Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Обробка горловини
Перш ніж приступити до обробки горловини, необхідно перевірити форму і довжину сторін вирізу по правій і лівій поличці. Для цього складемо виріб вдвічі середини переду і спинки, сумісний плечові шви і зрізи горловини, скольому шпильками, перевіримо і підріжемо так, щоб обидві сторони були однакові. 

Види горловин можуть бути найрізноманітніші: V-подібний виріз, овальний виріз, фігурний, круглий, каре, яйцеподібний, з фестонами, зубцями і т. д. 

При обробці горловини сточуємо плечові шви, обробляємо зрізи, прасуємо. Для зручності роботи на машині бічні шви сточуємо після того, як горловина оброблена. V-подібний виріз можна обробити подкройной, поперечною або часткової обтачкой. Форму горловини до примірки не вирізаємо. На примірці робимо розріз по середині переду або спинки (за фасоном), щоб пройшла голова, знімаємо виріб, по лінійці крейдою відзначаємо ширину і глибину вирізу горловини, прокладаємо силки, приметываем часткові або поперечні обтачку до поличці, а до спинці - подкройную за формою вирізу паростка. 

Для правильного подкроя обтачку до вирізу паростка ліф перегнемо по середині спинки, поєднуючи плечові шви і зрізи паростка, скріпити шпильками. Для подкройной обтачку складаємо шматок тканини так, щоб згин обтачку і згин спинки мали однакове напрямок нитки. На обтачку кладемо спинку, поєднуючи згини, при цьому ширина обтачку повинна бути на 4 - 6 см більше глибини вирізу паростка і довше плечового зрізу на 2 см (на шов). Ширина обтачку V-образного вирізу повинна бути однаковою з обтачкой паростка. 

Сточуємо кінці обтачек за плечового зрізу, середини переду, прасуємо. Потім притачиваем обтачку, прокладаючи строчку по силкам від плечового зрізу по паростку і горловині, роблячи подвійний укол голки в глибині вирізу. Шов прасуємо на колодці або дошці, Отогнем обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 см, обметываем, прасуємо. Другий зріз обтачку обробляємо рядком зигзаг або підшиваємо вручну, підгинаючи зріз. 

У виробах з бавовняної тканини обтачку можна прітачать на машині, а з вовни та шовку - підшити ручними стібками або прострочити, відступивши від згину на 0,1 - 0,2 см і прикріпити до виробу на ніжці, тобто прикріпити обтачку по всій горловині через 5 - 6 см вільної ниткою (не сточуючи до прилягання). 

Горловини у виробах з прозорої тканини (капрон, шифон, маркізет, крепжоржет) рекомендується обробляти подкройной обтачкой. 

Щоб шов сточування обтачек з середини переду не було видно, форма їх повинна відповідати формі вирізу горловини. 

Всі інші види вирізу обробляються в основному подкройными обтачками, дотримуючись тих же правил, що і при обробці V-образного вирізу. При цьому необхідно дотримуватися таке правило: при подкрое обтачку напрямок нитки у виробі і обтачке повинні бути однаковими. 

При обробці вирізів, закладенні горловини з коміром з таких тканин, як трикотин, кримплен, джерсі, трикотаж, крім обтачку з основної тканини, викроюємо прокладочний матеріал за формою обтачку (на 1 - 0,8 см менше). Обтачке з прикладкою зберігає форму вирізу, робить її більш щільною в облегании, оберігає від деформування при пранні. 

Прокладочной тканиною можна користуватися при обробці отворів з різних тканин, крім прозорих. 

Круглий - виріз горловини можна обробити і косою обтачкой шириною 3 - 4 див. Обтачку докладемо лицьовим боком до лицьового боку виробу, зрівнюючи зрізи обтачку з виробом, приметаем, пристрочим і разутюжим. Далі обробляємо, як і інші вирізи. 

Круглий виріз з тонких тканин обробляється найчастіше руликом. Для цього косу обтачку шириною 6 - 7 см складемо вдвічі виворотом усередину, зрівняємо зрізи, змітаємо, злегка стягуючи нитку. Докладемо обтачку лицьовим боком до лицьового боку вирізу так, щоб згин розташовувався в сторону виробу, зрівняємо зрізи, приметаем, злегка пріпосажівая горловину в косих зрізах, і притачиваем швом шириною 0,5 - 0,7 див. 

Отогнем обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат обтачку на 0,5 - 0,7 см, обметаем по шву з лицьового боку і прострочим. 

Прасувати всі види вирізів треба обережно, не допускати розтяжки швів, краще всього гладити на колодці.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 3305 | Рейтинг: 0.0/0