), то пришивається ґудзик міцно, декількома стібками. Щоб утворити ніжку під ґудзиком, між стібками прокладаємо сірник, і вони виходять вільними. Знявши сірник, стібки обмотаємо декількома оборотами нитки. 

У виробах з тонкої тканини на виворітній стороні під гудзик підкладаємо шматочок тканини. 

Декоративну гудзик, щоб не зморщити тканина, пришиваємо легко декількома стібками.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 2526 | Рейтинг: 0.0/0